Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyánál normális ez a...

Kiskutyánál normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
Fél éves tehát már nem olyan kicsi, de a viselkedése szinte semmit se változik. Még ivaros hím kutya akivel állandó hatalmi harcot kell vívnom.. Az egy dolog, hogy felugrál az emberekre, de harap is. Főleg engem viszont a három éves kisfiamnak is gond nélkül odakap.. Ez megrémiszt. Rengeteg módszert kipróbáltam, de mikor tiltom neki csak egyre jobban harap és nem ért a szóból. Konkrétan meg kell ütnöm, hogy egy kicsit hátráljon és be tudjak menekülni a házba. Egyszerűen tanácstalan vagyok, nem tudom mit rontok el.. Egész életemben kutyára vágytam, de most el vagyok keseredve. Kisfiam nem szereti, mert teljesen kiszámíthatatlan. Hamarosan elköltözünk és visszük magunkkal egy panel lakásba. Félek. Nem így képzeltem a kutyatartást 😞
2023. okt. 10. 20:48
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
0%
Ez nem normális, én a helyedben elajándékoznám a kutyát.
2023. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan még kölyök, játszik. Mióta van nálatok? Tenyésztőtől van? Az elejétől kezdve konzekvensen harapásnál a játékot leállítani, hangos felkiáltással elhúzni a kezed, helyette olyan játékot felajánlani, amit rágcsálhat. Felugrást tappancsok földre rakásával, ha lent marad jutifalattal jutalmazni. Szellemi fárasztás? Tanítgatjátok?


Egy spániel azért nem a világ legnehezebben kezelhető fajtája, hívjatok egy házhoz járó trénert, nézze meg, mit hogy csináltok, mert nem szabadna, hogy 3 hónap után (ha 12 hetes kora óta van nálatok) még mindig ilyen durva legyen.


Ezeket mondjuk nagyon nem kellene csinálni!

"az orrára pöcköltem, belecsíptem az oldalába, leszorítottam a fejét a földre, összeszorítottam a száját…" Ezeket játéknak, ingerkedésnek veszi.


Azt csináld, amit írtunk, újra és újra: felkiáltsz/kezed elhúzod/kötelet, rongyot nyomsz a szájába, hogy azzal játsszon. Ha felugrik, leteszed a tappancsát - lent marad 1mp-re jutifalat, újra, 2 mp-re lent marad, jutifalat stb. Valószínűleg türelmetlen voltál az elején, és túl gyorsan áttértél ezekre a megpöckölöm/leszorítom reakciókra, és most játéknak veszi a dolgot.

2023. okt. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem dominancia, hanem neveletlenseg.


Szerintem is sos tréner, mert így nagyon nehéz lesz az életetek panelban.

2023. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
Féltek egy kiskutyától? Csak meg kell nevelni. De nektek nem való semmilyen állat.
2023. okt. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%

6 hónapos, nem vagy következetes. A kutyasuli, tréner jó ötlet segít neked is megérteni a kutyát.

Határozottan és mindig úgyanúgy reagálj illetve reagáljatok, ha harap pl jajj felkiáltás és abbahagyni a játékot, foglalkozást, kicsit kizárni a falkából ezzel. Esetleg elküldeni a helyére ha ezt már ismeri (gyanítom hogy nem)

Ugrálásra, egyéb nemkívánatos cselekedetre a határozott nem vagy nem szabad vezényléssel lehet hatni.

Ez a lenyomom, megpöckölöm, összeszorítom a száját nem tudom honnan jött, de ne csináld.

A spánielnek nem elég, hogy elviszed sétálni, szellemileg is kell fárasztani tanítással. Ennyi idősen az alapoknak pl ül menni kellene. Ha most nem tanítjátok, nagy korába már nem nagyon fogjátok tudni. Igaz a mondás: amit Bobbika nem tanult meg, Bob már nem is fogja.

2023. okt. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell ide még egy kutya, amikor EZT SEM tudod nevelni!
2023. okt. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg kutyaiskola, vagy tréner. Mellesleg egy hat hós kölyökről beszélünk, nem elvárható, hogy mindent is tudjon, főleg, ha TE nem tudod megnevelni.
2023. okt. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Hovarju ***** válasza:
100%

A kérdés olvasásakor azt gondoltam, hogy egy hatalmas vérengző fenevaddal kell megküzdenetek.

De ez "csak" egy kölyök spániel, akiben rengeteg energia van, ami nincs levezetve rendesen.

Nem értitek egymást. Ezt tanulni kell, nektek és neki is.

Mennyi idős a kisfiad?


Az mindenképp jó irány, hogy segítséget kérsz. Nem lesz egyszerű, de nem reménytelen.


Minél előbb iratkozzatok be egy kutyaiskolába, ahol sokat fogtok tanulni. Igen, Ti is nem csak a kutya.


Én azt javaslom, hogy már most legyen bent veletek a lakásban, és ha még nem szobatiszta, tanítsátok meg neki.


Egyébként a spániel egy roppant aranyos, kicsit szeleburdi, de rendkívül jó társ, ha megkapja a megfelelő foglalkozást.

2023. okt. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli kell ide, hozzáértő oktatóval, inkább azt keress, ezt nem lehet a netről kapott random nevelési tanácsok alapján megoldani. Látni kell a kutyát, pontosan a szituációt, mindenképpen fordulj szakemberhez, mert valamit elrontotok ti is, illetve lehet, hogy sikerült kifogni egy nehezebben kezelhető egyedet, amihez egyszerűen nem vagytok felnőve első kutyásként.
2023. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát néha csak sikítozol, néha pöckölgeted meg csipkeded (amivel inkább még durvább játékba viszed, ha ismernéd a kutyakommunikációt ezt tudnád), néha pedig a földre nyomkodod. Egy kölyök kutyát a földre szorítasz igazából a semmiért.


Lényeg a lényeg, hogy nem tudsz következetes lenni és nem érted a kommunikációját. Így nehéz lesz.

2023. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!