Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e esély megszoktatni...

Matyi87 kérdése:

Van-e esély megszoktatni velük valahogy a macskákat?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy van kettő boxerünk és páromékhoz költöztünk velük. Itt már volt két kistestű kutya, akik nem bántják a cicákat, de a mieink sajnos igen, mind a kettő. Már két cica bánja az ő viselkedésüket. Érdeklődnék, hogy tud-e valaki arról, vagy ismer olyan módszert, amivel, ha nem is barátok, de legalább nem ölik meg a macskákat.
2010. okt. 19. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Saját macskák, vagy átjáró szomszéd macskák?


Mert néhány egyedről el lehet velük hitetni, hogy a falkába tartozik, de ettől még a betolakodó macska zsákmány marad.

2010. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Saját...
2010. okt. 19. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak kérdeznék ha nem baj:)

A macskák kintiek, vagy bentiek, vagy ki-be járnak?

És a kutyák?

Milyen a kapcsolat a kutyákkal? Tehát ha a szájába vesz egy félig elrohadt zamatos egeret, akkor ha szólsz neki kiköpi?

Le tudod őket tiltani dolgokról?

2010. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen alaptrükk a szagcsere. Fogsz egy törölközőt és mindenkit bedörzsölsz mindenki szagával, hogy az ne legyen idegen.


A többi én úgy csináltam (mi klikkerezünk, de gondolom simán falattal is működik) hogy először semlegesítettem a macskára úgy, hogy a macska benne volt a hordozóban. Ha épp nem azt figyelte, hogy mi van a dobozban, jutalmaztam. Minden olyan viselkedést megjutalmaztam, ami nem a macska ellen irányult. Ez persze csak akkor működik ha éhes, mi úgy oldottuk meg, hogy szemenként kapta a vacsit a cica jelenlétében, de sose akkor mikor a macskára figyelt.


Mikor úgy már szépen rám figyelt, ült feküdt, hogy a cicc a dobozban volt, akkor kiengedtem a cicát, a kutyát fektettem. (ez esélyes, hogy nálatok pár nap után lesz).


A kutya feküdt, nem mozdult, és csak toltam a kaját a szájába. Mikor már feküdni is nyugodtan tudott úgy, hogy ott mászkált a macska, akkor megengedtem, hogy mozogjon, felálljon, és itt is mindent jutalmaztam ami nem a macska ellen irányult.


Mikor már úgy is tudott ülni feküdni, rám figyelni, hogy a macska körülötte mászkált, akkor elhagytam a jutalmazást, és figyeltem. Egyszer rámozdult a macskára, na akkor a lába nem érte a földet, nagyon keményen elzavartam, és nem is szóltam hozzá másnapig egyáltalán.


Így nekem 4 nap volt kiscicával, és macskaüldöző kutyával.


Neked nehezebb dolgod lesz, mivel már meg volt a sikerélménye, mert el tudta kapni, ráadásul ha jól értem több kutyát kell több macskával.


Szerintem külön külön kell kutyánként csinálni, és eleinte mindenképp legyen póráz a kutyán, hogyha mozdulna le tudd állítani.


Ha egy kutya már ölt macskát, akkor teljes biztonságban sose lesznek, de azért jobb lesz a helyzet.

2010. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Valóban több kutyát kell, de sajnos már csak egy cicával. De mindenképpen külön-külön foglalkozom velük. A kettő egyszerre még rosszabb.

Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 19. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!