Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kölyök panelban?...

Németjuhász kölyök panelban? Séta, játék, tanítás? Csak házi kedvenc, nem munkakutya.

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi első sorban, hogy ugye 8 hetesen, 2 oltással kerül majd ide, hányadik oltástól lehet levinni sétálni az utcára? És addig is le lehet vinni pár percre a ház mellé pisilni, kakilni vagy azt se? És amíg nem vihetem ki a szabadba rendesen, addig a lakásban mit lehet csinálni vele, miket tanítsak meg neki addig? Illetve a snack-ball az jó fárasztásnak otthonra addig? És onnantól, hogy le lehet vinni, hányszor és mennyi időre vigyem ki? Gondolom, hogy fokozatosan egyre többet fog bírni, szóval oda kéne eljutni, hogy felnőtt korától napi 3,5-5 órám lesz rá, amit kint tudok vele tölteni, aktívan foglalkozni vele. Vagy kamasz korban többet igényel majd, mint mikor már elmúlt 1,5-2 éves és kicsit lenyugodott? Leginkább alap parancsokat, egykét érdekes trükköt szeretnék megtanítani neki, meg feladatokat adni neki, de semmi komoly kiképzés, csakis elfoglaltság, napi közös program szinten. Illetve labdázni, rongyozni, botozni ilyesmivel játszanék vele leginkább, meg kirándulások, városi nagy séták.
2023. okt. 20. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
En abszolut tamogatom a benti kutyatartast, nekem is van benti kutyusom, de azert nem barmi aron. Biztosan erkeznek most ide olyan valaszok, hogy mukodhet, de ha jot akarsz a kutyadnak, akkor nem tartod ezt a fajtat (csak) bent.
2023. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a német juhász abszolút alkalmatlan a panel életmódra
2023. okt. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy nagyon-nagyon rossz ötlet.
2023. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az nj igenyli a mumkat a folysmat parancsolast. Neked ez mem letelemed, ne vegyel ilyet igenylo kutya.
2023. okt. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

40 éve németjuhászaim voltak, vannak. Most is panelban van . Igaz, én nyugdíjas vagyok már, de eljárok dolgozni is 6 órát.

Megfelelő helyről kell venni. Elmondani a tenyésztőnek, hogy milyen életet élne veled. Egy nyugodtabb egyed a megfelelő neked.

Viszont....A kölyökkor a legnehezebb. Főleg lakásban.Felügyelet nélkül sok-sok rosszaságot csinálhat. Ezt meg lehet oldani megfelelő méretű szobaketreccel.

Az nj dupla szőrű. Van aljszőre, ami nagyvedlésekkor gyapjúként jön le róla. Rövid szőrűnél a fedőszőr is jócskán hullik vedléskor.

Mindemellett egy németjuhászt bármikor megfésülsz, jön belőle aljszőr és fedőszőr is. Bár nem annyira, mint az évi két vedléskor.

Ha felnőtt vagy és egyedül élsz, mindig logisztikát kíván a nyaralás, betegség, stb.

Jól gondold meg !

2023. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!