Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 èves kutyusom haldoklik?

13 èves kutyusom haldoklik?

Figyelt kérdés
13 èves a shar pei kutyam, egyaltalan nem hall ès làt màr. Alig bir felallni, egesz nap szinte csak alszik, 4. Napja enni sem akar. A hazaba megy es alszik mozdulatlanul. Tudom hogy ez mar a veg, es hogy igyis rekord idot el meg, de nemjo igy latnom szegenyt. Nem tudom erez e fajdalmat, nem tudom mi lenne a jo dontes. Nem birom megtenni hogy elaltattassam. Nem tudom eldonteni h hagyjam e meghalni “ maga” utemeben vagy keressek fel egy allatorvost :( volt valaki ilyen helyzetben? Jol esne par jo szo
2023. szept. 24. 21:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen állapotban már csak szenvedés neki a létezés. Én elvinném orvoshoz hogy elaltassa. Ha még meg is tudná menteni, se lenne jó q kutyának hiszen mozdulni is alig bír.


Részvétem, ha beszélgetni akarsz, szólj :(

2023. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
8%
1-es, ugye tudod, hogy ez gyilkoság?
2023. szept. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
20%
En hagynam termeszetes modon meghalni. Az en kutyam is 13 eves volt, de meg hallott es latott ( amennyire en meg tudtam itelni) es egy nap elbujt es onnan mar soha tobbet nem jott elo...Igy volt a legjobb. Eltavozni ebbol a vilagbol mindig szenvedes ( kinek kisebb, kinek nagyobb).
2023. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
2-es borzasztó dolog az eutanázia, de jobb lesz így a kutyának. Állatvédő vagyok de Képzeld magad a helyébe. Nem hallassz, nem látsz, fájnak az izületeid. Nem tudod elmondani a fájdalmadat, nem segít már semmi és senki. Jobb néha békésen elaludni mint napokig szenvedni.
2023. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
17%

[link]

ezt nektek állatvédők.

2023. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%

Sokat gondolkoztam már ezen, de szerintem én se tudnám elaltatni a kutyusom.

Olyan nagy bennük az élni akarás, hogy szerintem ők nem akarnak meghalni, bármilyen rossz is nekik. Nem véletlenül nincs öngyilkos kutya... Embereknél ez más, dehát ugye pont ránk vonatkoznak szabályok ilyen téren.

Szerintem mikor egy kutyánál legyőzi az életösztönt a feladás, akkor szépen el is megy a saját ütemében.

Én tehát próbálnék segíteni neki, amit tudok, hogy érezze, hogy szeretem, és hagynám, hogy magától menjen el.

2023. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
4-es állatvédő vagy, de mégis "megölöd" a blökit... Ellentmondásos vagy.
2023. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképp kikérném állatorvos véleményét, kivizsgáltatnám a kutyust, és ennek fényében hoznék döntést, addig nem. Az például nem mindig látszik az állatokon, hogy vannak-e fájdalmaik. Az viszont semmiképpen sem normális, hogy 4 napja nem eszik, nem is értem, hogy eddig miért nem fordulatok orvoshoz. Bár kétségtelenül idős állatról van szó, lehet, hogy az étvágytalanság még valami kezelhető problémának a tünete.
2023. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Nehéz dolog az altatás,de miért kéne hagyni még napokig hetekig szenvedtetni fájdalomban. Mint sem megszabadítani a szenvedéséről??


Nekem is borzasztó volt meghozni a 16,5 éves kutyámnal,de egyszerűen láttam már szenved. Nem lett volna szívem tovább hagyni a szenvedését. Elvittem orvoshoz. Mondta már a vegelgyengules elkezdődött és valószínűleg pár nap múlva magától is meghalt volna szenvedesek között.


Szerintem nincs abban semmi rossz,hogy megkönnyítjuk nekik a végét.


És azt sajnálom,hogy emberek nem dönthetnek a saját életükről mikor betegek vagy nagyon öregek,sok bajjal. Amikor már nem méltó élni,mert olyan állapotban van az ember.

2023. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
A kutyám végstádiumú szívbeteg volt. A vízhajtók már nem segítettek neki, a hasa és a tüdeje feltelt vízzel, amitől fuldoklott. Elaltattattam, mert nem akartam, hogy fuldokolva még napokig szenvedjen és úgy haljon meg. Ez szerintem sokkal humánusabb volt, mint a természetre bízni.
2023. szept. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!