Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a 2,5 hónapos...

Normális, hogy a 2,5 hónapos tacsi ilyen sokat pihen?

Figyelt kérdés

1 hete van nálunk egy kis tacskó és azt figyeltük meg, hogy nagyon sokat alszik meg pihen. A kedvenc helyét már az első nap önmaga megtalálta és azóta ha mi bent vagyunk a házban vagy nem vagyunk itthon akkor csak ott fekszik. Mikor alszik, mikor csak úgy ott ül és néz előre vagy harapdálja a plüsseit.


Ha kijövünk hozzá akkor szinte azonnal jön és szalad, játszik meg a kertben szaglászgat de amint bemegyünk ez megszűnik és onnantól kezdve a helyéről csak akkor jön el ha kakil.


Ez normális nála?



2023. szept. 15. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Normális.
2023. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
86%
Igen ez normális nekem egy Border colliem van és kb. 3 hónapos és szinte mindig alszik vagy pihen, szóval ez a kiskutyáknál normális
2023. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És majd minél nagyobb lesz annál többet lesz éber meg élénk?
2023. szept. 15. 13:30
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Igen

Nekem is meglepő volt, 2 hónapos tacsija lett nővéreméknek, és amikor átmentem, szinte folyton aludt, néha még játék meg futás közben is csak random elaludt, baromi aranyos:D

2023. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
26%
Igen, ha szeretnéd hogy tudja azt hogy ül, fekszik, pacsi, gyere, hozd ide.. stb... akkor most kiskorában kell iskolába járni vele (de ezt csak azért mondom mert ha nem jár iskolába akkor ha nagy lesz semmire nem fog hallgatni, és mégtöbb időd fog az ágyában tölteni! Szóval gyerek korában kell iskolába járni vele! Mondjuk azért valaki biztos jár vele iskolába de csak ennyi!) Szóval ha nagy lesz és járt iskolába akkor többet fog futkározni meg ilyenek
2023. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Ugye nem kinti kutyanak szanjatok a tacskot?


Ejszaka is kint van? Hideg van mar neki.

2023. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ezek kinti tacskók. A tulajdonos is úgy adta ide, hogy kintiek. Kérdeztem is tőle, azt mondta nem fog fázni.
2023. szept. 15. 14:06
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Uramisten.

Rovidszoru, kistestu kutya, raadasul tacsko, rovid labakkal, kozel a foldhoz, nem fazik? Gondolkozzal mar.

Nyilvan a szaporito ezt mondja, el akarja adni a kutyait.


Hat ez szep vasar volt, onmagaban is, tenyeszto helyett, de a kinti tartas allatkinzas az o esetukben.

Szerencsetlenek.

2023. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Még éppen, hogy csak itt van.


Amióta nálam van azóta még csak nyári idő volt, még hajnalban is egy boxerben nem fáztam. Tegnap jött egy erőteljes felhőszakadás, akkor behoztam a házba magammal, éjszakára meg 4 takarót hoztam ki és kiszalmáztam a helyét de egyébként 19 fok volt.


Mindennek utána fogok olvasni és úgy lesz neki minden, hogy jó legyen. Építek majd neki kutyaházat is.

Egyébként van a házunknak az alagsorban egy télen fűtött része, valószínűleg ott lesz majd a kutya háza és ott fog lakni a télen.


Úgyis ki lesz hordva rendszeresen sétáltatva meg nagyon sokat játszunk is vele. :)

2023. szept. 15. 14:42
 10/16 A kérdező kommentje:

Na utána olvastam, hogy mi a helyzet a téli tartással. Valóban nagyon nagy probléma számukra a hideg és oda kell erre figyelni.


Azt írja, hogy ha az 5 Celsius fokos napos, száraz időben az alsó határ számukra. Na de ugyebár az enyém rövid szőrű tacsi es még picike, úgyhogy én erre rászámolok még 5 fokot.


Tehát 10 fok. Most néztem egy előrejelzést és hajnalra pont 10 fokot mond, úgyhogy ma éjszakára már behozom.


Télére meg kinti sétáltatáshoz szerzek be neki kabátot meg kis cipőcskét.

2023. szept. 15. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!