Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak tenyésztőtől szabad...

Csak tenyésztőtől szabad (ajánlott) kutyát venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérlek ne harapjátok le a fejem, kezdő kutyások vagyunk (vagyis majd csak leszünk) és pár napja masszívabban ráfeküdtünk a témára. Már van 1-2 kutyus fajta, akikkel szimpatizálunk (uszkár, havanese), de kissé elveszettnek érezzük magunkat a sok információk között.

Sok helyen olvasom, hogy csak tenyésztőtől vegyünk törzskönyves kutyát. Néhány oldalon, fb csoportban viszont belefutottunk olyan hirdetésekbe, hogy ugyan nem törzskönyvezett a kutyus, de "fajtatiszták" (tudom, ha nincs törzskönyv, akkor hivatalosan keverékek), mindkét szülő ugyanabba a fajba tartozik, akik helyszínen megtekinthetőek, a kicsik féregtelenítve, oltással, chippel rendelkeznek, számlával adnák el őket. Most akkor ők is szaporítók, nem szabad tőlük kutyát venni vagy hogy van ez?

Köszi előre is, aki segít. :)



2023. okt. 2. 00:09
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
Még esetleg annyi, hogy egy nem törzskönyvezett kutyánál, ahol pl szülők is megtekinthetők, mire érdemes figyelni, miket kell megkérdezni? Ahol az írják oltva, féregtelenítve vannak a kutyák, ahhoz milyen papírokat kell elkérni a gazdától, amivel ezt alá tudja támasztani?
2023. okt. 2. 00:12
 2/59 anonim ***** válasza:
71%
Inkább menhelyről mentsetek egy kutyát, tudom demagóg, de ezzel a pénztárcátoknak is kedveztek, és nem utolsósorban megmentetek egy életet akit valaki eldobott.
2023. okt. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
84%

Menhelyről is lehet hozni :)


Nekem border colliem lett mostanában, én utánanéztem a fajta betegségeinek és a szülőknél meg az ezeknek megfelelő szűrési eredményeket kerestem, a tenyésztőtől meg kértem videókat a szülőkről, esetleges tesókról, féltesókról és személyesen is találkoztam a szülőkkel, de szerintem legalább az anyával ajánlott. Ott meg azt néztem, hogy mennyire képes őket kezelni a tenyésztő, milyenek a többi kutyával és én spec. azt kerestem, hogy ne akarjanak balhézni, menjenek ki a balhéból és kérdés nélkül, azonnal csinálják, amit a gazdájuk mond.


Szapinál egyrészt azt támogatod, hogy a kutyád anyja egész életében vemhes legyen meg kölyköket szoptasson, rosszabb esetben meg azt is, hogy mindezt egy sötét, mocskos disznóolban tegye... Az utóbbi esetben megnő annak az esélye, hogy olyan kutyát kapsz, aki valamilyen vírussal, bacival meg van fertőzve. Aztán ott a szelekció kizárólag a lokáció elvén történik, rosszabb esetekben már közeli rokonok is keverednek. Egy jó tenyésztő igyekszik olyan kant találni a szukájára, aki a jó tulajdonságait erősíti a rosszakat tompítja, így nem ritka, hogy pl Franciába utazik egy fedeztetésért.


Sajnos attól, hogy valaki ad tk-t még lehet valójában szaporító, nagyon meg kell nézni a fent kifejtett dolgokat.

2023. okt. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
84%
Vagy mentett kutya, vagy törzskönyves, fajtatiszta. Fajtajellegű keverékért (minden az, amihez nem adnak törzskönyvet) ne fizessetek.
2023. okt. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy #4 írja. Vagy törzskönyv, vagy menhely. Minden más valakinek az etikátlan haszonhúzása. Na meg embertelen szaporítótelepeknek is sokszor taktikája, hogy kedves nyugdíjas házaspártól hozod el a kutyát, ott van mellette a két szép "szülő", miközben fogalmad sincs, honnan van a kutya. Az ilyeneket nem szabad támogatni.
2023. okt. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
15%
Nem ennyire fekete fehér. Van akik kutyatartók, életében egyszer fedeztetik a szukát hogy szülhessen egy almot, azt eladják és kész.
2023. okt. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
76%
#6 Tehát szaporító.
2023. okt. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
22%

Nem, nem az, ezt a tenyèsztők találtàk ki, nem tudnának megélni különben, csak vinné a pénzt a sok állat.


Én egy családtól hoztam el egyetlen macsekot 40ért, fajtajellegűt, összerakták egy ivaros fajtatiszta kandúrral a saját macsekjukat, és így lett a miénk, és 2 másik cica. A miénk kevésbé nagy, mert nőstény, de a tesóit mutogatták és nagyobbak. Haverkodni is akartak, meg érdeklődtek vagy 10x, hogy van a cica, de aztán leráztam őket, mert már 3 hónapja a miénk volt, náluk is szinte ennyit, és oké, hogy a gyerekek szerették a macsekot, de örökké nem lehet húzni..


Ugyanilyenek vannak kutyában is. A saját kedvükre(gyerekeik miatt, van az ő pótlásukra) összehoznak egy almot a szeretett kutyájuknak, de max egy kölyköt tartanak meg, a többit eladják. Szeretve nevelik, gondozzák és látja doki. A miénknek kicsit koszos volt a füle, de ezen kívül semmi baja nem volt, és már 4 éves.


Én pár pillanattal a hirdetés kirakása után jelentkeztem, ha sokáig lett volna fent, nem reagálok, mert akkor megélhetési dolog, ami nem szimpi. Annyira gyönyörű, jó természetű és egészséges a macsekunk, hogy hamarosan neki is lesz egy alma, csak legyen erre is időm, ha kiöregszik, ivartalanítom. Egy alom, és megtartjuk az egyik gyerekét, a másik két három cicát meg eladjuk ugyanígy, aztán ivartalanítás. De csak jó helyre, benti macseknak, mint nálunk. Doki látja és nd meg acanát eszik, meg britcaret, játékai, bútora van, kifutója, királyi élete van. Annyira “jó” és szép macska, hogy kell egy alom tőle átörökíteni ezt:) szerencsére a fajtajellegből kimaradt a maincoonok ronda nagy álla(egyéni ízlés) így tök szép feje van, amúgy teljesen olyan ciccmicc, abból is a legszebb, legjobb idegrendszerű.


Sokan csinálják így, csak erős emberismeret kell hozzá, és gyorsaság. Az ember akar egy utódot a saját állatától, nem egy random állatot akar megismerni. Nekem nem egy macska kell, hanem az én macskám kölyke.

2023. okt. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
69%

Igen de nem egy retkes pincében ellet egy szukát halálra kiskutyákkal a hűtőben.


Ha nem lennének szaporítók számtalan fajta nem is létezne.

2023. okt. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
38%

A nagy törzskönyvezésről és tenyésztésről annyit, hogy a tenyésztésnek hála minden King Charles spániel szívbeteg és majdnem mind szenved egy extrém fájdalommal járó elváltozással amikor is az agyuk túl nagy a koponyához képest.


Vagy az összes mopsz aki képtelen szülni és nehéz a légzés. A tenyésztők semmire redukálják a genetikai változatosságot.

2023. okt. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!