Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyák mellé megbízha...

Kistestű kutyák mellé megbízható nagytestű fajta?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nevelés kérdése is, de szeretnénk olyan fajtát választani, ami alapból nem egy vehemens dömper. Van egy 5 és 9 kilós kutyánk, testvéremnek meg egy 2 kilós csivavája (ők csak látogatóba jönnek időnként), így tényleg fontos, hogy jól viszonyuljon hozzájuk.


Olyan kutyát keresünk, ami jó házőrző, védi a területét, nagytestű (30kg+) és nem kell kozmetikázni, könnyen gondozható szőre van. Fésülés természetesen alap, de nyírós, trimmelős fajtát nem szeretnénk. Főként kinti kutya lenne, a házba bejöhet napközben, de éjjel kint aludna, így teljesen rövidszőrű kutya sem jöhet szóba.


2023. szept. 7. 12:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Miért akartok házőrzésre kutyát?
2023. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
Megbízható kutya. Na ilyet sem láttam még.
2023. szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ilyen. Hazorzesre meg kamera, riasztorendszer.
2023. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Menhelyeken keresgélj. Ott meg tudják mondani, melyik kutyát ajánlják a kisebbek mellé. Egy nyugodt, idősebb macit érdemes választani.
2023. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Mikor kopik mar ki a koztudatbol egyebkent, hogy kutyat nem hazorzes celjabol, ejjeli őrkent kell tartani?

Könnyen kiiktatható a "bioriasztó", es magas a fenntartasi költsége is.

2023. szept. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Emberek, attól mert valaki házőrzésre képes kutyát akar, nem azt jelenti, hogy nincs kamera vagy riasztó... nem mindenki akar labradort, aki még a betörővel is barátságos. Legyen benne tartás, számomra kimondottan taszító, ha egy kutya simán beenged ismeretleneket a területére.
2023. szept. 8. 00:55
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Puli. Azoktol meg en is felek, mert azt sem tudom melyik vege fog beleharapni a bokamba. Tarthato kint, de nem akkora, hogy kart tegyen egy rossz lepessel a kis kutyakban. Eleg önálló, de a szore akkor is gondozast igenyel.
2023. szept. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Azt ugye tudod, hogy lemérgezni a legkeményebb házőrzőt is tudják?
2023. szept. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%
Ahol kutya van az nem is lesz célpont a betörőknek, nem éri meg ezzel vacakolni.
2023. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%
A besurranóktól igenis véd a kutya. És én se kimondottan házőrzőnek akartam kutyát, hiszen kinti-benti kutya, és főleg velünk van bent a házban, de biztonságérzetet ad, hogy senki sem tudja észrevétlenül megközelíteni a házat, vagy besurranni a kertbe, mert éberen jelez minden a gyanús mozgást. Ez éjjel különösen jó érzés. Bent a házban is ugat, ha zajt hall, és még a sünit is meghallja bentről kint a fűben.
2023. szept. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!