Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehetne befogadni kutyát?

Honnan lehetne befogadni kutyát?

Figyelt kérdés

Ami nem menhely vagy egyesület, de bajba jutott pl gazda megválna tőle, vagy menhelyre kerülne stb.


Jófogás és hirdetéseket néztem eddig, de azok inkább szaporítósok és fajatjellegűeket árulnak.

Én keveréket keresnék de akiket találok mind menhelyen vannak, velük pedig sok rossz tapasztalatunk volt már, inkább azt hagyjuk.



2023. szept. 7. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Facebook csoportokban nézelődj, vagy szimplán az utcáról.
2023. szept. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Akitől a gazdája megválna, az menhelyre kerül, nem értem mi a különbség, hogy onnan fogadod be, amikor már oltva/chipelve van, ivartalanítva van, adott esetben elkezdték felhizlalni, rehabilitálni stb. minthogy közvetlenül a gazdájától, amikor ezek a problémák még fennállnak. Nem tudom milyen rossz tapasztalataitok vannak, több egyesületnél/menhelynél is kell próbálkozni, normális helyeken elég részletes leírás van a kutyusról és arról, milyen típusú gazdit keresnek neki. Nagyon sok nem-problémás kutya is bekerül, akiket pl. költözés, betegség, haláleset miatt adnak le.


De ha mégis közvetlenül akarsz, akkor pedig lépj be néhány kutyás csoportba a lakhelyeden és környékén. Amikben én vagyok ott minden hétre jut néhány ilyen, "szüleim meghaltak/külföldre költözöm/utcáról befogadtam, de nem maradhat az albérletben/beszökött a szomszéd kutya és vemhesült a kutyánk, 3 kutyus még gazdira vár" stb. típusú meghirdetések. De mondom, szerintem ezek rizikósabbak, mert ha bármi gond van - a menhellyel/egyesülettel szemben - nem fogsz tudni visszamenni hozzájuk, nem fognak segíteni, nem tudod visszavinni.

2023. szept. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

"nem értem mi a különbség"

Tisztelet a kivételnek, de sok menhely még az élő fába is beleköt kb alig lehet elhozni onnan kutyákat. Nem azt mondom, hogy bárkinek kutyát kell adni, de mikor a "pitbúú" szaporítós c-típusú állampolgárral vagyok egy szinten kezelve azért, mert kint merészelném tartanám a kuvasz jellegű kutyát, akkor zt enyhén szólva túlzásnak érzem.

Kérdező, nem alapítványos menhelyeket, hanem gyepmesteri telepeket (lánykori nevén sintértelep) javaslok vagy ahogy írták, vannak facebook csoportok, ahol meg vannak hirdetve kutyák. Akár sajnos nem kívánt alom, de akár felnőtt kutya, csak mondjuk meghalt a gazdája és a család nem tudja vállalni.

2023. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hozz ki gyepmestei telepről, altatás elől kutyát. Ott sokkal kevesebb a feltétel és elvárás a gazdák felé.
2023. szept. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as: nagyon sokszor írják itt ezt, aztán a belekérdezésnél sokszor már árnyalódik a kép ("nem engedik, hogy csak kinti kutya legyen, pedig nekem mindig így volt kutyám"), és csak egy-két tényleg gázos eset + konkrét menhely/alapítvány név íródik le. Kutyásként rengeteg befogadásos sztorit hallottam, különböző alapítványokkal, és mondjuk 20-30 történetből 1-2 olyan eset volt, ami tényleg problémás, de mondjuk ott is az egyik pl. az volt, hogy az ideiglenes befogadó volt bunkó, nem akarta adni a kutyát stb. Kisebb, néhány fős "alapítványoknál" szoktam ilyet hallani, hogy nem igazán akarják örökbe adni, mert a pénz/adománygyűjtés a cél, de a nagyobb menhelyek, alapítványok folyamatosan adnak örökbe, legalábbis amelyikeket én követem, hetente teszik ki, hogy kik gazdisodtak. Mi 1,5 szobás panelbe fogadtunk be egy 25 kg-os labi-bull keveréket, semmi akadékoskodás nem volt, legalább 3x kellett menni sétáltatni, kikérdeztek a körülményekről, ajánlottak kutyasulit, ennyi. De 4-es javaslata erre is jó, gyepmesteri telepről azonnal kiadják, és legalább már ott is meg voltak az oltások, esetleg ivartalanítás + kiderültek legalább alap tulajdonságok (de továbbra is tartom, hogy a befogadó oldaláról még mindig egy olyan menhely a legjobb, ahol nem támasztanak lehetetlen elvárásokat, de ismerik a kutyáikat és ha bármi gond adódik segítenek).
2023. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gyepin közvetlen közeli eset is volt màr és sokaktól hallottam is, hogy átverik az embereket csak szabaduljanak a kutyáktól. Amit persze részben megértek de mégse így kéne. Eladtak pl egy más kutyák állatok mellé városi környezetbe tarthatatlan kutyát cukinak, egy 7 éves kutyát 1,5 évesnek és stb. Gyepin valahogy a másik oldalát érzem, nem ismerik a kutyákat, nem tudnak foglalkozni velük, sokadik gazda viszi már vissza és letagadják meg ilyenek.

Persze mindenkinek saját döntése én úgy tudok segíteni ahogy erőm engedi, és egy problémàs kutyára nincs kapacitásom, de mégis szeretnék segíteni egyen. Ezért akarnám menhely elől putriból elhozni mondjuk.



Köszi a válaszokat facebookon szétnézek

2023. szept. 9. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os: továbbra sem értelek. Pont ezt mondom, hogy aki a putriból kínálgatja elvitelre, az a kutya nem szocializált, oltatlan, chip nélküli stb. - pont ugyanolyan mint ugyanez a kutya, amikor a gyepiről hozod el 1 vagy 2 hét múlva miután elkobozták vagy bevitték oda. Tiszta lutri.


A normális menhelyek foglalkoznak a kutyákkal, az eü dolgokon túl igyekeznek kiismerni, mennyire kutya-, macska- és gyerekbarát, mekkora a mozgásigénye, mennyire félénk, reaktív, félelmi aggresszív, rehabilitálják is őket, amennyire lehet, foglalkoznak velük vagy ha van lehetőségük továbbadják problémás kutyákra specializált kisebb egyesületeknek. Nem mondom, hogy nincsenek kóklerek, de nem mind ilyen.

2023. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!