Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes szuka Drontal Plus-t...

Vemhes szuka Drontal Plus-t kapott, mi lesz a következménye?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem, van kennelnevünk, ezer éve kutyàzunk, csak kíváncsi vagyok.


Sajnos úgy alakult, hogy nem én vittem el a kutyát az orvoshoz, hanem párom, hiába mondtam el neki, hogy Dogverm-et kérjen neki (azt lehet vemhesen is), már itthon láttam meg, hogy Drontal Plust kapott (pedig àllítólag meg lett mondva a dokinak, hogy valószínűleg vemhes). Még nem volt félidős uh, mèg nem tudjuk, hogy sikeres volt-e a fedeztetés.


Nekem ismerős volt ez a Drontal név, és a betegtájékoztatót nézve làttam, hogy tilos a vemhesség 1. és 2. trimeszterében adni. Holnap megyünk egyből a szaporodásbiológus dokihoz Pestre, de addig is valaki tudja, hogy most ez mit okozhatott? Soha életemben nem fordult velem még elő ilyen, pedig nem ez az első almom.


Tenyésztőtársak megoszlanak, van aki legyint van aki szerint ennyi az alomnak. :( valaki esetleg tud bármi okosat mondani? Előre is köszönöm!



2023. szept. 24. 13:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos nem értek hozzá, de drukkolok, hogy ne legyen baj!

Ez meg "pedig àllítólag meg lett mondva a dokinak, hogy valószínűleg vemhes" - valószínűleg a doki sem tudta, hogy lehet vemhes a kutya. Mert ez az állítólag, tudod, semmit nem jelent.

2023. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%
Semmi baja nem lesz, ne foss!
2023. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszi első ;)


Második válaszoló, kifejtenéd bővebben?

2023. szept. 24. 13:21
 4/27 anonim ***** válasza:
7%

2. vagyok.


Nem. Úgysem hinnéd el, és csak kapnám az anyázást a népektől, hiába szakmai a válaszom.

2023. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a népektől mit kapnál, én viszont kíváncsi vagyok.


A betegtajekoztatoban az áll, hogy a vemhesség korai szakában teratogén hatása van. Ez azt jelenti, hogy magzatkárosító hatás, ami rendellenességekhez vezet.


Mivel ez egy nagyon fontos kérdés, mert ha így van, és vannak kölykök az anyaméhben, akkor azokat el kell vetetni a félidős uh utàn. Márpedig hidd el, màr most nem két fillérben van ez az alom nekem, ill az anyakutyának is sajnos ez megterhelő lesz. Nagyon nagyon sajnálom őt, és a páromra eszméletlen dühös vagyok.


Szóval, bàrmit mondanak is a népek, és nagyon örülnék ha leírnád a véleményedet vagy tapasztalatodat.

2023. szept. 24. 13:32
 6/27 anonim ***** válasza:
37%
5.-re. Na jó, akkor várj, a vemhesség korai szakaszában csináltass egy UH-t, és az alapján dönts, hogy mit mond a koll...a dokid! Így nem veszik el az alom feleslegesen.
2023. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Mi az a koll?


Nyilván lesz uh, hiszen az fogja bizonyitani, hogy vemhes a szuka. Anélkül nem csinálunk semmit. En mindig 28 nap utan viszem uh-ra, van , aki mar 21.en. Te mit javallsz?


De ha vemhes, akkor mindenképp el kell vetetni, hisz az van a betegtájékoztatóban, hogy magzatkárosító hatású. Tehát degeneráltak lesznek a picik. :(


Az lenne ugymond a legjobb, ha “üres” lenne a szuka, akkor nem kéne procedurának kitenni. :(


Vagy te mashogy gondolod?

2023. szept. 24. 13:42
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
"Állítólag meg lett mondva, hogy valószínűleg" ... Ez kb. olyan, mint amikor én 8 évesen próbáltam kimagyarázni, hogy valakinek elfelejtettem megmondani valamit. Szerintem aki vitte a kutyát, nem szólt.
2023. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Könnyen lehet… :(
2023. szept. 24. 13:53
 10/27 anonim ***** válasza:
64%

Drontal plus:

- Febantel: 150 mg

- Pirantel: 50 mg, ami 144 mg pirantel-embonátnak felel meg

- Prazikvantel: 50 mg


Dogverm:

Prazikvantel 50 mg

Pirantel-embonát 144 mg

Fenbendazol 200 mg


A febantel előanyaga prodrug-ja a fenbendazolnak, tehát ugyanaz van a két készítményben.


Nem kell szapbios dokihoz rohangálni, hogyha a gyk-soktól vársz segítséget.

2023. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!