Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan úsztassam a kutyámat...

Hogyan úsztassam a kutyámat biztonságosan?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kistestű (6 kilós) kutyám. Most, hogy itt a nyár, szeretném levinni valahova úszni, de nem tudom milyen helyre lenne érdemes, ahol nem is tilos és biztonságosan tud úszni. Úgy értem, hogy sosem úszott még, csak kádban fürdettem és nem akarom, hogy bármi gond legyen, ill. érte tudjak menni a vízbe, ha bármi van.


Ki hogy szokta ezt megoldani?



2019. jún. 14. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Vannak kutyás strandok, mi oda szoktunk járni úszni. Pest közelben van Délegyházán és a Velencei tónál van, amit ismerek, Balatonnál pedig Fonyódra szoktunk járni.

Illetve ha messzire akarsz úszni vele, akkor lehet használni hámot+hosszú pórázt, vagy vannak kutyáknak is mentőmellények ( [link] amik fent tartják a vízen.

Mi ilyesmiket nem szoktunk használni, mert csak 4-5méternyit úszik egyszerre, olyan vízben, ahol nekem még leér a lábam, tehát ha bármi probléma van én ki tudom menteni. Személy szerint sokkal jobban kedvelem a kutyás strandok lehetőségeit, mint csak valahol a folyóparton beengedjem a kutyát, de azért ennek is vannak hátrányai, például hétvégén jó időben óriási tömeg szokott lenni, ahol a nagy számok törvénye alapján szinte mindig van 1-2 kutya, aki problémás (kifejezetten agresszív kutyával még nem találkoztam, de rengeteg az alkalmi süket, a kunyeráló, a labdatolvaj, tehát neveletlen), illetve arra készülj, hogy a kutyák átrohannak a cuccaitokon, ha labdázni akarsz a saját kutyáddal lesz hirtelen 3 másik is, szóval nem annyira pihentető és nem is elsősorban a gazdiról szól a kutyás strand, de egy megfelelően szocializált kutyus egészen biztos nagyon jól tudja ott magát érezni.

2019. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Bármilyen kutyáról van is szó, eleinte ajánlott mellényt viselnie, hogy megszokja a jó technikát. Ha már jól belejött és biztonságosan fürdki, pancsol, leveheted róla.
2019. jún. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

A kutyák ösztönösen tudnak úszni, ne aggódj. Először állóvízbe, ahol neked kb. térdig ér a lábad, vidd be, aztán, ha megszokja, nem lesz gond.

Csak elmesélem a mi sztorinkat. Az egyik kutyánk, ha nem ér le a lába, nem hajlandó tovább jönni, néz a boci szemeivel, és nyüsszög. Aztán, ha a parton egy jó kis mély susnyásba valami mozog, pl. béka ugrál, érdekes módon azonnal úszik, mint a meszes. :) Szóval tudnak úszni, no para. :)

2019. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos a Balaton nekem túl messze van, de a Tisza tónál találtam egy kutyás strandot, majd oda elmegyünk.
2019. jún. 17. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!