Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zsíroldót lefetyelt a kutya?

Zsíroldót lefetyelt a kutya?

Figyelt kérdés
Már lassan fél órája történt, sajnos elől maradt az edény, ami be lett fujva zsiroldoval, a kutya meg kinyalogatta. Tudom, orvos, de akit elértem, nem tűnt túl hozzá értőnek (szerinte meg kell hanytatni, miközben az maró anyagnál tilos).

2023. szept. 13. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

A tenzidek mérgezők lehetnek, elvileg rövid időn belül vannak tünetek, ha gond van, akkor azonnal orvos.

Azért nem mindegy, hogy lefetyelt, vagy lenyalta. Pont nemrég volt, hogy én a grillt fújtam be, már majdnem leszáradt, amikor páromnak annyi esze volt, hogy odaadta a macskáknak. Mire észrevettem megnyalogatták, de szerencsére nem lett baj. Étolajat adtam nekik, de nem tudom hogy szükségees volt-e.


Szerencsére nem lett baj.

2023. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha a hagyományos hideg zsíroldóról van szó, akkor az ugye kálium-hidroxid oldata, ami erősen lúgos. A gyomor meg savas, szóval szerintem ilyen kis mennyiségben nem kellene a gyomorban gondot okozzon, mert a gyomor azt semlegesíti. Viszont a száját, nyelvét, nyelőcsövét megmarhatta, azon már tényleg csak rontana a hánytatás. De esetleg próbálj elérni másik állatorvost, az lenne a tuti.
2023. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Széntabletta, és igyon vizet.
2023. szept. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
6%
A felelős állattartás....
2023. szept. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Fent maradtunk vele sokáig, szerencsére nem lett semmi baja.


4-es: igen, nagyon szar élete van, prémium tápot eszik, suliba, sportolni jár, bent eszik, csak a sporthámja többe kerül, mint egy átlag ember napi fizetése. Egyszer figyelmetlen voltam.

2023. szept. 14. 07:01
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
Azért ezt gusztustalan volt megjegyezni a végére. Elég baj az, hogy egy kutya jobban él, mint egy ember...bár sztem ez csak kitaláció. Ilyen sznob emberek nem létezhetnek.
2023. szept. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
Suliba jár meg prémium táp stb mégis a zsíroldót issza.
2023. szept. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Csak hogy védjem a kérdezőt, az én "sima" árokszéli macskám is jobban eszik, mint egy csomó ember. A piacon elérhető legjobb tápot kapja, mellé heti egyszer hőkezelt, nyers vadhúst, és az első gyanús jelnél viszem állatorvoshoz.

Benti cica, de ha kiviszem hámmal sétálni, akkor ráadom a telefonszámos, Airtages nyakörvét is, ha a chippje nem lenne elég a beazonosításához, ha valahogy elszökne :D

Én is azért írtam mindezt le, mert ha egy nemtörődöm gazdi lennék, akkor nem ilyen ellátásban részesülne a cica.

Tehát igen, jól van tartva, igyekszem a lehető legjobb gazdi lenni.


Pont tegnap kanalaztam ki a jószágot egy edényből, amiben szintén zsíroldóban ázott egy edény, amiről másképp sehogy sem tudtam leszedni a mocskot. Le volt fedve, de a kis fordított Houdini lepiszkálta a tetejét.


Még jó, hogy ott voltam, és azelőtt le tudtam csutakolni, mielőtt belenyalt volna.


Tehát a legfigyelmesebb gazdinál is előfordul, hogy egy óvatlan pillanatban történik valami.


A Kérdező felhívta az orvost, az írásából azt veszem ki, hogy többet is (csak nem vették fel máshol), és itt kért másodvéleményt.


Kérdező, hol laksz? Én is inkább azt javaslom, hogy próbálj meg más orvost is felhívni. Ha a közelemben vagy, akkor lehet, hogy tudok ajánlani dokit.

2023. szept. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
6 de mindig jönnek a műállatvédők, akik szerint ez sem elég, mert BARF étrend kéne meg nyers minőségi bélszín.
2023. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

6-os Az ember hagy döntse már el mire mennyit költ! Én aztán nem vagyok sznob, falusi paraszt p.csa vagyok, ha így tetszik, de az én kutyám is jobb kaját eszik, mint én. Hiszen ő minden nap húst kap, abból is marhát, meg vadat. A havi kajája is többre jön ki valszeg, mint az enyém. De miért lenne ez baj?


Kérdező, én azért nem lennék még ennyire nyugodt. Egy telefont a szokásos orvoshoz megérne, feltéve persze, hogy nem ő volt a tegnap felhívott hozzá nem értő, mert akkor másikhoz. Hátha legalább egy vérképet néznek.

2023. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!