Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patkánymérget ettek a kutyáink...

Patkánymérget ettek a kutyáink, mit lehet még csinálni?

Figyelt kérdés

Mai nap délután tűnt fel, hogy a kutyák egy bontatlan patkánymérget szereztek a garázsból. Széttépték a dobozt, de csak egy kis zacskót szedték szét, annak a is megmaradt a nagy része. Kb 20 percig lehetett náluk a méreg, amíg feltűnt. Utána egyből meg lettek hánytatva. Egyik egy fiatal németjuhász, másik idős, kb. 20 kilos keverék. Mivel szombat van, kisvárosban lakunk, nincs ügyeletes állatorvos, 150 km-re van ügyelet.


Elvigyük őket, vagy hétfőig van idő a saját orvosunkhoz? Vagy egyeltalán ilyen esetben kell vinni őket?


2023. szept. 23. 16:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Várj vele nyugodtan, a patkanyméreg véletlenül sem arról híres, hogy halálos...
2023. szept. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Nincs idő. Vigyètek azonnal. Hètfő màr kèső
2023. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Jesszus, nyilván mihamarabb vinni kell. Ha nincs ott ügyeletes állatorvos, akkor van máshol. Nálunk a szokásos állatorvos száma alatt még 2 másik ügyelet száma kis kint van a falon, vészhelyzet esetére.
2023. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Te vagy Uborcraft?

Szerintem troll vagy de ha komoly a kérdés, akkor csak gratulálni tudok. Néhány embernek egyszerűen nem való állattartás. Ez olyan kérdés mintha téged megmérgeznének és megkérdeznéd hogy muszáj e orvoshoz menni.

AZONNAL vigyed ügyeletre, ki kell mosni a gyomrukat.

Mi az hogy hát jaj szombat van meg 150 lm-re van az ügyelet?

Mi az hogy el kell e vinni egyáltalán orvoshoz? Milyen kérdés ez?


A mérgezett állatokkal úgyse kell sokat várni,szinte azonnal kezelik.

2023. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Ja és ajándékozd el a kutyákat ha túlélik, sajnálom őket hogy ilyen nem normális gazdájuk van.
2023. szept. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Minden megyében van ügyeletes állatorvos, nemcsak 150km-re! Kis faluban lakom, de itt is van vagy a szomszéd faluban, vagy a másikban minden hétvégén, vagy a 30km-re lévő nagyvárosban. Akinek vannak kutyái, illene és kellene tudnia mikor hol van ügyelet!!!!
2023. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Tessék:

[link]

2023. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Az alatt az idő alatt amíg megírtad a kérdésedet már legalább 10 km közelebb lennél az állatorvoshoz.

Szerinted mit jelent a méreg szó?

Ha te ettél volna belőle akkor sem orvoshoz mész hanem itt kérdezősködsz mit kellene tenned?

Indulj el az orvoshoz azonnal ha még otthon várnád a válaszokat.

2023. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Sikerült elérnem az egyik városi dokit, ő azt mondta nem kell ugyelet, mivel ha ettek is belőle, az biztos, hogy kis mennyiség volt, így, hogy gyorsan hánytak felszívódás előtt kiment, de legyenek szemmel tartva 1-2 napig és ha gond van, ő akár éjszaka is kijön.


A fröcsögő nyálas állatvédőknek szeretném még hozzátenni, hogy habár azért igazuk van legtöbb esetben, a háttérinfok nélkül szerintem nem kéne így neki esni az embernek, az én esetemben pl, nekem nincs jogsim, apámnak van, de ő a tipikus "nálunk falun ez meg az volt a kutyával, nem lett baja" ember, így egyedül, az ő szemében okoskodo hulyerekkent nem tudtam mit kezdeni hirtelen, ezért fordultam az oldalhoz. De köszi az itelkezest (meg azért az tiszteletre méltó hogy így aggodtok masok kutyaiert is)

2023. szept. 23. 17:47
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
Mosakodj csak, és pontozz le mindenkit! Csak szegény kutyáid sajnálom valóban! :( De legalább ok szeretnek téged ezek ellenére is.
2023. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!