Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Állatkerti gondozóként dolgozni?

Állatkerti gondozóként dolgozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék nagyon állatkertben dolgozni. Tudom hogy sok a munka és ahhoz képest a fizetés nem sok, de gyerekkorom óta imádom az állatokat és ha lehet állandóan a közelükben lennék. Jelenleg egyetemre járok nyelvi szakra. Viszont már néztem allatgondozo okj képzést, amit egyetem után szeretnék elvégezni. Milyen szinten kell protekció ahhoz hogy bejussak és ott dolgozhassak? Nagyon szeretném megszerezni a szakmát, csak azt sem akarom hogy kidobjak 250 ezer forintot az ablakon, mert utána nem vesznek fel dolgozni.

23\L



2019. júl. 6. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kifejezetten egy állatkertbe akarsz bejutni, hanem költözni is kész vagy, hogy teljesüljön a vágyad, akkor kicsit könnyebb.

Az sem árt, ha valamilyen területen van gyakorlatod. Hiába van papírod, ha semmilyen állathoz nem értesz érdemben.

A nyelvtudás tök jó, mert külföldi látogatókkal is kommunikálhatsz, bár érdemes ráfeküdni a szakmyelvre. Így a külföldi szakirodalmat is tanulmányozhatod.

Általánosságban igaz, hogy a gondozó szakértője az állatainak. Ehhez mindenféle forrásból kell tájékozódni, amit csak elérhetsz.

2019. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem protekció kell, csak egy vadgazda mérnöki+ mesterképzés, és 5-10 éves tapasztalat
2019. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%
És akkor mi a faszt akarsz kezdeni a nyelvi szakos diplomáddal? Hogy okjt végezz és havi 140 ezer forintot keress úgy hogy elvégeztél egyetemet. Na ez a penzkidobas
2021. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!