Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerulhet az allatorvo...

Mennyibe kerulhet az allatorvosnal egy “kolyok kutya kezdocsomag”?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy uj kiskutyat, de mivel esdig mindig esesanyamek neven volt/ok inteztek ezeket igy nem tudom, hogy milyen arakra szamitsak. Gondolok itt pl kotelezo elso oltasra, anyakonyvre, stb…
2023. okt. 22. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kéthetente kell járni a kölyökkel oltásra. Nálunk ez alkalmanként 8 vagy 11 ezer forintba került.
2023. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, honnan van a kutya. Ha mondjuk menhelytol, ott altalaban minimum 1 oltassal, de sokszor kettovel, chippel es oltasi konyvvel adjak ki oket, igy ennyivel kevesebb.


Ha tenyesztotol, akkor altalaban 2, de lehet, hogy 3 oltassal, chippel kapod meg a kiskutyat.


Ha csaladtol fogadsz orokbe, akkor valoszinuleg mindent neked kell intezni, ha szaporitotol vasarolsz, amit ne tegyel, akkoris.


Az anyakonyv nem tudom micsoda. Egy keverek kutyanak oltasi konyve van, ha fajtatiszta, akkor oltasi konyve es torzskonyve (szarmazasi lap).


Itt szerintem jol ossze van foglalva:


[link]

2023. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Es osszessegeben korubelul mennyi volt, nem tudod?
2023. okt. 22. 11:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Amugy koszonom mindkettotoknek a valaszt:)
2023. okt. 22. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen anyakönyvet szeretnél az állatorvostól?


Nem lehet árakat mondani, mert városonként, sőt, rendelőnként eltérnek. Nem is kicsit. Nézd meg a kiszemelt állatorvosi rendelő honlapján az árakat.

2023. okt. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3

Az én 5 hónapos kutyusom amióta nálam van 7x volt oltva. Ha 11000-rel számoljuk akkor 77000. De még nem adtál neki féreghajtót, szívféreg ellen nem szűretted le és adtál neki, jobb esetben csak megelőző tablettát, nem kapott bolhák és kullancsok ellen készítményt. Az én nagytestűmnek pl. porc és csonterősítő tablettát adok, pluszban kollagént és vitamint. Ha belegondolsz elég sok pénz egy kölyökkutya.

Amúgy ezen az oldalon leírják az oltásokat így nagyjából ki tudod számítani a kiadásokat.

[link]

2023. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!