Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi kb. az értéke egy...

Mennyi kb. az értéke egy betanított (Német Juhász), képzett kutyának?

Figyelt kérdés
Egy 2 hónapos fiatal Németjuhászról van szó (szuka), ki fogom képezni. Egy normálisan/átlagos kiképzett ilyen fajta kutya mennyit ér?

2023. okt. 27. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Átlagos kiképzéssel nem nő az értéke. Miért is nőne?
2023. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Normális, átlag kiképzéssel semmit nem nő az "értéke". Nem sokat fog érni, sejtem professzionális kutya képző/kiképző plusz max keverék. Aligha fog kelleni, így valakinek, drágán főleg nem.


Mit értesz kiképzett alatt? BH vizsga alapvető egyébként is a németjuhásznál, értéke nem nő ettől. függ, Egyébként melyik kennelből van? Mert az is fontos. Ősei, munka vagy show vonal? Hogy teljesít munkában? Nem mindegy.

2023. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Sokat nem. Felnőttként is még ingyen nehéz elpasszolni. Rengeteg és hasonló ilyesmi csóri van már facebook-on akár, nincs gazdijelölt sem még ingyen bárhogy nézed.
2023. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szimpla képzett kutyát sima ember igenis ritkán vesz.


A"boltosok" általában ha nem sokszor meghatározott és pontos képességű kutyákat vesznek inkább, olyan egy éves koruk körül. Viszont ezek az elvárások sokkal is magasabbak, mint amit egy sima átlagos kiképzéssel meg is tudsz tanítani kutyádnak.

2023. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezd meg a rendőrséget, szoktak ilyen börzét hirdetni, ahova nem csak tenyésztőket várnak, de nem tudom, mennyit fizetnek egy kutyáért.
2023. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Kb. annyit, amennyit a mozdítható ingóságok az udvarban.
2023. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy állat értéke az életében elért eredményeitől és a felmenőitől függ.

Ergo az, hogy valamit te valakivel tanítasz neki, az nem növeli az értékét.


Ha jó a pedigréje, bizonyos szakágban és a tenyészszemlén is jól teljesít akkor megugorhatja a saját árát.


De általában a hozzáértők szintén hozzáértőktől vásárolnak kutyát.

2023. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%
Semennyit. Akinek képzett kutya kell az szakembert fog keresni, ők maguk is adnak el és általában tenyésztenek is munkakutyát.
2023. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%

En kikepzett felnott amstaffot akartam venni,de nem arultak. Viszont rsgaszkodok az en parancsszavaimhoz es jelrendszeremhez,mert azt szoktam meg az elozo kutyam miatt. Ugyh en konkretan kertem volna,mire tanitsa be.


Volt meg bennem felsz,h ne vert kutyat kapjak,amelyik fel az emberektol,mert elvarom,h megbecjen,ha tamadas er es mahat is megvedje.



Van jovoje a kikepzesnek,sokan megfizetnek,h megcsinald a kutyat,mielott megveszik.

2023. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem elobb hirdesd meg a szolgaltatasod es konkretan neszeld meg az ugyfellel,mire tanitsd a kutyat.


Nekem megert volna a kikepzes 150 ezret a kutya vetelaran felul.



Viszont kamaszodas utan is tudja a parancsokat es ivaros maradjon.

2023. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!