Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves kutyát örökbefogadó...

Kedves kutyát örökbefogadó gazdik. Ti ajánlottatok fel pénzt adományként a menhelynek/alapítványnak ahonnan a kutyát örökbefogadtátok?

Figyelt kérdés

Ha igen mennyit és melyik menhely/alapítvány volt?

Hallottatok már olyanról hogy minimum befizetett adomány nélkül nem is adnak örökbe kutyát? (Tehát konkrét összeget követelnek az örökbeadásért cserébe.)


Köszönöm a válaszokat.



2020. dec. 8. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
4 kutyánk van, ebből 3 örökbefogadott. Természetesen adományoztunk/zunk, bár mi sem élünk túl jól. Elvi kérdés, az adomány nem kötelező dolog. Aki tud, adjon ha szeretne, de ilyenről még nem hallottam, hogy csak akkor hozhatsz el kutyát, ha fizetsz.
2020. dec. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Mármint az örökbefogadás árán felül követelnek?
2020. dec. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Hat nalunk 20 ezret elkert a menhely a kutyaert, en ezen felul 20 kilo tapot vittem meg.
2020. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
15 ezer körül volt a kihozatal. Mi nagyon korrekt helyről hoztuk, azóta is szoktunk nekik adományozni, hogyha tudunk.
2020. dec. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
1. vagyok, javítom: Az alapösszegen felül nem hallottam még, hogy kérnek*
2020. dec. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
2. vagyok, nekem az egyik kutyám az illatosról van, 6.000 volt, mert kölyök (felnőtt 5.000- legalábbis pár éve annyi volt még), a másik vidéki menhelyről van, ott 10.000 volt, plusz vittünk még 14kg prémium minőségű tápot tápot.
2020. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Mi tavaly márciusban fogadtuk örökbe az első kutyámat a cerberos pitbull rescuetól. Nem kértek pénzt, azt mondták annyit adjunk amennyit gondolunk. 20.000-et adtunk. Most júliusban ment el nyirokrákban. Visszamentünk hozzájuk, az első alkalommal apum és anyum is egy huszast adtak, szóval már akkor, a kutyus elvitele előtt 40.000-et adtunk. Végül egy kölyköt hoztunk el, mert akármennyire is felnőttet szerettünk volna, nem volt olyan aki kompatibilis lett volna velünk. Nyitottak voltunk, próbáltunk több kutyát is, de mindegyikőjüknél felmerült valami bibi, amiért nem jöhetett hozzánk, ezért végül kölyköt hoztunk. A konkrét örökbefogadásnál ha jól emlékszem megint egy huszast adtunk (csak az oltások árát kérték, de többet adtunk). Aztán utólag anyum kétszer is utalt nekik 5-10.000 fortintot, egyszer azért mert nem volt vizük, utána pedig azért, mert műteniük kellett az egyik kutyát.
2020. dec. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyek szoktak kérni, hiszen adományokból tartják fenn magukat.

Én a dunaújvárosi ebrendészetről hoztam ki a kutyámat. Ott nem kérnek adományt, mert ők az önkormányzattól kapják a működéshez szükséges pénzt, de adtam egy tizest.

2020. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Februárban hoztam el egy akkor 4 hónapos kölyköt egy Pesthez közeli menhelyről. Megkérdeztem mi a pénzügyi vonatkozása náluk a dolognak, azt a választ kaptam, nincs konkrét összeg és nem is ragaszkodnak hozzá. Szóval én 45 kg tápot adtam, Josera-t (azt kérték). Az akkor kb 45000 Ft. Plusz ők kapták az adóm 1%-át is.


Őszintén szólva ha nem egy konkrét kutya állatorvosi kezelésére kell a pénz, én jobban szeretek valami kézzel fogható dolgot adni (táp, élősködő-irtó, akármi), mert ugye elvben ők is azt vennének belőle. Természetesen kérdezek, hogy mire van szükség éppen.

2020. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én rákérdeztem, mennyit gondoltak, mondtak egy összeget, ami fedezte az ivartalanítás, és a többi orvosi ellátás, szűrés költségét, ezt felkerekítettem. Azóta pedig rendszeres utalást állítottam be, szóval folyamatosan támogatom őket annyival, amennyit megengedhetek magamnak.
2020. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!