Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondja már meg valaki , hogy...

Mondja már meg valaki , hogy mi értelme annak , hogy kutyát visz valaki kertes házba és bszik vele foglalkozni?

Figyelt kérdés

Annyira szomorúan látom, hogy rengeteg házban csak konkrétan dísz egy kutya . Kapnak enni, inni , aztán ennyi . Nagy nehezen hazafelé menet meg simizik , vagy még azt sem . Sőt hiába vannak othon egész nap , akkor sem foglalkoznak velük.Aki ennyire szarik a kutyára mégis minek kell neki? 2 kutyám van . Nekem gyerek mellett meg minden mellet van időm velük foglalkozni , akkor másnak miért nincs legalább napi 1órája a kutyájara egy sétára vagy jasztásra?

Bocsi hosszú lett, de ez elég gáz amit csinálnak már.


2023. szept. 11. 10:42
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos sokakban él az a tudat, hogy aki kertes házban tart kutyát, annak ott a kert, akkor minek sétáltatni. Meg aztán kényelmes is nekik. Ebből kifolyólag sokszor egy lakásban tartott kutya sokkal szociálizáltabb, mint egy kertes házban lévő.
2023. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 Hovarju ***** válasza:
90%

Mert sajnos még sok helyen él az a nézet, hogy a kertbe kutya kell. Főleg biocsengőnek. Ugasson, ha jön valaki.

Aztán néha ránéznek. Jobb esetben szabadon van a kertben, de olyat is láttam, amelyik egész nap kennelbe van zárva.

Sétáltatni nem kell, mert úgyis a kertben van. :-(

Olyan kifogást is hallottam, hogy azért nem viszi ki sétálni, mert akkor legközelebb is ki akar majd menni. :-(


Nekem most is van olyan rokonom, aki kijelentette, hogy azért nem foglalkozik a kutyával, mert akkor nagyon kötődne hozzá, és szomorú lenne, amikor a kutya elpusztul.

2023. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
84%
Sokan nem családtagként tartják a kutyát. Arra tartják, hogy jelezzen illetve az illetéktelen behatolást megakadályozza, az ételmaradékot megegye.
2023. szept. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Igen , és ez elég szomorú , hogy azt hiszik a kert elég..

Nekem is van olyan ismerősöm, akik kenelbe tartják a kutyát. Nem egyszer el mondtam már meg nekik a magamét. Oedig ott a hatalmas kert ... Aki meg a moslék meg a kaja maradék miatt tart kutyát az vegyen inkább disznót.

2023. szept. 11. 11:21
 5/49 anonim ***** válasza:
10%
És te miért azzal foglalkozol, hogy XY mit csinál, a szomszéd mit csinál, stb. Gondolom azt figyeled, ki mivel tölti az idejét.Ha elfoglaltabb lennél nem tudnál ezzel foglalkozni. Hány éves vagy, 18?
2023. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
70%

Egy ismerősömnél a hátsó kert villanypásztorral van lezárva.

("Onnan jönnek,

onnan alul,

Somogy alul

jönnek a cigányok.

Egyik mondja perebunci,

hermoncuci, jóvilági.

Onnak jönnek, onnan alul..."

-Érdekes, hogy sehol nem találtam a neten erre a dalszövegre...)


Szóval a gazdáiból is csak az egyiket engedi be, aki eteti. Mindenki mást szétszedne. Valami farkas-, vagy medveölő.

2023. szept. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
82%
A "modern" embernél a kutya a gondozási ösztön kiélésére szolgál, az pedig nagyon eltérő mértékű lehet. Van, akiknél kifejezetten túlfejlett.
2023. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
5# nem kell figyelni ahoz hogy észrevedd. Tudod ha kertes házba élsz és nyáron kint vagy a gyerekkel az udvaron meg a kutyákkal. Még a hülye is észre veszi ha valaki szarik a kutyájara. Képzeld el már elég rég be töltöttem a 18 ha ennyire érdekel. Gondolom neked is sok időd van itt osztani az észt;)
2023. szept. 11. 12:01
 9/49 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy 24ből 24-et a kutyával foglalkozzon .Szerintem azért napi 1-2 óra nem terhelne le senkit .
2023. szept. 11. 12:02
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

6-hoz:


Ja igen.

Csak a ház felé van villanypásztor, a többiről a blöki gondoskodik.

2023. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!