Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, ha aggódom a...

Az normális, ha aggódom a kutyámért? A felső szomszéd most is leöntötte vízzel, mert azt mondja, hogy nincs vize, pedig van, csak az ő erkélye alatt, amit nem lát. Mondogatta, hogy a kutya átment hozzá és a virágait eltaposta,de tudom, h nem ment át

Figyelt kérdés
Egyszerűen mindig kötekszik, nem lehet vele normálisan kommunikálni, meg sem hallja amit mondunk neki, csak a saját igazát hajtja,nüvöltözik és tetejébe 80 éves. Mit tegyünk? Hívjuk ki a rendőrséget? Kéne féltenem a kutyámat? Kinti a kutya, a házba hiába hozzuk be, bestresszel, nem bírja bent.

2023. szept. 23. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Felso szomszed? Tarsashazban laktok es a kozos kertben van a kutya? Vagy hogy kell ezt elkepzelni?
2023. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet demencia is akár, az meg kemény dió lesz. Gyerekeivel vagy hozzátartozóival nem tudtok beszélni?
2023. szept. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Honnan tudod hogy nem ment át?

Azt nem tudod miért utálja ennyire a kutyádat? Mert ha olyton ugat, tényleg letapossa a virágait, állandóan a közelébe van akkor jogosan van kiakadva hiszen nem mindenki szereti a kutyákat. De vízzel azért tényleg nem kéne leöntenie. És adom az első kérdéseit.

Mert ha közös a kert, akkor lehet zavarja a kutya. Ehhez pedig neked is alķalmazkodnod kell és neki is. Neki el kell fogadnia hogy a kutya nem benti állat, te pedig tényleg ne engedd a szomszédod területére.

2023. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

"de tudom, h nem ment át" - Látod minden mp-ben? Nem. Az, hogy sose láttad még, hogy átment, nem azt jelenti, hogy nem is szokott átmenni.


Megoldás lehet pórázra kötni. Sejtem, hogy nem szeretnéd redukálni az állat szabadságát, de ha ez lenne az egyetlen megoldás...bár ekkor is jöhetnek kitalált történetek.

Nem igazán értem, hogy hogyan kéne elképzelni a helyzeteteket.

Ha lehetne kerítést húzni, akkor húzz.

Idősök meggyőzéséről pedig hmmmmmm.....: "Add fel!" Kevesebb, mint 1% az esélyed. Még tökéletes logikával és érvekkel sem lehet sok időst meggyőzni.


Szerintem a rendőrség semmit sem tesz ilyen esetben, bár ezt nem tapasztalatból írom, hanem azok alapján, amiket hallottam és olvastam idáig az életemben. És szerintem ki se jönnének.

2023. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld beszoktatni. Nem lesz egyszerű, de ha fèlted meg kellene próbálni.

A szomszéddal megpróbàlni baràtkozni egy kicsit?

A kikötèst nem javaslom. Egyrészt büntetendő, másrészt akkor aztán tényleg be stresszelne a kutya ha eddig nem volt. Nem értenè miért nem mozoghat, ès sokkal könnyebb prèda lenne a szomszèdnak is..

2023. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Volt hogy már átment, de akkor mindig nekem kellett visszahozni, mert magától nem jön vissza, ezért tudom hogy akkor nem ment át, mert nem jött volna vissza. Ez tulajdonképpen egy kertes ház, ami egy jogilag osztatlan területen van, és a háznak az emeletén laknak ők, viszont a ház belsejéből nem lehet hozzájuk felmenni, csak kívülről, mert a ház külső oldalán helyezkedik el egy lépcső. A kutya direkt külön el van kerítve, hogy ne zavarja a szomszédot és ennek ellenére vízzel öntögette.... A hozzátartozók nem tudnak vele mit kezdeni, csak a egy nőről van szó, aki a férjével él, aki szintén nem 100as, van 2 gyerekük, akik pedig nem szívesen látják őket, sőt még kerülik is. Nem tudom miért utálja, az a kutya nem ártott neki soha, hogyha pedig sötétedés után ugat akkor mindig rászólunk. Bentre nem tudom szoktatni a kutyát, mert bepanikol, hogyha huzamosabb időt kell bent töltenie. Igyekeztem mindenkinek választ adni és én is köszönöm a válaszokat
2023. okt. 4. 15:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig minden okot leírtál amiért a nő utálja a kutyát. Tehát részben igaza van a nőnek, jogosan van kiakadva. De túlzásba Simán lehet hogy így is átmenet és megtanult visszajönni. Nem mindenki szereti a kutyákat és ez rendben is van. Ezt el kell fogadnod. Mekkora és milyen fajta kutyáról van szó?


Itt mindkettőtöknek alkalmazkodni kell a másikhoz. Neked el kell fogadnod hogy nem mindenki szereti a kutyákat, és attól még hogy nem láttad hogy átmenet, attól még átmehetett. A kutya intelligens.

A nőnek pedig azt kell elfogadnia hogy q kutyát kínzás lenne csak egy szűk lakásban tartani. Ha valóban csak vizet öntött rá, akkor nem lesz baja. De így sem kéne ezt csinálni.

Csak nem akarja megmérgezni a kutyádat.



De ha aggódsz érte,vagy kajakra átmegy a szonszédhoz, akkor igenis be kell szoktatnod. Akkor a szomszéd se cseszegetné, és nem lenne konfliktus. Hidd el lehetséges, hiszen ahogy fent írtam, a kutya okos. Lassan fokozatosan kezdd el bentre szoktatni. Eleinte akkor amikor otthon vagy. Ha érzed hogy pánikol, akkor nyugtasd meg, de ne engedd ki azonnal.

2023. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából, én nem azt mondtam, hogy jó, ha átmegy, viszont ha átment mindig rászóltunk, nem hagytuk neki, ráadásul mindig amikor ugat rászólunk, hogy ne zavarjon másokat, a szomszéd szerintem nem jogosan van felháborodva, mivel mindent megteszünk azért, hogy ne zavarja őket (nem szoktuk átengedni, férre lettem értve, mert én azt mondtam, hogy volt, hogy átment, de akkor egyből visszahoztuk, figyelünk rá...) És ennek ellenére múltkor random felvágta a kerítést, ami leválasztja a kutyát és utogette.... Szerintem erre egyáltalán nincs oka, és ahogy említettem ő kinti kutya, egy szomszéd nemtetszese miatt nem fogjuk beszoktatni, csak ő ilyen velünk. Az összes többi normális és ha vmi gondjuk van, azt közlik velünk, de nem öntik le a kutyát még hidegben is.... Köszönöm a válaszokat, átgondolom, hogy mit lehetne tenni.
2023. okt. 5. 18:05
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként Nemetjuhász, de a szomszédnak is nagy testű kutyája volt, tehát nem kéne, hogy baja legyen vele....
2023. okt. 5. 18:07
 10/10 A kérdező kommentje:
Mármint a kutya méretével nem kéne hogy baja legyen
2023. okt. 5. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!