Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy 7 évés Golden...

Szerintetek egy 7 évés Golden Retrievert örökbe fogadjak?

Figyelt kérdés
Sajnos családi okok miatt egy család a 7 éves kutyusát örökbe adják idő hiány miatt…Nyilván való hogy az örökbe fogadás mellett vagyok… Csak bizonytalan vagyok hogy egy 7 éves kutyust örökbe fogadjak…

2023. okt. 21. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha azt várod, hogy mások hozzák meg a döntést helyetted, akkor egyértelműen NE fogadd örökbe, de nem azért, mert golden retriever, sem azért, mert 7 éves, hanem mert nem állsz készen felelős döntést hozni...

Neked kell tudni, hogy mit tudsz nyújtani a kutyának, el tudod-e látni. Örökbefogadott felnőtt egyednél át kell gondolni azt is, hogy megvan-e a határozottságod, kitartásod és türelmed, ha esetlegesen traumatizált a kutya, vagy rossz szokások rögzültek be nála az előző nevelésének következményeként (vagy a nevelés hiánya miatt).

Ezek alapján el kell tudd dönteni.

Ha van normálisabb kérdésed, vagy ennél konkrétabb, abban lehet, hogy tudunk segíteni.

2023. okt. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem várja, hogy döntést hozzanak helyette, 1-es, mivel a kérdező nem idióta, hogy ne tudná, hogy ez technikailag lehetetlen. Véleményt kér. Azt se tudom, honnan az ördögből vetted, hogy traumatizált a kutya, hacsak onnan nem, hogy úgy válaszoltál, hogy el se olvastad a kérdést.

Kérdező, ha jó helye van nálatok, és anyagilag belefér, akkor az életkora nem akadály, és életet mentesz vele.

2023. okt. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Mivel a legtöbben kölyök, vagy fiatal kutyát fogadnak örökbe, ennek a kutyának nem sok esélye van. Ha magadhoz vennéd, boldoggá tehetnéd a hátralevő pár évét. (Én is tervezem, hogy később kifejezetten idősebb kutyákat fogadjak be. Hálás és hálatlan feladat is egyben..)
2023. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%

2, a kérdező nem tett fel normális kérdést, így erre nem lehet normális választ adni. "mivel a kérdező nem idióta" - én nem ismerem a kérdezőt, ilyen kérdés alapján viszont az kijelenthető, hogy nem tudja a gondolatait értelmes kérdés formájában elsőre a nyilvánosság elé tárni.

"Azt se tudom, honnan az ördögből vetted, hogy traumatizált a kutya"

Szövegértési problémáid vannak, ha közvetlen a "traumatizált kutya" kifejezés előtti "ha" és "esetlegesen" szavakat nem sikerült értelmezni. Felnőtt kutya örökbefogadásánál MINDIG számolunk azzal, hogy a kutya előélete nem patyolat és nem csodajó volt. Főleg, ha szándékosan örökbeadják, és lemondanak róla... Ez a felelősségvállaláshoz tartozik, tudod, hogy átgondoljuk a dolgokat. Lehet ám ezt alkalmazni akkor is, mikor kinyomorítasz magadból egy kommentet.

2023. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekik honnan van a kutya?

Menhely, fajtamentés, gyepi? - Akkor szerződés szerint hozzájuk kell visszavinni, nem adhatja oda másnak az egyesület tudta nélkül.

Tenyésztő? - Akkor a tenyésztővel egyeztetve az ő tudtával kereshetnek csak gazdit a kutyának, és az új gazdinak a tenyésztővel kell szerződést kötnie.

Szaporító? - Ki garantálja, hogy nem lesz újabb kutyájuk, akitől egyszer majd ugyanígy akarnak megszabadulni?

Egyébként meg hogyhogy most, 7 évesen lett sok nekik a kutya?

2023. okt. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó: sok ilyen esetben meghal az eredeti gazdája (nagyszülö, szülö, stb) és a többieknek nincs ideje, lehetösége foglalkozni a kutyával, mert pl. mindenki egész nap dolgozik.


Kérdezö: a helyedben jópárszor meglátogatnám az eredeti helyen a kutyát, így kiderül, hogy össze tudtok-e szokni, mennyire vagy neki szimpatikus és viszont. Ha van kellö összhang, akkor mindenképpen befogadnám a helyedben (a kérdésedböl nekem az derül ki, hogy megfelelö körülméyeket tudnál biztosítani, nem ez a probléma)

AZ ilyen idös állatok a legtöbb esetben kényelmesebben kezelhetöek, mint egy fiatal, feltéve, hogy össze tudtuk hangolódni.

2023. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
7 évesen remélhetőleg még sok, egészséges év áll előtte, de már messze nem az az izgága kölyök. Ha ismerős a család, akkor lehet valamennyi fogalmad a természetéről is. Ha ezzel nincs gondod és tudod neki nyújtani azt, ami egy goldennek kell, akkor a helyedben nem vetném el a dolgot. Arra sajnos készülni kell, hogy nagyobb testű kutya hamarabb lesz öreg. :(
2023. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Én tuti elfogadnám, imádom az ilyen nagyobb méretű, nyugodt kutyákat.

Menhelyről is mindig 6-8 éves 30-40kg-os kutyákat hozok ki.

Lakásban vannak, de olyan jó velük együtt sétálni, nincsenek nagy igényeik, csak 2-4 óra séta, aztán megkapják a vacsorát és nyugodtan elfekszenek. Tökéletes szobakutyák.

2023. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Én is 7 évesen fogadtam örökbe a kutyámat, igaz ő tacskó, de nekem ez nem okozott problémát. Szándékosan kerestem a másik kutyám mellé olyan társat, amelyik már nem szeleburdi, mint egy kölyök vagy fiatal felnőtt.

Vannak előnyei és hátrányai is annak, hogy egy "kész" kutyát kapsz, de nyilván a kérdés elsősorban az életkorára vonatkozott. Ha el tudod fogadni, hogy valószínűleg kevesebb évet tudsz majd eltölteni vele, mint egy kölyök kutyával, akkor fogadd örökbe, ha ezzel nem tudsz megbirkózni, akkor ne. Én ezt rendbe tudtam tenni a fejemben, de nekem volt már előtte olyan kutyám is, amelyiket 10 év feletti életkorban fogadtam örökbe. A döntést neked kell meghozni.

2023. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%
Nezd meg h viselkedik setanal mas kutyakkal emberekkel. ……
2023. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!