Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen allergiára utal, ha a...

Milyen allergiára utal, ha a kutyának sokszor viszket a háta?

Figyelt kérdés
Illetve egyszer-kétszer láttam, hogy a mancsait nyalogatja vagy a fenekéhez kap hirtelen. De ezeket ritkán csinálja, viszont a bőre nagyon viszket neki, főleg a hátán, úgy vettem észre. Doki semmilyen vizsgálatot nem javasolt csak felírt két féle hipoallergén tápot... Mik a tapasztalataitok? Tuti, hogy a táp a ludas? Ugyanazt kapja régebb óta, és eddig semmi probléma nem volt, ezt a dokinak is mondtuk, de nem mondott rá semmit.
2023. okt. 7. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csirkeallergia?

A csirkére allergiás kutyák vakaróznak a csirkés tápoktól, szerintem érdemes adni egy esélyt a hypoallergén tápoknak.

Van egyébként gabonaallergia is például, bár kevésbé gyakori.

Érdemes inkább először a tápokkal kisérletezni, mert elég drága egy allergiapanel.

2023. okt. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vettek a bőréről kaparékot, hogy utánanézzenek nem valami más okozza?

Ha ez eszébe sem jutott az orvosnak, akkor javasolnék váltást.

2023. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra tippelek hogy allergiás lehet a csirkére. Az enyém is pont ugyanezeket csinálta, a fenekénél harapdálta a szőrét, nyalogatta a mancsát, a fülénél vakarózott, hátul amit csak elért... a táp nem volt csirkés, viszont a jutalomfalat igen, úgyhogy azt teljesen kiiktattuk, és ugyan pontos időt nem tudok mondani, de egyszer csak azt vettük észre hogy szinte egyáltalán nem vakarózik. Úgyhogy szerintem érdemes legalább megpróbálni hogy semmilyen csirkéset nem adtok neki (mi olyan jutalomfalatot se adtunk neki ami baromfis, még akkor is ha ott úgymond keverve vannak a húsok).
2023. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mit gondoltok, ha baromfira allergiás, akkor egy olyan jó minőségű táp is jó lehet, ami mondjuk marha meg disznó húst tartalmaz? Tehát lehet, hogy nem kell feltétlenül hipoallergén táp, csak baromfimentes?


Természetesen a legjobbat akarjuk a kutyánknak, de amit a doki felírt iszonyú drága. Sajnos havonta (vagy ahogy néztem a mennyiséget, inkább 3 hetente) 40+ ezer forintot nehezen tudnánk kifizetni.

2023. okt. 7. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:
4 Feltétlenül hipoallergén kell! Mert ami marhás, meg dísznós, nyulas stb. abban mindben ott figyel a csirkezsír, és bár szeretik azt hazudni, hogy az nem allergizál, pedig dehogynem. Sok hipoallergénbe is belekerül sajnos. Ami tényleg valódi hipoallergén, annak vagy 3-4 ezer kilója. Na emiatt etetek én inkább hússal. Az is drága, de ezeknél a tápoknál olcsóbb, és még szívesen is eszi.
2023. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ó értem. Köszönöm a segítséget.
2023. okt. 8. 11:47
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez esetleg? Annyira nem drága.

2023. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó lenne. De régebben próbáltunk pont ezt a bárányos tápot, ettől meg kiütéses lett a mellkasán (akkor azért váltottunk erre, szintén doki tanácsára, mert a kutya széklete nem volt az igazi) Azt hiszem nincs más választásunk, hipoallergén táp fog kelleni.

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

2023. okt. 9. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!