Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a kutyatenyésztés menete?

Mi a kutyatenyésztés menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már néhány éve motoszkál a gondolataim közt az, hogy szeretnék én is tenyésztő lenni, így arra jutottam, hogy elkezdem az információ gyűjtést. Rövidszőrű törpe tacsikkal szeretnék foglalkozni.

Sajnos nagyon kevés adatot találtam ezzel kapcsolatban az interneten. Így bármiféle segítséget meghallgatok.

Milyen költségekkel jár egy kennel létrehozása?

Hogy választhatom ki a legjobb kölyköt számomra? Miket kell szem előtt tartsak kölyök választásakor?

Milyen jogi következményei vannak? Egyéni vállalkozásnak számít ez a tevékenységi kör?

Ha kölykök születnek, ők milyen költségekkel járnak? (Az oltásokon, tápláláson, chipen, törzskönyvezésen, alombejelentésen kívül.) Milyen szűrésekre kell vinni a kölyköket?

Szeretném a legjobbat biztosítani a kutyáknak és szeretnék gyönyörű kutyusokat. A lelki oldalára is még rá kell készülnöm, hogy ugyan a picik nem maradnak örökké velem, illetve hogy nem mindig lesz fenékig tejfel a tenyésztői élet.

Előre is köszönöm válaszaitokat!



2023. okt. 26. 19:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%

Jaj, itt annyira alapvető tudás hiányzik, hogy egyenlőre ne akarj tenyésztésbe fogni.

Miért akarod ezt egyáltalán? És miért pont tacskóval? Mert az most felkapott és sok pénzt remélsz belőle?


Van egyáltalán kutyád? Ha igen, honnan van? Mit csinálsz vele? Mit értetek el eddig?

2023. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
5%

Van egy fiúkutya meg egy lánykutya, akik kufircolnak egy jót, és csiribí-csiribá, már ott is vannak a kiskutyák.

Ez az alap, a többi lózung. 😎

2023. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Mi a célod a tenyésztéssel, milyen kutyát akarsz nemesíteni? Miért a tacskó? Mi a terved? Milyen tulajdonságokat részesítesz előnyben? Vannak segítőid, mentorod?

Biológia, genetika mennyire megy?



- Kell egy nem jó, hanem kiváló minőségű szuka. Amelyik feno-és genotípusában is egy klasszis. Ennek tenyészszemle kell. Meg orvosi (nem csak kötelező, hanem jellemző betegségekre) ellenőrzés.

- Ki kell váltani egy kennelnevet. Ez MEOESz, le kell védetni, és 30 ezer ft.

- Megfelelő minőségű etetés. Nem biztos hogy az a táp neked is oké, ami másnak is. Már ha táp. Van aki nyersezik, van aki főz...

- Ezek után jön csak fajtaismeret, hogy milyen az itthoni állomány, ezt nagyon behatóan ismerni kell, majd érdemes ismerni azokat ahol kiváló minőségű vérfrissítő tenyészállományok fellelhetők, Európában. Ami szintén nem két fillér kutazni mondjuk egy német kanhoz.



Középszer, "tenyészthető", jajjdeszerelemfajtám törzskönyves szaporítókból

Dunát lehet rekeszteni, N+1. nem kell.

2023. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Lelki oldala: Az lesz a legkevesebb, hogy a kiskutyákat elengedni. Egy jó tenyésztő szelektál. Na nem fejbecsapja a kutyát, hanem attól, mert szereti, objektíven (!!!) tudja a tenyészértékét, és ha kell, kiveszi, hiába kedvenc.
2023. okt. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#1 Nem gondolnám, hogy én bármiféle bántót is kérdeztem volna tőled, szóval nem értem a hisztérikus kirohanásodat. A kérdésemre nem válaszoltál, így teljesen feleslegesen kommenteltél. És mint leírtam, információkat gyűjtök, szóval tisztában vagyok vele, hogy a számodra alapvető tudással nem rendelkezem, mert nem ezeknek a birtokában születtem.


#2 a "lózung"ra lennék kíváncsi..

2023. okt. 26. 20:05
 6/24 A kérdező kommentje:
A tenyészszemlét mikor lehet elvégezni egy kutyával?
2023. okt. 26. 20:12
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Tenyésszemlére úgy tudom 12 hónapos kora után lehet vinni a kutyát! Ha direkt tenyésztési céllal

vásárolsz meg egy kutyát, de a szemlén kiderül, hogy nem alkalmas rá akkor a tenyésztő köteles vissza fizetni a vételárat vagy egy másik kutyát adni.

2023. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj, az ember először is beleszeret egy fajtába. Nem egy kutyába, hanem egy fajtába. Elkezd kiállításokra járni, ahol sok sok egyedet lát, megtanul különbséget tenni a kutyák között, meglátja melyik mennyire felel meg a fajtaleírásnak. Megismerkedik tenyésztőkkel és tanul. Addig nem kezd bele a tenyésztésbe, amíg nem alakul ki egy kép a fejében, hogy milyen lenne az ideális példány amelynek megalkotását szeretné elérni. Ezt nevezik tenyésztési célnak. Csak fogalmatlan idióták gondolják azt, hogy azért tenyészt az ember, hogy legyenek eladható kiskutyák.

Ha megvan a tudás, akkor érdemes az adminisztrációs, szervezési lépéseket megtenni. Ez egy nagyon költséges hobbi, akinek nincs anyagi biztonsága a kezdéshez könnyen lecsúszhat a szaporítók szintjére, akikből sajnos nálunk több van, mint felelős tenyésztő. Ha ebből akarsz megélni, inkább ne vágj bele, ez egy drága hobbi

2023. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy drága "mulatság" a tenyésztés. Nem is a profit miatt vágnék bele.
2023. okt. 26. 20:43
 10/24 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon helyes. De annál is fontosabb, hogy "lásd" az állatot. Határozottan tudnod kell, hogy mi a jó, mi nem. Mindezt a szövetség elfogadott fajtaleírásának keretein belül. Szenvedélyesen akarnod kell, hogy a tied legyen a legjobb, legszebb. Ne csak szerinted, hanem a bírók szerint is. Egy jó tenyésztő a csúcsra akar jutni.
2023. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!