Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biztonságos Rottweilert venni...

WidowmakerButt kérdése:

Biztonságos Rottweilert venni két kutya mellé?

Figyelt kérdés
Rottweilert szeretnék venni, de már van három kutyám, egy husky és két keverék, két fiú egy lány. Lehetséges lenne egy fiú rottweilert hozni közéjük? Mennyi az esélye hogy verekednének? Az összes kutyám jól nevelt, nem verekednek egymással, még a két fiú sem, hallgatnak rám. Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2023. szept. 24. 22:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam a kérdést, nem két kutya hanem három
2023. szept. 24. 22:15
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ilyen kérdés felmerült, inkább ne.

A jelenlegi kutyákkal mennyit van foglalkozva?

2023. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sokat foglalkozom velük. Nevelésre nagyon sok hangsúlyt tettem, és szerencsére kifizetődött. Huskyt naponta, másik kettőt két naponta hordom sétálni, de hatalmas kertünk van szóval tudnak futkosni. Mint mondtam, verekedés nem volt, a fiúk között sem, ha morogtak is egymásra rögtön leállítottam őket. Csak gondoltam megkérdezem hátha van itt rottweiler gazdi aki járt hasonló helyzetben
2023. szept. 24. 22:29
 4/12 anonim válasza:
80%
Milyen fajta keverékek? Nagy testű kutyák?
2023. szept. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Közepesnek mondanám a két keveréket, kb. mint egy border collie, azt nem tudom hogy milyen fajták voltak a szüleik
2023. szept. 24. 22:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha felmerült a kérdés akkor könyörgöm, ne. Lehet neked 50 kutyád is életed során, ha mindet szarul nevelted, önmagában az nem tapasztalat.

Tapasztalat az, ha kutya iskolában akár többször is jártál, és a kutyáidnak alapvetően SEMMILYEN viselkedési, tartásból eredő gondja nincs.


- Szocializált - nem harap, nem támad más kutyákra vagy emberekre, nem húz, akár kocsiban/tömegközlekedésen is meg tudtad tanítani közlekedni - ergo normálisan viselkedik az utcán is

- Fentiből eredendően: nem kerti díszeid vannak, hanem szocializált, kijárós (nem önsétáltató..) kutyáid vannak

- Orvosi ellátás mindig megvan, tisztában vagy vele, hogy mire van szükségük (..az ivartalanítást is bele értve, nem tartunk ivaros falkát)

- A nehéz helyzeteket tudod elkerülni, kezelni - ha össze kapnak, ha borul a sorrend, ha nem jönnek ki egymással, hogyan szoktasd össze őket, hogyan fognak reagálni egy idegen kis-nagy kutyára.


Ezek csak nagyon alap dolgok, a tapasztalat akkor van meg, ha nem ilyen "a nagyinál sok kutya volt" alapú a tartás, vagy nem ilyen minden mindegy alapon kóborol a ház körül pár neveletlen kutya.. (borsodi szituk egyike..)


A rottweiler egy nehéz fajta, akárkinek nem való. Hajlamos dominanciára, hajlamos más kutyákkal NAGYON agresszív viselkedést felvenni, nem hiányzik ez nekem se, ha már a gondolat is felmerült, hogy jó ötlet-e.

2023. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Volt rottweilerem is régen, és nem volt vele semmi gond, de akkor csak egy kutyám volt rajta kívül, szóval könnyebb volt figyelni rá. Nevelés alatt nem azt értem, hogy simogatom őket minden nap és ennyi, hanem tényleg parancsszavakat tanítok, hordom őket kiskoruktól emberek, állatok közé; tudják hogy én vagyok a főnök, nem pedig ők, nem vagyok velük túl agresszív se, hogy féljenek tőlem.


Mint mondtam, a kutyáim jól neveltek, engedelmesek. Verekedés még sohasem volt közöttük, minden parancsomra odafigyelnek, egymással nem veszekednek, csak játékból. Nem hiszem hogy olyan rossz lenne a nevelési módszerem, ha ezt így megtudtam oldani. A kérdést nem azért tettem fel, mert nem értek a neveléshez, hanem mert kíváncsi voltam, hogy másoknak milyen tapasztalatai vannak

2023. szept. 25. 11:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

.. de a leírtak meg vannak?

Ivaros falkát SOHA NEM TARTUNK. A felesleges szaporulat mellett az ivaros kanok veszélyesek egymásra nézve akkor sem, ha nincs szukád. Amikor tüzel egy szuka azt messziről érzik, és ha csak arra jár is napokig a szaga zavarni fogja a kutyákat. Össze verekednek, megbolondulnak tőle, hiába alapvetően jó kutyák. A fiatal Roti csúnya kárt tehet az idősebb kutyákban.


Ezen felül a rendszeres séta, egy ilyen aktív kutyával a sport, minden nagyon sokat számít. Én nem javaslom, egy falka kutyát tartani már merőben nagyobb kihívás mint egyet-kettőt. Fent kell tudnod tartani az egyensúlyt, a békét, és ha dolgozol az nehéz. Mit csinálsz, ha össze kapnak ameddig nem vagy ott?

Nem vonom kétségbe a tudásod, de tudom, hogy mennyi gondot okoz, ha sok kutyád van egyszerre. Főleg ilyen nehezebb esetek mint a Roti.

2023. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy írtam-e, de az összes fiú kutyám ivartalanítva van. Pont ezért nem volt még soha egyszer sem verekedés
2023. szept. 25. 23:00
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Vehetsz.
2023. szept. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!