Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi mellé Foxi?

Mudi mellé Foxi?

Figyelt kérdés

Van egy 6-8 hónapos szuka Mudim, tyúkok őrzésére vettem, és hogy távol tartsa a patkányokat. Sajnos a patkányok továbbra is nálunk vannak, tyúkokat sorra öli meg... Pedig minden nap tanítjuk, neveljük, hogy a tyúkok igenis az Ő barátai .

Gondolkodtam, hogy veszek mellé egy Foxit, azokról sok jót hallottam, mint patkányölő. A gond már csak az, hogy a tyúkokat is bántani fogja-e, és hogy jól ki jön -e a Mudival?

Két szuka egymás mellett nem fér meg, tudom, de még akkor sem, ha pici koruktól együtt vannak?


Köszönöm!



2023. szept. 10. 10:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hívj ki egy vadászgörényest. Nekünk teheneink vannak, az istálló tele volt patkánnyal. Hívtunk görényest, meg kutyákat is hoztak, rengeteget megfogtak. Ez volt tavasszal, idén ősszel megismételjük. Sokkal ésszerűbb egy erre tenyésztett és képzett állattal megcsináltatni.
2023. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

“Probalod” porhazhoz szoktatni? Tehat meg ez se megy? Kepzelem, hogy a behivas hogy allhat es akkor ezek szerint allitolag poraz nelkul veszelyezteted a kornyeket a neveletlen kutyaddal.


Surgosen keress fel egy kutyasulit.

Aztan trenert, ha kell.

2023. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam én, hogy kamu ez a futok vele, meg biciklizek vele. Hogyne, sétáltatod a kutyát, de pórázhoz szokva nincs.. :D


Ne vegyél még egy kutyát, mindenkivel ki fogsz kicseszni. A kutyákkal, a tyúkokkal és végső soron magaddal is.

Hívj trénert és kezdj el foglalkozni a kutyával, mert semmi nem fog soha a büdös életbe működni úgy, hogy kiteszed és majd magától tud és megold mindent.


A rágcsálóírtást pedig bízd inkább szakemberekre, valahol fészek lehet a közelben. Kiírtják és egy darabig nem lesz gondod a patkányokkal.

2023. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Egy kutya csak annyit tud, amennyit megtanítanak neki. Hiába zárod össze a tyúkokkal, ha nem tanítod meg neki, hogy nem szabad bántani őket. Neki ez jelenleg jó buli és mivel senki se szól rá, nem fogja magától abbahagyni.

Meg hogy a fenébe futsz vele meg sétáltatod, ha nincs pórázhoz szokva?

Mudi egyébként még jó is lehet a tyúkok őrzésére (ha rendesen van nevelve és tanítva), viszont egy foxit hozni erre baromság. Vadászkutya, nem erre van kitalálva. Mintha szamárháton indulnál a nemzeti vágtán.

2023. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Fú basszus... Átvitt értelemben értettem ezt a "próbálom pórázhoz szoktatni" dolgot. Nyilván nem úgy megy, mint egy jól nevelt, "tanított" felnőtt kutyus, mivel még kölyök. Tehát pl. szagot fog, egyik irányból a másikba fut, ha meghall valamit megáll, stb... Akkor úgy mondom, hogy jelenleg a póráz szoktatás fázisában vagyunk.

És nem biciklizek vele, nem is akarok sose.

A biciklis út pedig, ahova járok vele, nagyon kihalt, 30 percenként jön talán egy biciklis, a környéken mindenki inkább a fő utat választja biciklizéshez.

Ha meg épp jön valaki, azt már megtanulta, hogy olyankor félreállunk, és elengedjük.

2023. szept. 10. 14:43
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Az úgy rendben van, ugyanis futni sem lehet vinni kutyát ameddig el nem éri a felnőttkort. Terheli az izomzatot és a növésben lévő csontokat.


Az állás ugyan az. Keress kutya sulit, trénert, és foglalkozz vele sokat, ne csak beengedd a csirkék közé. A foglalkozás pedig nem egy ülni tanulás, hanem csirkék között dolgozást, feladatok végzését takarja. Hozass-vitess vele dolgokat, keressen neked dolgokat, adj neki inni-enni a csirkék körül, és idővel rögzül, hogy a csirke nem kaja, hanem a gazdája többi állata, amire vigyázni kell, nem elpusztítani. Felügyelet nélkül ne hagyd a tyúkok között, az korai. Ha csak nem ér meg neked még egy pár csirkét elveszteni.

2023. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%
#15 Na, tudod, ki a hibás ez esetben? A tenyésztő, aki neked eladta neked a drága kutyáját. Bár kétlem, hogy ezek után normális tenyésztő volt, csak úgy nem osztogatják a ritka, gyakorlatilag kihalófélben levő fajtatiszta, törzskönyves kölyköket bárkinek el, csak mert kifizetik.
2023. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!