Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell adni barf etetésn...

Mennyit kell adni barf etetésnél ezeknek a kutyaknak ? Cbd olajból mennyit adjak, es hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnek egy kis segitseget kerni. Barf etetesbe kezdek a kutyaimmal, maga az hogy mit milyen arányban, abban nem kell segítség mert kész menüt rendeltem nekik. Rendeltem nyulasat, illetve lazacos baranyosat, állítólag ezek jok erzekeny kutyusoknak is. Tudom a koplalonapot is, be fogjuk tartani.

A kerdesem az lenne hogy a mennyiséget hogyan állítsam be, mennyit adjak belőle nekik, napi 2x esznek, 2 db Havanese kutyusrol van szó, az egyikőjük 4kg a másik pedig 6,5

A 4 kg os kutyus nem az evesrol híres, nem túl jo étvágyú de a nyers husit barmikor szivesen eszi. Vékony testalkatú nagyon, de az orvos szerint egészséges. Es nagyon nagyon hiperaktív. A masik kutyus kicsit kisebb mozgasigenyu, de az orvos szerint versenysulyban van, tehát nem is kövér nem is vékony.

Cbd olajat is rendeltem, na hat annál nalam jelenleg se kep se hang hogy hogyan kell adnom. De sokat hallottam a jótékony hatasairol, a kisebbik(4kg-os) kutyám utazasnal is es amikor egyedül maradnak is nagyon stresszel, reszket es liheg. Meg szeretném próbálni nála ezt az olajat, hatha valamit segit. A masik nem igazán stresszel semmin, neki az ízületei miatt adnám szivesen. Nagyon csampas, o egy talált kutyus, rosszak voltak mar akkor a térdei, de egyenlőre nem szükséges műteni. Reméljük nem is lesz ra szukseg, bár ketlem, viszont kihuznam amig lehet. Ezzel kapcsolatban az erdekelne mennyit adjak nekik, es meddig? Ezt kuraszeruen kell használni vagy lehet folyamatosan?



2023. okt. 2. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ott kezdődik a probléma, hogy Barfra átállást nem menüvel kezdünk alapból, egyetlen helyről tudok, ahol van kifejezetten Starter menü, nagyon maximum azzal, de inkább nem menüvel, megmondom, miért: a hús és csontos arányát (később jön csak hozzá a belsőség) egyedileg kell beállítani minden kutyánál. lesz, amelyiknek több csontosra, másiknak kevesebbre lesz szüksége, nem lehet abból kiindulni, hogy mindkettőnek egyformán jó lesz, és pont az az arány lesz jó, ami egy menüben van. (Csontos darálékokban még az is probléma, hogy nem mindegyiknek egyforma a csonttartalma.) A másik, hogy egyféle állattal kezdünk, nem jó a lazac-bárány, az olajos húsú hal amúgy is könnyen okoz hasmenést, a bárány meg nehezebben emészthető: ha allergia gond van, akkor csak nyúllal érdemes kezdeni, mert az könnyebben emészthető.


CBD olajra rá van írva, mekkora mennyiséget kell adni, ez eltérő lehet a márkától függően, ahogy az olaj erőssége is (nem mindegy, hány %-os). Ne a Barffal egyszerre kezdd a CBD-t, hanem vagy még átállítás előtt, vagy már akkor, amikor átálltak és jól emésztik a nyerskosztot. Sosem szabad egyszerre több dolgon változtatni, mert ha van bármi gond, nem fogod tudni, mitől. CBD-t kúraszerűen érdemes használni, én úgy tudom, fokozatosan kell felépíteni a terápiás dózist, majd pár hét után egy hét szünetet tartani. Utána mehet megint. Ennek az az oka, hogy van hozzászokás. (Fizioterapeutától hallottam.) Stressz esetén pedig úgy tudom, a stresszt kiváltó inger előtt kell adni valamivel, alkalmilag.

2023. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kicsit kiegészíteném, most látom kihagytam milyen idősek, a 6,5kg os 3 éves, a 4 kg os 4eves

Es egyébként a nagyobb is hiperaktív, csak nem annyira mint a kicsi, de o is nagyon szeret menni, csak o el is fárad néha, a kicsi fáradhatatlan 😄

2023. okt. 2. 15:20
 3/9 A kérdező kommentje:

Hívtam őket, es ok azt mondtak ez jo kezdő menunek, illetve allergiás kutyaknak. A kicsi csirke, a nagyobb marha allergiás. Es a stressz az állandóan éri a kutyust, mivel vannak napok amikor elmegyek itthonrol, es itthon maradnak, amikor pedig dolgozom jonnek velem, es utazunk.

Koszonom szepen a hasznos tanácsokat, akkor semmikepp sem adom egyenlőre a Cbd olajat nekik.

2023. okt. 2. 15:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Jaj igen, es eddig sem tápot ettek, hanem rizst foztem nekik darált serteshussal, zoldsegekkel.
2023. okt. 2. 15:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Az mondták, kezdő menünek jó, vagy átálláshoz kezdésnek? Egyrészt nem mindegy, másrészt akkor is úgy gondolom, a lazac-bárányosat el kellene felejtened kezdéshez, a nyulasnál meg szintén gondot okozhat, ha van benne belsőség. De a te dolgod, maximum a kutyáid isszák meg a levét. Én Barfos facebook csoportokban találkozom számos hasonló esettel, általában "Miért hányik? Miért megy a hasa? Miért ment el az étvágya?" jellegűekkel menüvel kezdőknél.


Összehasonlításképpen bemásolom az egyetlen általam ismert Starter menü összetételét: 40% nyúlhús csonttal, 40% nyúlhús, 20% zöldség. Nincs benne belsőség, és fele-fele a csontos és tiszta hús aránya.


Amennyiben mindenképpen maradsz ezeknél a menüknél, akkor elsőre csak a nyulasat add minimum néhány hétig, legyen kéznél csontpor vagy tojáshéjpor, ha túl laza lenne tőle a széklet, és átállással párhuzamosan probiotikumot is adj. Ha túl kemény lenne a széklet, akkor majd külön kell húst pótolni a menühöz.


És ne csodálkozz, ha fenti problémák jelentkeznek, az nem magának az etetésnek a hibája. Ha meg nem lesz probléma, akkor örülj: vannak olyan kutyák, amelyek bírják.

2023. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem a nyulas menü összetételét, es van benne sajnos belsoseg. Ahogy a lazacosban is. Minden tanácsot szivesen fogadok, nem okoskodni szerettem volna, hiszen nem értek hozzá még. Tudnál segíteni nekem abban, hogyha nem ezt, akkor mit adjak nekik kezdesnek, es meddig?
2023. okt. 2. 15:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy nem szabad tappal keverni, de az működőképes ötlet lehet hogyha rizst fozok nekik az elején egy kis nyers nyulhussal amiben esetleg van egy keves Csontos is? Mert ugye ok eddig rizst kaptak. Extran erzekeny a gyomruk, ha 10bol egy kutyanak menne tole csak a hasa, akkor azok ők. Szoval szivesen fogadom amit irsz.
2023. okt. 2. 15:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak barfos csoportok a facebookon, ott érdemes olvasgatni és majd kérdezni is. Általában koplalónap után a hirtelen átállást szokták javasolni 50-50% csontos hús és hús aránnyal, egyfajta állatból. Érzékeny gyomrúaknál viszont életképes az is, hogy fokozatosan állsz át, tehát először főzöd a husit, viszont csontost ne főzz. Csontos helyett addig csontport vagy tojáshéjport kaphatnak. Ha zöldséget eddig is kaptak, az mehet. Fokozatosan csökkented a rizst, párhuzamosan növeled a csont/tojáshéjpor mennyiségét, és egyre kevésbé főzöd meg a husit. Amikor a husi már megy nyersen, akkor lehet kezdeni a darabos csontossal is nyersen, vagy a csontos darálékkal szintén nyersen. Belsőséget akkor vezetünk be, ha már ismerjük a csontos-tiszta husi arányát, a belsőségből mindig csak picit, egyszerre csak egyfélét vezetünk be.

Ha bárhol gond van az emésztéssel, visszalépsz egyet és onnan folytatod.

Extra érzékeny gyomornál tényleg fontos, hogy kezdettől jó probiotikummal támogasd az átállást. Ha nincs gond, ezt később persze elhagyhatod.

Állítottam át érzékeny gyomrút ezzel a módszerrel, szóval tudom, hogy működik, őszintén szólva én koplalónapot sem tartottam, hiszen fokozatosan álltam át. Azt mondják, egy pici só is jó átálláskor, épp csak pár szemcsényi. Ártani nem árt, az biztos, azt nem tudom, hogy mennyiben számít valójában. Később már nem kell adni.

2023. okt. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. okt. 2. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!