Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lehet járni egy...

Mennyire lehet járni egy dobermannal túrázni?

Figyelt kérdés
Természetesen nem komolyabb túrákra gondolok, hanem csupán mennyire bírják a hosszabb/ enyhén emelkedős gyaloglást pl sima erdőben, ha fokozatosan vannak hozzá szoktatva? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy tanácsa?

2023. okt. 12. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A dobermann egy közepes - nagy mozgasigényű kutya, bírja hidd el. De ha ennyire nem vagy képben a fajta mozgasigényével, lehet nem ez a legjobb választás.
2023. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Én jártam a dobermannal futni és túrázni is.

útvonaltól függően 8-10 km-t futottunk, én nem vagyok egy gyors futó, inkább kocogás volt, 1 óra, 1 óra 15 perc körül.

Illetve 20-30 kilométeres túrákra vittem.

Mindkettőt jól bírta és szerette. Hozzá kell szoktatni, hosszabb túrára 1 éves, futni 1,5 éves kora előtt nem ajánlott vinni. Betonon, aszfalton nem ajánlott futni vele.

Illetve elég sok doberman kutyázik sajnos... erre fel kell készülni, nevelni, szocializálni kell a kutyát, mert ha összeugrik egy másikkal, annak csúnya vége lehet.

Én az erdőben futottam vele, és futópórázon volt (derékra csatolható), azért is, mert ez azért egy nagy kutya, sokan tartanak is tőle, nem akartam senkit ijesztgetni.

2023. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Hamarabb kidöglesz. :)

De be kell tanítani, derékpóráz és kutyáskukásmellény mindenképpen legyen, hogy ne tojjanak be és ne lője le a részeg vadőr.


A kankutyával azért bajosabb egy kicsit, mert ha szeret fázni akkor be fogja vágni a kéziféket 5 méterenként.

2023. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne bírna komolyabb túrákat is? Kifejezetten nagy mozgásigényű fajta. Ha nincs egészségi probléma, akkor nyugodtan lehet vinni bármekkora túrára, persze megfelelő fokozatossággal és megfelelő edzettségi állapotot fenntartva. 2-es elég jól leírja, hogy fokozatosan kell a fiatal kutyát terhelni, máshogy nem szabad.
2023. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Miért ne bírná?
2023. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Olyan helyről vedd, ahol legalább 5 generációra visszamenőleg legkevesebb a szívbetegségek érintettsége.
2023. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Dobermann eléggé aktív fajta szóval simán fogja bírni.


De ha ennyire nem vagy képben a fajta mozgásigányével nem biztos,hogy neked való.

2023. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!