Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápváltás volt kutyánál, mi...

Tápváltás volt kutyánál, mi baja lehet most? (lent)

Figyelt kérdés

Mindig más fajta tápot kapott eddig (metro, lidl sajátmárkás, tesco(noble), aldi (reno) stb. Sosem kapott kétszer ugyanolyat fajtát, mindig váltogattuk.

Most van lehetőségünk kicsit jobb minőségű tápot venni neki, Petissimoról rendeltem neki többfélét, meglátjuk melyik válik be neki (utánaolvastam, mindegyikről jó véleményt írtak).

Szóval szokásos módon, másféle tápot kapott legutóbb, de meglepődtem azon, hogy a negyedét otthagyta a kajának (ilyen még soha nem történt, ha rajta múlna, a tálat is megenné sokszor), és lecsapott füllel van egész nap.

Nyilván nem jön be neki a táp, ez egyértelmű, úgyhogy ma megyek és veszek neki régi fajta "olcsó" tápot.

Ilyen létezik, hogy annak ellenére, hogy sosem volt igénye fokozatos tápváltásokra, most mégis kellett volna?? Valaki tudja a miértjét?

(Még egyszer hangsúlyozom: minden zsák tápja más fajta, más márka, más ízű volt, ha elfogyott a régi, egyből kapta az újat. Most viszont a márkásabb, elvileg jobb összetételű táptól viszont rosszul van a kutya. Hogy lehetséges ez?)


2023. okt. 1. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Majd ha éhes lesz megeszi.
2023. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom hogy mukodnek ezek, de tuti van a szar tapokban valami izfokozo, ami miatt a kutyak szeretik.


En alapvetoen mindig jo minosegu tappal etetek, de pont most elfelejtettem idoben rendelni, igy vettem neki addig a par napig purinat, mert azt talaltam hirtelen.


A kutya meg volt veszve erte, utana alig akarta megenni a szokasosat.

De nalunk nem a kutya diktal, igy biztos nem etetem rossz minoseggel.


Nem tudom, hogy nalatok nem betegsegrol van-e inkabb szo? Ha egy tap nem jon be (azon kivul, hogy nem eszi) akkor max az a szekleten latszodna eloszor. Vagy hanyna.

2023. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hányás nem volt, a széklet normális. Lehet tényleg annyi lesz a baja, hogy nem ízlik neki annyira. Feltűnt nekem is, nem annyira intenzív a szaga, mint a régieknek. Csak most egész nap pukizgat is, és be van lassulva (játszani játszik, ha előveszem a labdát, csak ha maga van, akkor most inkább félrevonul, kicsit másabb, mint lenni szokott. Arra gondoltam, most este a régi tápból is kap az új mellé, hátha így jobban csúszik)
2023. okt. 1. 13:51
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Mert az olcsó, nagyon szar tápok tele vannak cukorral, sóval, ízfokozóval! A normális, jó minőségű táp meg nem!


Ha valaki a gyerekét csak mekis gyorskajával tömi, akkor ne csodálkozzon, hogy a rendes ételt nem akarja megenni.

Te pont ilyen gazda vagy, csak nyilván még rátesz egy lapáttal, hogy azért eteted a kutyádat a legszemetebb, legrosszabb ételekkel, mert ezen spórolsz.


Egyébként mi a fenének neked kutya, ha még etetni sem akartad évekig rendesen?

2023. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, mi a rosszabb, ha az utcán lenne a kutyus, vagy pedig hogy "szemét kajára" tellett eddig.

De lehet igazad van, mi a fenének nekem kutya, biztosan jobban járna, ha bevágnám egy menhelyre, vagy visszavinném az utcára.

2023. okt. 1. 15:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fokozatosan váltottam egyre jobb minőségű tápokra az utcáról mentett kutyámnál, nem egyből kapta a szemét után a szupert, ma már nem nagyon eszi a szemét minőséget. Nem lehet, hogy túl nagy a minőségi eltérés? Mint hogyha Tesco gazdaságos párizsi után egyből lazac lenne a menü, nem biztos, hogy ízlene, szokatlan. Amúgy a jobbak sem egyformán jönnek be minden kutyának, nálunk például a közkedvelt Brit nem jött be, másfajtát, de hasonló minőségűt kap. Ezt is lehet próbálgatni. Érdemes kisebb próba adagokat vásárolni, van, amiből létezik 1 kg alatti kiszerelés is, vagy vannak boltok, ahol kimérve tudsz venni. Illetve jobb minőségből kevesebb kell. Az új táp szerinti adagolást adtad?
2023. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem britet kap, inkább a brit - és Tescos közötti minőséget.

Igen, az ajánlás szerinti mennyiséget adtam neki.

Most értem haza, már nagyon várja a vacsorát, 8kor adok neki egy kis mennyiségű régivel, higy legalább a szaga meglegyen benne.

2023. okt. 1. 19:45
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

Ja, hogy neked csak az az opció van a fejedben, hogy szar körülmények között kell élnie a kutyának? Moslékon egy felelőtlen, sóher gazdával vagy utcán? Neked ezt jelenti az állattartás?


A kutyának egy normális gazda kellene, aki nem az ételén spórol. (Meg minden máson is, mert gondolom te nem költesz orvosra, szívféreg elleni szerre, stb.)

2023. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Milyen jól tudod mit, mire és mennyit költök. Természetesen megkap minden orvosi ellátást, gyógyszereket, oltásokat, ez alap dolog.

És persze azt is tudod már rólam, hogy havi 250 ezerből próbálok szerető, jó otthont teremteni a befogadott, 40 kilós keverék kutyámnak, akit uram bocsá', nem tudok royal caninnal etetni minden nap.


Ha ennyire felhúzta az agyad a kérdésem, akkor nyugodtan küldhetsz is olyan eledelt, ami neked tetszik, privátban küldöm a címem, bankszámlaszamom... -.-

2023. okt. 2. 07:47
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
A Royal Canin szintén egy szar táp. Na nem annyira, mint amivel etetsz. Arra meg, hogy gyakorlatilag nem eteted a kutyádat, csak moslékkal tömöd, nem kifogás, hogy nincs pénzed. Akkor nem kell kutyát tartani, ha nem akarsz rá költeni, ezt jelenti a felelősség tudat. De annyiból, amibe ezek a nagyon alja tápok kerülnek, simán lehetne jobb táplálást is biztosítani. Csak persze ahhoz is felelősség tudat és gerinc kell.
2023. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!