Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya mindig fix időpontban...

A kutya mindig fix időpontban kell, hogy enni kapjon?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy napi 3x mint egy ember?

Vagy hagyjak neki kint kaját (pl szárazeledelt) folyamatosan?


Vizet folyton hagyok kint.



2023. okt. 1. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
nagyjából azonos időpontokban ajánlatos etetni, mert vannak amelyek sokkal többet is tudnának enni, amúgy meg úgyis annyit eszik amennyi jólesik neki, ha mindig ki van téve. De jobb az azonos időpont megfelelő adaggal, a víz az viszont folyamatosan legyen igen.
2023. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

változó, kisebb kutyákat érdemes napi 2x, reggel este megfelelő táplálékkal ellátni, ( ne hízzon el tőle stb )

vidéken nálunk volt kitéve külön táp, ez mellé kaptak reggel este enni ami télen azért fontos, mert felmelegíti őket.

nyáron általában reggel kaptak, napközben tápot ettek ha megéheztek. estére nyáron van mikor nem kívánják annyira.


azt biztosan tudom, a nagytestű kutyákat napi 1x szoktak etetni például a komondort.

reggel célszerű, nappal inkább elfekszenek. éjjel védik a portát sokat mozognak és nem jó ha a nagytestű kutya tele hassal mozog mert bélcsavarodást kaphat.

igazából utána kell olvasni, sztem fajta függő kinek mennyi és milyen táplálékra van szüksége :)

2023. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Labradorok addig tudnak enni, amíg ki nem durrannak. Lehet, hogy már tele van, de ha van még tömi magába. Ki kell tapasztalni, napi 1x elég a felnőtt közepes és nagytestű kutyának
2023. okt. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kistestű kutyáimat napi 2x etetem, reggel 6:30-8:30 között, attól függ, hogy hétköznap vagy hétvége van. Este fél 8 körül kapnak, de ez sincs kőbe vésve, függ attól, milyen programom van, mikor érek haza. Szerintem a nyugdíjasokon kívül senki nem ér rá minden nap pontban ugyanakkor etetni.
2023. okt. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az etetés miért jár egyébként olyan sok macerával? (Azt mondod a nyugdíjasokon kívül senki nem ér rá pontban ugyanakkor.)


Nem csak annyi az etetés, hogy kibontasz neki egy konzervet és kiöntöd a tartalmát a tányérjára?

Vagy utána ott kell állni nézni ahogy eszi?

Őszintén nem értem.

2023. okt. 2. 10:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szabadon sem mindig ugyanakkor esznek, hanem, amikor találnak valamit.
2023. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó, ha van egy rendszer. Én kettéosztom neki az adagját, reggel 8-10 között, este pedig szintén 20-22 óra között kap kaját. Nem kell percre pontosan, de azért legyen egy 2 órás intervallum.
2023. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Napi 3x csak fél év alatti kölyöknek kell kapnia. Felnőtt kutya max napi 2x, a legtöbb esetben napi 1x egyen. Nem kell fix időpont, a kutya nem igényli, ha nem lett erre szoktatva.

És nem, az etetés nem annyi, hogy az ember kiborít egy konzervet, alapvetően csak konzervvel etetni az egyik legrosszabb etetési forma.

2023. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a közepesemnek napi 2x adok, mert az 1 nagy adagtól rosszul van.

Valamilyen rendszeresség se árt, mert a végén elfelejted, hogy ma már kapott enni és megint adsz neki. Hidd el, van kutya aki akkora színész, hogy simán előadja az éhhalált egy második reggeliért

2023. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!