Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Facebook vásárlás, tusom...

Facebook vásárlás, tusom lerágott csont. Elutaltam előre, megbízhatónak tűnt. Az eladó eltűnt. Van név, számlaszám, 20on x ezer forint. Van értelme vele foglalkozni? Biztos hogy csaló, a többi hirdetése között jófogásrol lopott képernyőképek vannak.

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy az Ő bankjának ha jelezzük, pl hogy utalja vissza mert tévedés történt, akkor fel tudják szólítani, hogy utalja vissza.

2023. ápr. 30. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Nem hinném, hogy a bank ilyenbe bele menne, de ha mégis, ő nyugodtan vállat vonhat a bank kérésére, a bank nem hatóság.
2023. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Érdemes feljelentést tenni, mert valószínűleg nem egy embert vert át.
2023. ápr. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Feljelentést kell tenni a rendőrségen és értesíteni a bankot erről.

A saját bankoknál pedig el kell indítani az átutalás visszahívását.

[link]

2023. ápr. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Erste bank, a hétvégén ilyen jellegű ügyekkel nem foglalkozik. A mobil alkalmazásban ilyen szolgáltatás nincs.

Ez tegnap történt, ma írtam a banknak.

2023. ápr. 30. 19:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Erste bank hétvégén "nem foglalkozik" csalás/visszaélés bejelentéssel?? Ez elég gáz. Nem is vagyok benne biztos, hogy ezt megtehetik. Mindenesetre minél előbb tegyél rendőrségi feljelentést is.
2023. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!