Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyermekesek, kisgyermekesek,...

Gyermekesek, kisgyermekesek, babások akik örökbefogadtak: hogy alakultak a dolgok a kutyával?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy kutyát, de nagyon vegyesek a velemények ezzel kapcsolatban. Valaki szerint csak tenyésztőtől kellene kiskutyát vennem, valaki szerint abszolút jó ötlet, főleg ha önkénteskedünk és ott "ragad" ránk egy kutya. 2,5 éve halt meg a családi kedvenc, most már én is készen állok rá.


A gyermekeim 2 és 4 évesek, van cicánk. Nagyon jól kijönnek a macskával, imádják egymást oda-vissza. Viszont én inkább kutyás vagyok, szeretnék egy kutyát, aki a gyerekekkel is jól el lenne. Talán egy közepes testű, aktívabb az amit én is szívesen befogadnék.


Tudnátok saját tapasztalatokat mondani? Milyet/mekkorát és milyen korút fogadtatok be? Milyen előélettel/kilátásokkal? Milyen azóta a kutya-gyerek kapcsolat otthon? Minden érdekelne amit úgy fontosnak gondoltok a veletek történtekkel kapcsolatban.



2023. szept. 10. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Kiskutya esetén szerintem teljesen mindegy hogy honnan érkezik, mert nálad fog szocializálódni. Felnőtt esetén nyilván megnézed honnan jön a kutya, hogyan viszonyul gyerekhez, mennyire hajlamos kiszámithatatlan reakcióra ijesztő szituban (futkározás, hangoskodás, váratlan érintés stb amit egy gyerek produkál) és mennyire hajlamos dominanciaharcra. Tehát a gyereket mennyire érzi riválisnak a hierarchiában.

A méret szerintem egyéni választás kérdése, hol, hogyan tartanád, "mire kell" (sportolnál vele, ölebet vagy őrző kutyát szeretnél stb), kajára mennyit tudsz szánni...

Ilyen szempontból nem hiszem hogy tartani kell adoptált kutyáról. Általában a keverékek egészségesebbek, szőrük kevésbé kozmetika igényes stb. Nem beszélve a jó példából amit mutatsz az örökbefogadással és még egy kutyával jót teszel, aki számára egy hely felszabadul a rendszerben. Egy jó menhely olyan kutyád ad neked amilyen neked való ha elmondod a családi körülményeket.

2023. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Felnőttre gondoltam első sorban, ezért érdekelne, hogy mennyire tudnak alkalmazkodni a felnőtt kutyák a családi életbe. Persze olyat nem kockáztatnék, aki biztosan nem kompatibilis gyerekkel, de amelyik igen, annak is gondoltam be kell illeszkednie, az érdekelne inkább, hogy ez másnál mennyire ment :)
2023. szept. 10. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tesómék másfél éves kisfiú mellé egy 5 éves berni pásztort fogadtak örökbe, aki korábban is gyerekes családban élt. Semmi probléma nem volt, sőt imádják egymást.
2023. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Valami kis szobakutya szerintem ha cica is van és életben tartjátok, sőt jól kijön a gyerekekkel akkor szerintem mehet.
2023. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan menhelyet keress, ahol ismerik a kutyákat, kérnek bemutatkozást a körülményeitekről és tudnak ajánlani olyan kutyát, amelyik mehet gyerek mellé, jó idegrendszerű, nincs aggresszió problémája. Ezzel együtt nagyon sok múlik azon, hogy az első perctől legyenek lefektetve a keretek mind a kutya, mind a gyerekek felé és sokat, nagyon sokat kell foglalkozni vele, de ha már volt családi kutyátok, akkor ezt tudod. Kettőről van jó tapasztalatom ilyen szempontból, az egyik a Szentendrei Árvácska, a másik a Rex. Sok olyan kutya kerül menhelyre, akik családi okok, betegség, haláleset, költözés stb. miatt nem maradhatnak az eredeti gazdánál. A kutyák - mint a gyerekek - borzasztóan alkalmazkodóak tudnak lenni és ha nincs komoly trauma akkor gyorsan beilleszkednek. :)
2023. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4! Nagy tévedés hogy a kisebb kutyák jobbak a macska mellé. A kisebbek sokkal izgágábbak amit a macskák nem kedvelnek, ha van benne kotorék vonal akkor rág, kapar, lelőhetetlen energiabomba. Nagyobb kutyák sokkal nyugisabbak, többet heverésznek. Persze nekik is van mozgásigényük és tudnak pusztítani, de a tipikus családi kutyák közepes/nagyobb testűek.
2023. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!