Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya DNS teszt?

Kutya DNS teszt?

Figyelt kérdés
Olyan DNS tesztet csináltatnék a kutyámmal, ami megmondja, hogy milyen fajták dominálnak benne. Teljesen keverék kutyus egy nyomortelepről kimenekítve, valószínüleg a szülők is keverékek voltak, sőt, megkockáztatom, hogy nem látott fajtiszta kutyát elég sok felmenőig a génállomány, ennek ellenére nagyon juhász beütése van és ritka szép kutyus. Csupán csak szórakozásból, kíváncsiságból csinálnék egy ilyen tesztet. Tudtok ajánlani esetleg olyat, amihez nem kell a felmenőiben fajtiszta kutyának lennie?

2023. okt. 5. 21:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10: nálunk a doki intézte, és vette a vért és küldte el nekik a mintát (akkor ausztriában éltünk), és csak az eredményt kaptuk meg, hogy ő mit és hogyan intézett nem tudom. A vérvételt láttam mert bent voltunk.
2023. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%
Az úgy más, de akkor ahogy írtam, el kell menni állatorvoshoz, és ott intézik. De amit itt a linken mintavételt mutatnak, én olyat próbáltam, amihez nem kell állatorvosos, ezeket reklámozzák több helyen, ami bárki számára elérhető, többféle cégtől is, és az viszont pontatlan.
2023. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12: igen nálunk az állatorvos intézett mindent. A tenyésztő adott egy javaslatot, átbeszélték a dokival (ezt rájuk hagytuk, hogy intézze a tenyésztő meg a doki egymás között). Elvittük az orvoshoz ő levette a mintát. De azt is rábíztuk, hogy hol és kivel intézi a genetikai vizsgálatokat. Ez az ő szakterülete, ő ért hozzá stb.
2023. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%
Ez így már remélem, segít a kérdezőnek is eldönteni, merre is induljon, ha nem akar csalódni. :-) Nekem a mentett kistestűmre nagytestű fajtákat mutatott ki egy ilyen teszt, és azt a fajtát nem is jelezte kis mértékben sem, amire viszont nagyon hasonlít.
2023. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%
Olvastam, hogy a nyál tesztek nem annyira megbízhatóak.
2023. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!