Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék tenni hogy sétáljon...

Mit tudnék tenni hogy sétáljon úgy mint más kutya?

Figyelt kérdés
Van egy kis yorkie mini 3 hónapos kiskutyám aki kisfiú ,sajnos még nem szobatiszta de hát még kicsi ,néha a pelenkára végzi a dolgát néha nem . Viszem sétáltatni egy nap 3 x (sajnos ennyit enged meg a munkám)de a probléma az hogy liftben fél bemenni és kijönni és kizárolag csak füven szeret sétalni betonon ,az úton nem .Mit tehetek azért hogy neféljen sétálni a betonon is ?

2023. szept. 13. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Szoktasd rá jutalomfalatokkal.
2023. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Kutyaovi, ha ennyire nem értesz hozzá. Kölyökkutyát nagyon lassan, óvatosan kell pórázhoz, sétához szoktatni, és teljesen abszurd elvárás, hogy úgy sétáljon mint egy "kész" felnőtt kutya. Nagyon nehezen lesz szobatiszta ha ilyen keveset tudod vinni, át kellett volna ezt jobban gondolnod mielőtt megvetted.
2023. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Mit vársz egy 3 hónapostól, aki még ha meg is kapta már a szükséges oltásokat, akkor is épphogy elkezdhetett sétálni? Idővel megszokja majd, vinni kell, gyakorolni. Kutyaovit nagyon-nagyon ajánlom, nagyon sok hibát meg lehet előzni vele, amiből rossz szokások származnak! Nem tudom, merrefelé laksz, van, ahol létezik ingyenes kutyaovi lehetőség is. Nem tudom eléggé hangsúlyozni a fontosságát, nem csak a kutyát fejleszti, hanem téged is gazdaként.
2023. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Szoktad alkalmazni a tíz másodperces szabályt? Ha nem tudod a kezed minimum 10 másodpercig a betonon tartani, mert annyira felhevül a hőségben, akkor megégetheti a kutyád tappancsát. Ez lehet egy oka annak, amiért fél a betontól.


Én is ajánlom a kutyaovit, később kutyasulit.

2023. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Türelem.
2023. szept. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan még picike, egy kutya sem úgy születik, hogy szépen sétál, ezt is tanítani kell. Kutyaovit én is ajánlok, illetve tudok olyan sulit, ahol a kölyökfoglalkozás ingyenes, de nem tudom, merre éltek, és jó lehet-e nektek. Hol tartotok az oltásokkal? Mi van meg, mi hiányzik még?
2023. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es nem kell nekem kutyaovi ugyanis 20 éve van kutyám :)
2023. szept. 13. 17:31
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban nem lenne rá szükséged, akkor most nem kérdezgetnél ilyeneket. Meg nem várnád el egy 3 hónapos kölyöktől, hogy automatikusan egy nevelt felnőtt kutya módjára viselkedjen
2023. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

20 eve van kutyad, de valahogy megse ertesz hozza, ezek szerint.


Ez hogy lehet? Itt akkor valami santit. Vagy egyikkel se foglalkoztal nagyon/ gyerek voltal es a csaladi kutyat is beleszemolod, passz.


A kutyaovi a kutyanak is hasznos, a szocializacio miatt.

2023. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy mini yorki, csak agyonszaporított keverék. És nyilván a tiéd pont ilyen, ez a pocsék idegrendszerén is megmutatkozik.


Pelenka mellett nem lesz sosem szobatiszta. De napi 3 sétával sem.


Megfelelő szocializációval és tanítással tudnál ezen javítani, de ha nagyon szar az idegrendszere, ha nagyon alja szaporítós kutya, akkor jó esélyjel ilyen is marad. Pláne ilyen hozzáállással, mint a tiéd.

2023. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!