Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenért beperelhet a tenyésztő?

Ilyenért beperelhet a tenyésztő?

Figyelt kérdés

Van egy egy távolabbi rokonunk, nekem inkább csak ismerősöm, akinek van egy fajtatiszta spicc kutyàja. Törzskönyves, oltásai stb mindene meg van, nyílván jól tartotta a gazdája. Viszont most kiköltöznek külföldre ahol a belváros közepén fognak lakni, mindenhol autók, szmog, csövesek, szóval teljesen élhetetlen még egy embernek is. Nem is divat ott nagyon az állattartás, max hal.



Tehát a kérdésem, hogy nekünk adhatja e a kutyát? Mert a szerződésben ugye benne van hogy vissza kell adni a tenyésztőnek bármi ilyen esetben. Persze nem reklámoznánk, nem járnánk vele kiállításra, nem lenne feltűnő, de ha mégis kiderül lehetne ebből baj?



2023. okt. 7. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem beszéljétek meg a tenyésztővel. Nem tartom valószínűnek, hogy a tenyésztő vissza szeretné vásárolni a kutyát, mert ugye, nyilván nem úgy szól a szerződés, hogy ingyen kell visszaadni. A tenyésztő valószínűleg csak azt akarja elkerülni ezzel a kikötéssel, hogy rossz helyre, netán menhelyre kerüljön a kutya. Ha megbeszélitek vele, hogy mi van, akkor szerintem simán rábólint.
2023. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
59%

Szórakozol???


Ez a szerződés, 99,9%, hogy jogilag meg sem állna a bíróságon, mivel (Gondolom a normál kis eszemmel.) nem bérleti/lízing, hanem adás vételi.


Ez pont olyan kamu, mint amikor kikötik, hogy X időn belül ivartalanítani kell, meg nem viheted kiállításra, meg hasonlók. Sok hülye meg beszopja.


Tenyésztők...bohócok. Papíros szaporító a legtöbb.

2023. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Ne szólj bele ha jól tartja.
2023. okt. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Senkinek nem kell szólni. Nem vagytok kötelesek. Hagyjuk már!!
2023. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha a kutyát a tenyésztő eladta,és nem közös tulajdon,akkor eladás után már nincs jogköre felette, mivel nem hatóság.


Semmit sem tehet jogilag. Sima magánszemély,aki max pattoghat. De mást nem tehet.


Amúgy nem "kell" értesíteni semmiről. Ismétlem: nem hatóság.

2023. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

A kutya a gazdajaval erzi jol magat barhova is koltozzon a gazdi…..


Amig ezt nem fogod fel tdnyleg nem vslo neked kutya….

2023. okt. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem illene szólni a tenyésztőnek, nyilván a gyakorlat azt mutatja, hogy pert vesztene ellenetek, ha elkezdene pattogni, de szerintem annyit fog mondani, hogy ok, köszi, hogy szóltál, meg max udvariasságból megkérdezi, hogy van a kutyus. Nem értem, hogy miért kell róla látatlanban azt feltételezni, hogy egy bunkó paraszt.

Nem tudom azt sem, hogy hova fog költözni az ismerősöd, a leírásodból kb az jött le, hogy valami no-go zónába minimúm. Rengeteg város teljesen élhető kutyával, adok rá némi esélyt, hogy erősen sarkítasz csak.

2023. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem mindegy, 7-es? A gazda nem kívánja megtartani a kutyát, és gondoskodik megfelelő pótlásról. Közöd, hogy miért?
2023. okt. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!