Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is állatkínzás...

Szerintetek is állatkínzás bezárni egy németjuhász munkakutyát a panelban a 4 fal közé úgy, hogy naponta csak 3*1-1,5 órára mehet ki a szabadba?

Figyelt kérdés

2023. jan. 27. 14:45
A kérdező szavazást indított:
Igen, állatkínzás, neki a szabadság a mindene és imád dolgozni, házat őrizni, bezárva úgy érezné magát, mint aki börtönben és büntetésben van
Nem az
60 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Elmeletileg nem az, mert ha lefarasztod, akkor pihen a maradek idoben.

Ez az elmelet. A gyakorlatban meg azt latom, sajat tapasztalat alapjan, hogy mennyivel is boldogabb a vizslam, amiota kertesbe koltoztunk. 4 evet eltunk lakasban elotte vele, addig nem volt kert. Termeszetesen most kinti-benti kutya, tehat nem ki lett cseszve a kertbe illetve most is megkapja a napi setat, jatekot, futtatot, mint elotte, de megis annyival masabb. Kimegy napi tobbszor is a kertbe, futkarozik a szomszed kutyaval a kerites mellett, szagolgat, nez kifele a kapun, neha ugat egyet, aztan bejon, amikor megunja. De ezt megcsinalja ugy huszszor.

Sokkal boldogabbnak latom, mint elotte es buntudatom van, mert nem akartam anno belatni, hogy nem biztos, hogy minden fajta valo csak es kizarolag lakasba.

2023. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%
Nagytestű kutya nem való panelba, bizonyos kistestű sem.
2023. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
58%

Az.


DE!


Mindjárt jönnek a "NAGYFELELŐSÁLLATTARTÓGAZDIK", akik majd elmondják, hogy menjek anyámba, mert az ő 4 bernáthegyijük is milyen jól elvan a garzonban.

2023. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Ez annyira nem hangzik vészesnek. Tehát napi 3-4,5 órát tölt kint, ráadásul azt is elosztva a napban, ez elég lehet arra, hogy kifutkossa magát. Már ha erre módja van. Mert ha a "szabadban levés" abból áll, hogy ki van kötözve a panel elé lánccal, akkor annak nincs sok értelme. De ennél vannak sokkal durvább sztorik is. Ugyan úgy, németjuhász a lakásban, aki csak HETI 1-2 alkalommal van kiengedve, akkor is csak pórázon, és egy rövid fél órás sétára. Na, az már tényleg állatkínzás.
2023. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ennyi séta mellett nagyon jó lakásban egy kutyának, bármilyen fajta is legyen. Sokat sétál, sok időt tölthet a gazdival, ami sokkal értékesebb neki mint a kert.

Amikor én kertesben laktam, ki be járhattak a kutyák, de úgyis mindig ott akartak lenni ahol én, tehát csak akkor mentek ki a kertbe amikor én is, pedig egész nyáron tárva-nyitva volt az ajtó. De ezek az én kutyáim, másoké lehet másmilyen, mint a Vizslás válaszoló írta. Állatkínzásnak semmiképpen nem nevezném, hogy folyton a gazdival lehet. :)

2023. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Miért lenne állatkínzás?

Az az állatkínzás ha egy kutyát láncra kötve tartanak egy udvaron.

Ha rendesen le van mozgatva egy kutya akkor bármilyen lakásban jól érzi magát.

2023. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Németjuhászom van. Járunk örző védőzni, emellett naponta megyünk 2-3 órát az erdőben, gyakorlok még vele különböző gyakorlatokat, labdázunk is kb. háromnegyed órát. Ő teljesen kinti kutya, de még ezek mellett is szokott magától futni a kertben. Tehát óriási mozgásigénye van. Azt nem mondanám, hogy kínzás panelban tartani, de muszáj vele rengeteget foglalkozni. Ha például reggel munkába menet előtt le tudod vinni egy órára mondjuk futtatóba, ahol ki tudja örjöngeni magát másik kutyával, akkor alszik, amíg haza nem ér valaki.
2023. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az.

Azért mert ha a séta nem abból áll hogy körbe a panel körül, hanem jól le lesz fárasztva fizikailag és szellemileg is, akkor kb meg van oldva a probléma.

De igen, a nemetjuhásznak nem ez a természetes munka, de tud alkalmazkodni, de az embernek is alkalmazkodni kell.

Ebből kifolyólag nem gondolom azt hogy egy így tartott kutya nem érezné jól magát.

De ha a másik véglet van, hogy a kutya nincs lefárasztva, akkor elkezdheti rágni a berendezési tárgyakat, bútorokat, és ezt a gazdi sínyli még jobban.

2023. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Egy kertben is csak fetrengene egész nap amikor épp nem foglalkoznak vele
2023. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem az! Nálunk a szomszéd házban is van egy németjuhász pedig az a lakás csak 2 szobás viszont a kutya jól érzi magát mivel rendszeresen sétálnak vele nem is keveset és a futtatóban is nyáron ott vannak 9ig mindig sőt sokszor látjuk,hogy az első emeleten ki van engedve a kutyus az erkélyre és ott pihen.Ha normálisan sétáltatja és fárasztja ki az ember a kutyát akkor simán lehet egy németjuhászt is panelban tartani.Nem kell félni attól,hogy nincsen kert mivel hiába van kert attól még a kutya nem fog kint fel-le futkározni.
2023. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!