Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy menhelyi kutya...

Lehet egy menhelyi kutya ideggyenge, ahogy a gondozó mondta?

Figyelt kérdés
A gondozó szerint őt megharapta már és a nyakához nem lehet érni, mert harap. Én 15 percet töltöttem vele, tündéri volt, valóban volt egy halk morgása amikor nyakára tekeredett a póráz és meg kellett igazítanom, de végig bújt és puszit is adott utána, szóval nem tudom mit gondoljak igazából. Számomra szimpatikus volt.
2023. okt. 24. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden lehet.

Elöfordulhat, hogy a gondozó ellenszenves neki, esetleg korábban valami negatív dolog történt közöttük, elöfordulhat, hogy a kutya néha valamiért harap/ideges, mert van valami kulcsinger, ami számára problémás, lehet, hogy a gondozó nem akarja, hoyg elvidd a kutyát, de az is lehet, hoyg a kutyának te szimpatikus vagy, a gondozó meg nem, egyszerüen érze´sböl, minden ok nélkül.

Ha van idöd/kedved, tölts több idöt vele, majd kiderül, mindig ilyen aranyos-e veled.

2023. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én elég sokat járok menhelyre sétáltatni, nagyon sokszor volt, hogy a gondozók úgymond rosszakat mondtak a kutyukról (harap, morog, odakap). Mint kiderült ez 99%-ban a többi sétáltató visszajelzése, nem a gondozóké....jópárszor ezeknek fül és szemtanúja is voltam. Pl. volt egy hatalmas cane corso keverék, akire azt mondta az egyik önkéntes, hogy csodálja, hogy merem sétáltatni mert harap és sunyi...egyetlen egy sétánál sem volt a kutyival probléma, egy tündér volt csak meg kell találnia azt akiben bízhat és aki bízik benne. Ezt sorolhatnám is:P Szóvalszerintem bízzatok egymásban, max egy kutyasuli segít! :)
2023. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Miért ne lehetne. Egy menhelyi állatnál sajnos nem ismerjük az örökletes idegrendszeri problémákat és fedheti abszolut homály a szocializációját. Lutri
2023. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

A menhelyre nem a tenyésztés koronái kerülnek be, így simán lehet ideggyenge bármelyik kutya.

Mikor önkénteskedtem ott is volt pár kutya, aki nagyon cuki és bújós volt, de néhány dolog miatt harapott (elég speciális volt, pl ha benyúltál a házba ha nem volt bent, de 1-2 m-en belül volt, akkor odarohant és belédharapott, de ha már 3 m-re volt, nem zavarta, meg az aznapi lelki állapota is meghatározó volt, szóval összetett egyéniség volt a drága), így sokan jártak úgy, hogy hiába szóltunk, egyre tovább tolták a határt és az 5.-10. találkozás után az ő kezükből is ömlött a vér.

Meg bevallom, ha egy kutyáról tudtam, hogy harapott már, én nem kísérleteztem, főleg, ha 30 kg+ volt és egyedül voltam...

2023. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

"volt pár kutya, aki nagyon cuki és bújós volt, de néhány dolog miatt harapott"

Az nem ideggyengeség, hanem reaktivitás.


Amúgy kérdező, persze, lehet ideggyenge, mert nem ismerjük a genetikai csomagot, amit magukkal cipelnek, de sok esetben nem erről van szó, hanem korábbi rossz tapasztalatok következményeiről, hozzá nem értésről, félreértésről. Reaktív mentett kutya gazdája vagyok, egészséges, csak rossz volt a múltja. Ezen megfelelő tréning tud segíteni, ha teljesen megszüntetni nem is biztos, hogy mindent lehet, de hogy a gazdi kontrollálni tudja, arra vannak nagyon jó módszerek.

2023. okt. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Ezt menhelyi kutyák esetében nem ideggyengeségnek hívjuk, és szomorú, hogy ilyen tudással valaki gondozó.


Ez lehet előélet, trauma, lehet fájdalom, lehet kb bármi, de ideggyengeség biztos nem, mert akkor nem csak a nyakra reagálna.

2023. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!