Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám haldoklik (beteg)...

A kiskutyám haldoklik (beteg) normális hogy így érzek sokszor annyira gonosznak érzem magam emiatt?

Figyelt kérdés
most 10 éves nagyimtól kaptam még ő is pont 10 éve ment el sajnos és szegénykémnek daganat van a szájában nagyon elterjedt 2 hetente visszük injekciókra eddig nagyjyából helyre jött tőle de a szeme folton gennyezik hiába csepegtetjük az orvos azt mondta nem lehet megoperálni (több helyre is elvittük) valahol azt tanácsolták ha leveszik az alsó állkapcsát dehát igazából nem is értem akkor hogy tudna enni meg azt nem akarjuk fel van dagadva a nyelve is folyton kilóg a szájából nagyon nehezen eszik mindent apróra vágunk neki inni is kb 10 percb tellik neki mire belefetyeli nagyon soványka is és akárhányszor bújna hozzám nem merem felvenni se (nővéremnek bedagadt meg begyulladt a szeme is tőle) és amikor megfogom érzem az összes kis csonjtát a sírás kerülget akárhányszor ránézek és ő bújna de sokszor eltolom magamtól vagy visszateszem a helyére nem bírom így nézni nagyon sajnálom de anyukám és az orvos is mondja hogy nagyon élni akar látszik is rajta nagyon kűzd mondta az orvos is hogy addig amíg tud enni inni illetve nem fullad (a nyelvétől) ne altassuk el szegénykém annyira sajnálom de nem bírok ránézni ahogy szenved ettől annyira gonosznak érzem magam és hogy arra gondolok lehet jobb lenne elaltatni :(
2014. dec. 13. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is az altatást javaslom. Az igaz gonoszság az, ha még hetekig, hónapokig hagyjátok szenvedni.
2014. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kizárt, hogy javuljon és szenved, jobb neki, ha véget vettek neki és elengeditek. Ti is szenvedtek, ő is, ez nem jó senkinek sem.
2014. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutyus szenved, én semmiképpen nem hagynám ezt, ha tényleg igazán szeretem... mindenképp sokkal jobb lenne neki, ha elengednétek.
2014. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
jaj ne értsetek félre nem fáj nem érez semmit az orvos mondta csak nehezebben eszik de fájdalmai nincsenek
2014. dec. 13. 14:26
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom,nekem ezzel az altatás dologgal nincs olyan bajom hogy lelkiismeret furdalás.Inkább akkor lenne ha hagynám tovább.

Értsd:

Volt egy német juhászom,16 évig élt,a 16. születésnapja előtt egy kicsivel talált az orvos egy tüdődaganatot,kezdeti stádiumban.

Talán olyan fél-egy évet még lehetett volna velem gyógyszerezés nélkül,de tekintettel a korára is,inkább azt mondtam hogy altassuk el.Nem úgy szeretnék rá emlékezni,hogy hagyom őt szenvedni,fulladozni,ahhoz túlságosan szerettem azt a kutyát,minthogy fájdalmat okozzak neki.

Utólag visszagondolva,helyesnek tartom a döntést,ha nem tettem volna meg,akkor önzőnek érezném magamat vele szemben.

Szóval ne érezd magad gonosznak az altatás miatt,de ha oda szeretne bújni hozzád,ne told el magadtól.

2014. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
tehát az orvos javasolta hogy még ne altassuk el amíg nem "szenved" érez fájdalmat mert ő látja meg mi is a kiskutyában hogy kűzd és élni akar ha szenvedne vagy nagyon kínlódna mondta az orvos is hogy feltétlenül most injekciókat kap meg ilyen drága tablettákat amik daganatos kutyusoknak van csak olyan kis lerobbant meg bágyadt és sovány rossz ránézni :(
2014. dec. 13. 14:41
 7/18 A kérdező kommentje:
5-ös értem :( sajnálom a te kutyádat
2014. dec. 13. 14:42
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont ha odabújik hozzád, ne told el magadtól, mert ha eltolod, az sokkal rosszabb a kutyának lelkileg, mintha beteg testileg.
2014. dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Akkor mi a kérdés, ha már döntöttél?
2014. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
az a kérdés hogy gonosz vagyok vagy nem emiatt és hogy normális hogy így érzek?
2014. dec. 13. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!