Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szeparációs szorongás...

Kutya szeparációs szorongás leküzdése praktikák?

Figyelt kérdés
Szóval eléggé specifikus a helyzetem, ugyanis a covid ideje alatt fogadtam örökbe egy kölyökkutyát és onnantól kezdve minden nap reggeltől estig együtt voltunk. Otthon teljesen szépen nyugodtan megvan minden fajta félelem és hiszti nélkül. Azonban, ha elmegyünk valahova és el kell például mennem wc-re nem tudom kint hagyni senkivel mert hihetetlen módon ugat, nem lehet addig megnyugtatni ameddig nem érek vissza. Jelenleg külföldön egy nagyon kicsi szigeten élünk és nincs lehetőség trainer bevonására, nagyon sokat foglalkozok és dolgozok vele minden féle nem kívánatos viselkedés leküzdésében (nagyon jól haladunk mindennel), de ez az egy amihez nem tudok hogy hozzákezdeni. Minden fajta segítségért nagyon hálás vagyok, ha tudtok kifejezetten erre a problémára oktatót ajánlani akinek segítségét online is igénybe tudom venni, vagy videót, vagy akár könyveket, akárminek örülök!

2023. szept. 13. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
2023. szept. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem hagyni kell, hadd ugasson. Egyszer abba fogja hagyni. És amikor abbahagyja, akkor bemenni hozzá, nagyon megdícsérni. Amíg ugat, nem foglalkozni vele. Ha következetesen csinálod ezt akkor észre fogod venni hogy rövidülnek a hisztik, ami ma még 15 perc ugatás volt, az holnap már csak 10, holnapután már csak 5, az után meg már nem ugat.


Szerintem nincs más módja, mert ha hiszti közben bemész hozzá és babusgatod, akkor egy dolgot tanul: hiszti = figyelem. És romlani fog a helyzet, nem javulni.

2023. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos egyik válasz se hasznos nekem. Mint említettem teljesen jól meg van otthon, azonban ha pl bolt előtt hagyom, vagy látja, hogy elmegyek pl wc-re egy étteremben, vagy bárban, akkor történik a reakció. Mielőtt feltettem a kérésemet kedves első válaszoló természetesen megnéztem a már eddig feltett kérdéseket, és miután egy darab se volt ami reflektálna az én gondomra megírtam a sajátomat. Autóban tökéletesen vár, itthon alszik ha egyedül van(kenelben van) így csak pl a bank/bolt előtt várás lenne amire megoldást keresnék. Nem kérek olyan választ, hogy ne hagyjam a bank előtt, ha nem tudom. Ezt a problémát orvosolni szeretném, nem bele törődni. Köszönöm:)
2023. szept. 13. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Megkérsz egy ismerőst, hogy gyakoroljon veled. Menjetek el közösen sétálni, majd kérd meg, hogy álljon meg a kutyával valahol, és te eltávolodsz. Ugyanúgy, ahogy a lakásban hagyást, ezt is fokozatosan kellene, és amikor a kutya úgy viselkedik, ahogy elvárt (nyugton marad és csendben vár), akkor jutalmazni kell (hogy nálatok mi a megfelelő jutalmazás, azt te tudod, étel, játék, simogatás...). Fokozatosan kell növelni az időt, távot. Nem kell egyből sokat elvárni.
2023. szept. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!