Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyánál normális ez a...

Kiskutyánál normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
Fél éves tehát már nem olyan kicsi, de a viselkedése szinte semmit se változik. Még ivaros hím kutya akivel állandó hatalmi harcot kell vívnom.. Az egy dolog, hogy felugrál az emberekre, de harap is. Főleg engem viszont a három éves kisfiamnak is gond nélkül odakap.. Ez megrémiszt. Rengeteg módszert kipróbáltam, de mikor tiltom neki csak egyre jobban harap és nem ért a szóból. Konkrétan meg kell ütnöm, hogy egy kicsit hátráljon és be tudjak menekülni a házba. Egyszerűen tanácstalan vagyok, nem tudom mit rontok el.. Egész életemben kutyára vágytam, de most el vagyok keseredve. Kisfiam nem szereti, mert teljesen kiszámíthatatlan. Hamarosan elköltözünk és visszük magunkkal egy panel lakásba. Félek. Nem így képzeltem a kutyatartást 😞
2023. okt. 10. 20:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Tehát a kutya kint van, ti meg bent? Milyen fajta? Mennyit vagy kint vele? Mennyit fárasztod szellemileg, fizikailag, ösztönszinten? Mi az a sok minden, amit próbáltál és miért nem működtek?


Olyan nincs, hogy kiszámíthatatlan. Olyan van, hogy nem érted a kommunikációját és a jelzéseit, nem érted a "működését".

2023. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg játékként kezeli. Magányos lehet, nincs lefárasztva.

Ha nincs rá mód, hogy bent legyen ti legyetek kint többet, játszatok vele, vigyétek sétálni.

Az, hogy oda csapsz(még ha csak egy kicsit is) nem fogja megoldani a dolgokat

2023. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igazad van, pont ezért kérek segítséget. Kinti-benti viszont bent egy elkerített részen van, így lényegében mindig együtt vagyunk, mert mi is azon a részen tartózkodunk 90%ban. Spániel. Minimum kétszer viszem sétálni. Az igaz, hogy mostanában keveset játszok vele, de visszaestünk arra a szintre ami egy ideig elmúlt, hogy játék közben is harapdál. A klasszikusokat próbáltam, hogy felkiáltottam, hogy áu!, az orrára pöcköltem, belecsíptem az oldalába, leszorítottam a fejét a földre, összeszorítottam a száját… Semmi! Mindig visszaharap a mai napig. Mikor látja, hogy teljesen kivagyok akkor is provokál és csak ütéssel tudom leszedni magamról.
2023. okt. 10. 21:08
 4/21 A kérdező kommentje:
Ha le is van fárasztva akkor se múlik a harapás.
2023. okt. 10. 21:10
 5/21 anonim ***** válasza:
24%
Fel kell sikítani (inkább csak sikkantani) amikor odaharap, így tudni fogja, hogy fáj. Egy hét alatt leszokik róla.
2023. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal keressetek egy trenert.
2023. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mint írtam azt is próbáltam. Nem volt célravezető semmi..
2023. okt. 10. 21:33
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Mit probaltal? Keresni egy trenert? En nem latom, hogy irtad volna, de mar faradt vagyok, lehet nem vettem eszre.


Viszont akkor surgosen keress egy masikat, aki ert is hozza.

Mert ha ezt a foldhoz nyomast, csipkedest, utogetest trener ajanlotta, az gaz.

2023. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%
Túl nagy a mozgásigénye, te meg nem foglalkozol vele eleget. Sokkal többet kéne mozognia. Vagy kéne egy társ neki.
2023. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Az kene meg csak ide, meg egy kutya, akkor torne ki igazan csak a kaosz.


Ha egy kutyat se sikerul nevelni, akkor kettovel ez milyen lenne? Katasztrofa. Nem kell ide tars, csak megfelelo segitseg egy szakembertol a kerdezonek.

2023. okt. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!