Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi mellé Foxi?

Mudi mellé Foxi?

Figyelt kérdés

Van egy 6-8 hónapos szuka Mudim, tyúkok őrzésére vettem, és hogy távol tartsa a patkányokat. Sajnos a patkányok továbbra is nálunk vannak, tyúkokat sorra öli meg... Pedig minden nap tanítjuk, neveljük, hogy a tyúkok igenis az Ő barátai .

Gondolkodtam, hogy veszek mellé egy Foxit, azokról sok jót hallottam, mint patkányölő. A gond már csak az, hogy a tyúkokat is bántani fogja-e, és hogy jól ki jön -e a Mudival?

Két szuka egymás mellett nem fér meg, tudom, de még akkor sem, ha pici koruktól együtt vannak?


Köszönöm!



2023. szept. 10. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Azért ott gondok vannak, ha a mudi, mint juhászkutya öli a tyúkokat. Gondolom ki van cseszve egész nap a kertbe 0 foglalkozással, az ösztöneit meg valahogy ki kell elégíteni, jobb híján meg ezzel foglalja el magát.


Ha a mudit nem sikerült arra megnevelni, hogy ne bántsa a haszonállatokat, akkor a foxit se fogod tudni. Patkányirtasra egyébként jó.


Volt foxim, tyúkok mellett, nem bántotta őket, de kb minden más kertbe betevedo kártevőt irtott, szóval a te celodra is megfelelhet. De ha egy mudival nem bírsz, akkor egy foxival sem fogsz.

2023. szept. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Így, ahogy az első válaszoló írja.

A foxinak erősebb a vadászösztöne, plusz engedetlenebb is. Folyamatosan a határokat feszegeti, és ha ráhagyják, akkor még egy lépéssel tovább megy, tesztel, hogy mikor rúgod s.ggbe, és ha nem vagy erős kezű gazda, akkor a végtelenségig szemtelen lesz. (Velem is próbálkoztak a foxik, de én rájuk tudok szólni, így nagyon jó kutyák.)

A mudit neveld meg előbb, és ha az összejön, akkor jöhet egy foxi. (Bár akkor már felesleges lesz szerintem.)

2023. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat foglalkozok a mudimmal, mindennap elmegyünk futni, sétálni a biciklisútra, próbálom pórázra is szoktatni, hogy aztán később másik/idegen kutyák közt is tudjon viselkedni.

Este egy jó órát labdázok Vele, az is mindennapos program.

És pont ez az, amiért aggódok, hogy miért bántja továbbra is a tyúkokat.. :(

2023. szept. 10. 11:13
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom valami Mudira hasonlitó agyonszaporított korcs. Rendes Mudit kellett volna venni, és akkor tényleg őrizné őket, nem ölné. Persze a fajtatisztákat is tanítani, nevelni kell, de alapvetően ösztön szerűen nem ölik a haszonállatot.


A Foxi nehéz eset. Az összes kotorékeb, rágcsálózó az. A jagd terrier is, a Jack Russell is, a Foxi is. Ha nem egy ösztönszegény szaporítós korcsot vakarsz össze abból is jófogásról akkor ő megoldja a patkány gondod. De ahhoz kell kutya iskola, hogy tudd hogyan tanítsd meg arra, hogy mit ölhet és mit nem. Jó eséllyel, ha rosszul neveled ez is megöli majd a tyúkot is.

2023. szept. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

De, ha futni, sétálni, biciklizni viszed az nem oldja meg a tyúkokhoz való hozzáállását. Gondolom innen vetted a többiektől, hogy ha betámadnak a kutya neveletlensége miatt ezt kell mondani.


Mentálisan is le kell fárasztanod. Feladatokkal, de neked nem egy pacsizó öleb kell, hanem munkakutya. Csináltass vele a tyúkok körül feladatokat, hogy megértse, hogy az nem olyasmi amit bánthat. Azt szokták, hogy csengőt, és mindenféle cuccot kötnek a tyúkok kerítése köré, és így megtanulja őket ignorálni. Nem állandóan, csak amikor foglalkozol vele. Beereszted a tyúkok közé, és pl be kell mennie meghúzni a csengőre kötött szallagot, kihozni a kabalát, bevinni egy erre kialakított dobozba a labdáját, tehát tevékenykedik a tyúkok között, felügyelettel, de nem arra figyel és nem bántja őket.


Sok praktika van, kérdezz rá másoknál, hogy hogyan tanították a kutyát. Sokaknak van keveréke akiket csak tanítottak a haszonállatok körüli békés életre.

2023. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Ha most hoznál egyet, ketten gyilkolnák a tyúkokat. Először a mudit neveld meg.
2023. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
A foxi vadászkutya... ha nálad a mudi is gyilkolja a csirkéket, akkor a foxi garantáltan kiírtaná az összeset
2023. szept. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4%

Azért akik szerint gond van azzal, hogy a terelő öli a tyúkokat, az sem látott még testközelben terelőt. Való igaz, a mudival kell a legtöbbet foglalkozni, iszonyat nagy meló lemozgatni, tyúkok mellé nem is való. DE! Még egy jó idegrendszerű puli is megöli a tyúkokat aközben, amit ő játékos csipkedésnek vél. Nem tudom, kérdező, hogy vetted a kutyádat tyúkok őrzésére, de ennek az lett volna a menete, hogy mondjuk rengeteg tenyésztőtől megkérdezed, hogy látják az évben tenyésztőtársaknál is az almokat, látnak-e olyan párosítást, amiből jó eséllyel olyan terelőösztönű kölyök születik, ami szinte garantáltan való tyúkok mellé. Gondolom azonnal kellett egy kutya, nem jártál utána.

Láttam már pulit befeküdni a tyúkok közé, és meg sem moccant, meg láttam olyat, ami őrült módon kergette őket szórakozásból, vagy a mi szórakoztatásunkra, mindkettő jó puli volt, csak az egyik nem tyúkőrzésre való.

2023. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Úgy vettem kutyust, hogy az állatorvost, tenyésztőket kérdeztem meg, melyik fajtát ajánlják tyúkok őrzésére. Nagyon sokan a mudit is mondták, ezért döntöttem mellette.

Egyébként egész nap a tyúkokkal van, azért hülye nem vagyok, nem várom el tőle, hogy védje meg őket, amikor nem is ismeri azokat.

Egyébként fajtiszta, törzskönyvezett, rendes tenyésztőtől van. Esetleg képet kértek Róla?

2023. szept. 10. 12:04
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
#9 Na, ez a baj, hogy a mudit ajánlották, de konkrét tenyészetet nem? Konkrét szülőtől-nagyszülőtől eredő párosítást? Mert még ha jó is mudi a tyúkok mellé, nem minden mudi jó.
2023. szept. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!