Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a kutyatenyésztés menete?

Mi a kutyatenyésztés menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már néhány éve motoszkál a gondolataim közt az, hogy szeretnék én is tenyésztő lenni, így arra jutottam, hogy elkezdem az információ gyűjtést. Rövidszőrű törpe tacsikkal szeretnék foglalkozni.

Sajnos nagyon kevés adatot találtam ezzel kapcsolatban az interneten. Így bármiféle segítséget meghallgatok.

Milyen költségekkel jár egy kennel létrehozása?

Hogy választhatom ki a legjobb kölyköt számomra? Miket kell szem előtt tartsak kölyök választásakor?

Milyen jogi következményei vannak? Egyéni vállalkozásnak számít ez a tevékenységi kör?

Ha kölykök születnek, ők milyen költségekkel járnak? (Az oltásokon, tápláláson, chipen, törzskönyvezésen, alombejelentésen kívül.) Milyen szűrésekre kell vinni a kölyköket?

Szeretném a legjobbat biztosítani a kutyáknak és szeretnék gyönyörű kutyusokat. A lelki oldalára is még rá kell készülnöm, hogy ugyan a picik nem maradnak örökké velem, illetve hogy nem mindig lesz fenékig tejfel a tenyésztői élet.

Előre is köszönöm válaszaitokat!



2023. okt. 26. 19:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam en is mondani, amit az utolsó. Hosszulabu, rovidtestu tacsko tenyesszemlen at se fog menni.


Tudod-e, hogy az FCI elnoke az egyik legnagyobb tacskotenyeszto az orszagban? Szerinted mennyire befolyasos ezekben a korokben? (Szerintem elegge :D ). Ot probald meggyozni :D

2023. okt. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy a lábai legyenek 30 cm hosszúak a törzse meg 20 cm hosszú... azt is elmondtam hogy én azt veszem észre, hogy egyre jobban megy el a dolog abba az irányba, hogy minél hosszabb legyen egy tacsi minél kisebb lábakkal. Ezt szeretném visszaszorítani. Vagyis én olyan kutyákat szeretnék kitenyészteni, amiknek a lábuk nem 5 cm hanem mondjuk 7. A törzse nem 50 cm hosszú hanem 45.. remélem így számokkal sikerül megérteni, hogy nem a fajtajelleget és ismertető jegyekez akarom eltűntetni
2023. okt. 27. 11:46
 23/24 anonim ***** válasza:

Ismered a genetikát? Tanultál róla? Tudod, hogy ezt hogy akarod kivitelezni? Vagy csak annyi a célod, hogy hosszabb lábú kutyákat raksz össze?


Ha nem tudod mit nézz egy kölyöknél (bár erről millió cikk, könyv, előadás van), akkor vigyél el magaddal valakit, aki rendszeresen tesztel almokat, vagy egyszerűen csak mond el a tenyésztőnek, hogy mit szeretnél és bízd rá a döntést.

2023. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
72%

Akkor megint megkérdezem, hogy akarod ezt kivitelezni? Mert elméletben én is ki tudom kiszöbölni az Angol bulldogok összes genetikai hibáját. Ne legyen nyomott orra, ez lenne az elsődleges.

De hogyan vitelezhetném ezt ki úgy, hogy a standardnak megfeleljen, ne lépjen fel más genetikai eredetű betegség, és még lehetőség szerint ne is kelljen a fajtát be keverni egy másikkal?


Általában amikor fajtát akarnak javítani kénytelenek vissza nyúlni a gyökerekhez, és a feltételezett fajta felmenőkből, vagy a fajtához közel álló egészséges fajtákból kevernek bele a meglévőbe. Mit eredményez? Új fajtát, ami elvileg egészségesebb, gyakorlatilag nem, de kelendő, mert új cucc. Vagy épp kiküszöbölsz valamit és fellép egy másik fajtára jellemző betegség.


Nagyon tudni kell, hogy mit csinálsz, a neves tenyésztők többsége szakember, nem véletlenül. Nagyon magas szinten űzik ezt, milliókat ölnek egy kutyába mire lesz belőle valami. És néha semmi, mert ki kell zárni egy később fellépő örökletes betegség miatt..

A tacskót rövidítheted egy bizonyos szintig, van megengedett hosszúság minimum és maximum is, de ha ki akarod küszöbölni a gerinc problémákat akkor ahhoz túl rövid tacsinak kell lennie, magasabb lábakkal. -> kiállításon nem érsz el vele semmit, kárba ment egy rakás pénzed.

2023. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!