Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érdemes menhelyről...

Hogyan érdemes menhelyről kutyát befogadni?

Figyelt kérdés
Menhelyről szeretnék kutyát örökbe fogadni de nem tudom hogyan érdemes. Úgy értem, hogy milyen körülmények kellhetnek neki, megnézik-e, hogy milyen családhoz, szerető gazdihoz kerül? Sok intézkedést és időt vesz igénybe vagy hogy működik ez? Valaki meg tudná esetleg mondani, hogy honnan érdemes örökbe fogadni? Vagy ez lényegtelen?

2021. máj. 28. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Én a MancRancs-tól fogadtam örökbe kutyát. A szerződésben benne van, hogy bármikor ránézhetnek a kutyára. Erre 10 év alatt nem került sor (igaz, a kutyáról mindent tudnak). Volt menhely, ahol nem adták oda a kinézett kutyát. Az a kutya pár éve még ott volt...

Elvileg egyszerű. Kiválasztod a kutyát, aláírod a szerződést, adsz egy kisebb adományt, és viheted is.

Nekünk kihozták és egyben tartottak "helyszíni szemlét".

2021. máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél!
2021. máj. 28. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én az Illatos úti ebtelepről hoztam el kutyust a családommal, ha tehettem volna az összeset magamhoz vettem volna. Tudnod kell, hogy nagyon sok menhelyi kutyus éhezik a szeretetre. Jól írta az előttem válaszoló, a mi kutyánkra is ránézhettek volna, de még nem tették. Megkérdezték, hogy kertesházba visszük-e, mert panelba nem engedték volna. Egy kis területen elengedték a mára már sajátunkká vált kutyát, aztán elhoztuk. Láttad volna milyen boldog volt annó a kocsiban. Ez nyilván undorító dolog, mi megnéztük honnan adták be a kutyát, mert ott volt az előző gazda neve, stb... (valószínűleg tönkretette a gyönyörű kertüket...)
2021. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kivalasztod a kutyat, irsz nekik egy bemutatkozo levelet a korulmenyekrol, amit biztositani tudsz majd, hogy mennyi idos lesz ra, kutyas multat is erdemes emliteni, ha van. Ők pedig felveszik veled a kapcsolatot ha minden rendben, megbeszelitek az elso talalkozot. Altalaban nem adjak oda elsore, de van arra is pelda, mi masodik talalkozasnal hoztuk el, papirokat megirtuk kb 10 perc alatt, vittem adomanyt is, az orokbefogadas dija pedig 5000 volt, amit el kellett utalni az alapitvany szamlajara. Helyszini szemle kimaradt, csak kepeken mitattam meg az udvart, es a keritest. A kerites egy sarkallatos pont, hogy se alul, se felul ne tudjon meglogni a kutya, illetve sok helyen csak kinti-benti tartasra adjak a kutyakat, foleg kistermetueket es/vagy rovidszorueket. Roviden ennyi, de ha valamire meg kivancsi vagy, irj privatban.
2021. máj. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy mi az elvárás, fajtamentések általában csak benti vagy kinti-benti kutyának adnak örökbe, pár menhely szintén, meg azok a szervezetek, akik ideiglenes befogadókkal mentenek. Sok menhely ad kinti kutyának is, ilyenkor nyílván kell egy szigetelt ház és láncra nem mehet a kutya. Lesz egy szerződés is, ami ezt rögzíti, illetve, ha nincs ivartalanítva, akkor az is benne lesz a szerződésben, hogy x időn belül meg kell csináltatnod. Benne van még, hogy 3. személynek nem adhatod tovább a kutyát, a menire kell visszavinned vagy az engedélyt tőlük kell kérni, ha továbbadod valami miatt.


Az örökbefogadás mene pedig, hogy írsz/ellátogatsz egy szimpi szervezethez, elmondod az igényeidet és hogy mit tudnál nyújtani a kutyának(suli, séta gyakorisága, kinti/benti stb. , ha valamelyiket nem tudod vállalni, nem baj, egy rakat olyan kutya van, akiket pl felesleges sulival szivatni vagy nem akarnak több km-t gyalogolni naponta). Ez alapján mutatnak neked kutyusokat-ha van megfelelő-, illetve te is szétnézhetsz, hogy ki a szimpatikus. Van, ahol egy elbeszélgetés után már viheted is a kutyát, valahol pedig többször kell vele találkoznod.


A családlátogatásra általában nincs kapacitás, de örülnek egy-egy bejelentkezésnek meg pár képnek, ezt szokták is kérni.


Úgy érdemes örökbefogadni, hogy tisztában vagy a lehetőségeiddel és a korlátaiddal és megpróbálod félre tenni a külsőségeket(nem a kinézete miatt választasz kutyát, hanem meghallgatod és mérlegeled az esetleges viselkedésproblémáit)

2021. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Nyíregyházáról, az Állatbarát Alapítványtól fogadtam örökbe. Igaz, nem most volt, hanem kb 12 éve, de ott nem néztek semmit. Elmentem a kutyáért, és el is hoztam. Se ivartalanítási kötelezettség, se utóellenőrzés, semmi nem volt.


Azóta gondolom, változtak a feltételek ott is.

2021. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!