Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz és a komondor között...

A kuvasz és a komondor között van eltérés vagy nincs sok eltérés köztük? Azt tudom hogy dominánsak és nem valók tapasztalatlan embereknek (kivétel persze akad). Mivel kezdő kutyás vagyok így csak érdeklődöm. 😅

Figyelt kérdés

2023. szept. 22. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy tapasztalom, a komondor játékosabb, bohókásabb, a kuvasz komolyabb, de mindkettő remek területvédő kutya.
2023. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Az egyik rasztás, a másik nem.
2023. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez egyedfüggő, de általánosságban elmondható, hogy a komondor nagyobb, nyugodtabb, kevésbé temperamentumos, elfekvősebb, több családtagot is elfogad, míg a kuvasz inkább egygazdás, agilisabb, kiszámíthatatlanabb.
2023. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És a komondorral milyen együtt élni? Úgy tudom a komondor egy családos kutya míg a kuvasz egygazdás de szoktatható gyerekekhez.
2023. szept. 23. 14:30
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Vidám. Kölyökkorban elég hebrencsek, de felnőtt korukra lenyugszanak. Domináns, de a családdal szemben nem fitogtatja az erejét.
2023. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon ritka az igazi jó pásztorkutyás kuvasz/komondor, mert a küllemi eredmények és az amiatti beltenyésztés miatt nagyon leromlott az állomány nagyrésze
2023. szept. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért szerencsére találni még.

Egyébként a hazai kau és káj állomány nagyrésze is leromlott.

2023. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez így van. Ott a látványos, zsákmányra agresszívan rátörő, önuralomra képtelen kutyák a sokak.


Kuvasz-komondor sok a félős, ideges és szorongós a több.


Mindből találni jót, nem mondtam hogy nem, csak nehéz.

2023. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Amúgy a kuvasz már nincs rossz helyzetben, ott bevált és nagyon jól működik a program, így Erdélyben már sok helyen vannak kuvaszok. Az egyik nagyobb falkában pl. kuvasz a falkavezér.

Komondor rosszabb helyzetben van, sajnos ott a fajtagondozó szervezet nem indított ilyen programot, sőt, inkább ellene vannak. Úgyhogy ott nyáj mellől érdemes kutyát keresni.

2023. szept. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2023. szept. 30. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!