Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent ha egy kutya...

Mit jelent ha egy kutya érkezéskor nem úgy üdvözöl, hogy egyből odajön hanem látszik, hogy örül de először a játékáért megy el és azt hozza oda?

Figyelt kérdés
Kicsit olyan mintha nem szeretne annyira mert nem odajön üdvözölni hanem játékot hoz egyből és csak azt látja bennem, hogy játszak vele?!
2023. szept. 12. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Hát neked nem való kutya.
2023. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt miből gondolod? Mert nem válaszoltál csak sértegetni próbáltál.
2023. szept. 12. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
A kutya fel van pörögve, van egy nagy adag pozitív stressz benne és ezt a játékon keresztül vezeti le. Ha pedig az emberek játszanak vele (miért ne), akkor ez megerősödik és rögzül. Nincs ezzel a viselkedéssel gond.
2023. szept. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Azt jelenti, hogy nem a természetellenes, tébolyult izgatottsággal köt össze téged, mint azt sajnos kevés kivétellel láthatjuk a kutyájukat emberként nevelőknél, hogy sok esetben összehugyozza magát a kutya, mert szó szerint, majd felrobban az agya!

Azt jelenti, hogy természetes köztetek a kapcsolat, hiszen ha megfigyeled (és ennél nagyobb etalon nyilván nem létezik) a kutyák egymás közt sem, és egyetlen vadon élő kutyaféle sem üdvözli magából kikelve, elborult elmével a falkavezért!

Legyél büszke erre, és tartsd fenn ezt az állapotot! Ne ajnározd, mikor meglátod, ne fokozd az izgatottságát egyre magasabb, és magasabb szintre, mert akkor erre kondicionálod az agyát.

2023. szept. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

" Nincs ezzel a viselkedéssel gond."

Kivéve, ha belekerül egy olyan spirálba, hogy minél jobban játszik, örül a gazda, annál intenzívebb lesz a kutya izgatottsága, ami idővel nagyon könnyen neurotikussá válhat.

Ha a játékot is rámenősen tukmálja, arról is leállítanám!

Jobb, ha a te döntésed, mikor játszol. Lehet ez 5 perc múlva is, mikor látod, hogy lenyugodott, de a te döntésed legyen, és ne az izgatottságát tápláld ezzel egyre nagyobb mértékben!!!

2023. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy nem az én kutyám hanem a húgomé, viszont heti 4-5 nap ott vagyok szinte egész nap munka miatt, szóval elég sokat vagyok én is a kutyussal. Van, hogy odajön és megnyalogatja a lábam és csak utána megy a játékért, változó, bár azt látom rajta, hogy örül mert mindig izgatott lesz és csóválja a farkát és hozza oda a játékát, hogy játszak vele.
2023. szept. 12. 17:44
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Csak egy állat, nem kell semmi extrát belelátni a viselkedésébe. Mintha nem lenne mindegy hogy mit milyen sorrendben csinál.
2023. szept. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj, neki ez a szeretetnyelv tetszik a legjobban. Ha benneteket nem zavar és nem önveszélyes (pl nem fordul olyan gyorsan, hogy kicsússzon a lába, vizes füvön sem, ha van olyan hely, ahol le tud zúgni, ott nem ugrik a labda után stb), akkor nem kell rajta változtatni.
2023. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha hoz neked valamit, a kutyád azzal megmutatja, hogy örül, hogy lát téged. Az izgatottságát, az örömét atirányítja egy másik cselekvésbe. Ez segít kontrollálni neki az izgalmakat és megnyugtatni magát. Ez különösen igaz olyan kutyákra, akiket arra neveltek, hogy ne ugráljon és ne ugasson üdvözléskor. Ilyenkor más módra van szüksége a kitörő energiája levezetésére. Az enyém néha zoknit lop ha hazajön valaki :)

De az is lehet, hogy csak játszani akar. De ezt az excitement channeling dolgot egyszer egy videóbanattam, és szerintem van benne logika, mert pl nálunk nem is mindig játékot hoz, hanem csak valami random tárgyat, vagy elcseni a cuccaimat...

2023. szept. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem azt jelenti, hogy a játékát szereti jobban, hanem épp ellenkezőleg: annyira szeret téged, hogy még a játékát is megosztja veled.
2023. szept. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!