Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Vadállatok

A kérdés

Állatkerti gondozóként dolgozni?

Szeretnék nagyon állatkertben dolgozni. Tudom hogy sok a munka és ahhoz képest a fizetés nem sok, de gyerekkorom óta imádom az állatokat és ha lehet állandóan a közelükben lennék. Jelenleg egyetemre járok nyelvi szakra. Viszont már néztem allatgondozo okj képzést, amit egyetem után szeretnék elvégezni. Milyen szinten kell protekció ahhoz hogy bejussak és ott dolgozhassak? Nagyon szeretném megszerezni a szakmát, csak azt sem akarom hogy kidobjak 250 ezer forintot az ablakon, mert utána nem vesznek fel dolgozni.

23\L

Keress kérdéseket hasonló témákban: állatkert, gondozó, vadállat

júl. 6. 19:45  Privát üzenet  

A válaszok

Ha nem kifejezetten egy állatkertbe akarsz bejutni, hanem költözni is kész vagy, hogy teljesüljön a vágyad, akkor kicsit könnyebb.

Az sem árt, ha valamilyen területen van gyakorlatod. Hiába van papírod, ha semmilyen állathoz nem értesz érdemben.

A nyelvtudás tök jó, mert külföldi látogatókkal is kommunikálhatsz, bár érdemes ráfeküdni a szakmyelvre. Így a külföldi szakirodalmat is tanulmányozhatod.

Általánosságban igaz, hogy a gondozó szakértője az állatainak. Ehhez mindenféle forrásból kell tájékozódni, amit csak elérhetsz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont júl. 6. 21:35 Privát üzenet
Nem protekció kell, csak egy vadgazda mérnöki+ mesterképzés, és 5-10 éves tapasztalat

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont júl. 6. 21:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen képzést kell elvégeznem ahoz, hogy állatkerti állatgondozó legyek?
Hol érdemes tanulni azért, hogy később állatkertben dolgozhassak mint állatkerti állatgondozó? Egyetem, fősuli, tanfolyamok, OKJ-s képzés is jó lenne, csak nem tudom mit és hol érdemes.
Ahoz milyen szakma kell, hogy állatkerti gondozóként dolgozzak egy álatkertben? Az mennyit keres?
Milyen iskolát (gimi, szakközép) kell letennem ahhoz hogy állatkerti gondozó legyek?
állatkerti örölbefogadás ára?
Állatkerti állatgondozói tanfolyamot, OKJ-s kepzést tudnátok mondani Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében? Rengeteget kerestem, de nem találtam semmit.

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Vadállatok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!