Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet változtatni a...

Meg lehet változtatni a palotapincsim? Az előző gazdi nem tudta gondozni.

Figyelt kérdés

Eddig nem valami jó minőségű tápokat kapott(pedigree,meg ilyenek).Most 4 éves,és szeretnék neki jó minőségű tápokat adni.Mit ajánlotok a pincsinek?

Meg szeretnék vele jobban foglalkozni mint előző gazdija.Több játékot venni neki és játszani vele.Agilityt is elkezdhetem vele?Remélem hozzám szokik majd.Tehát lehet vele új életet kezdeni,mint egy kölyökkel??


2010. okt. 19. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Nem tudom volt-e már pincsid. Mármint, hogy mire számíts. Az enyém Royal Canint evett egyéves koráig most át álltam vele a Dog Chow-ra. (de még így is van, hogy royalt eszik). Először szerintem jobb lenne ha megszoknátok egymást. Kitapasztalnád mi jó a kutyának mi nem. Mennyire aktív. Mert a pincsik elég lusták tudnak lenni, szóval nem várhatod el tőle mindig, hogy ugrálgasson majd neked. Enyém most két éves, de pincsihez képest nagyon is aktív. Én is agilityzek vele hobbi szinten. Vannak bizonyos dolgok amik teljes mértékben egyedfüggők és ki kell tapasztalni a gazdinak. Ilyenek például, hogy például az én kutyámnak ha tanítani akarok valami új dolgot akkor este kell hozzá látnom és lent. Mivel itthon csak nyúlik jobbra balra. Először érdemes lenne az alapdolgokra megtanítanod és utána elkezdeni vele az agility-t. Ne aggódj, a kutya hamar meg fogja szokni a jót és Téged. Ha az előző gazdája, nem a legjobban bánt is vele. De azért még van itt egy két dolog amire figyelned kell :)

Ha kérdésed van szólj nyugodtan!

-egy pincsis-

2010. okt. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia,nagyon kedves vagy.

Azt kérdezném még hogy ezekből melyik fajtát veszed neki?

És mikor adsz neki?

A kutyád hány kg körülbelül?

köszi előre is

2010. okt. 19. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia :)

Mind két fajtából a junior tápot kapja. Igaz felnőtt kutyus, de ehet junior tápot, annyi, hogy jobban oda kell vigyázni nehogy elhízzon, mert ezek több kalóriát tartalmaznak.

Mivel már két éves egy nap csak egyszer kap enni (persze napközben nasik, meg tanulás végett jutalom falat van ezt le vonom a napi kajájából). Este adok neki enni. Méghozzá azért, mert mi napi szinten járunk ki a helyi kutyafuttatóra és itt ugyebár játszik, futkároz stb. Ha a futtató előtt etetném fent állna a veszélye annak, hogy bélcsavarodást kap. Amit ha nem műtenek meg rögtön bele is halhat a kutya. Ráadásul ha már 1x bélcsavarodása volt akkor utána hajlamos újra. Ezért adom neki a futtató után mikor már nyugi van. Meg más okból is jó mert így reggelre, szépen átér rajta és reggeli sétánál ki is tudja kakilni :)

A kutyusom 7kiló. Nem kövér amúgy. Rengeteget mozog csak itthon lusta. Meg most így télire hízott is, de így áll jól. Nyáron kifejezetten sovány volt mert a meleg miatt nem evett, viszont volt, hogy 3-4 órákat is kint voltunk a futtatón egyhuzamban. (ezen felül voltak még a reggeli és déli séta). Meg hát mivel kan és nem csinálhatta a témát, de érezte, hogy tüzelnek a kutyák így amiatt is leadott egy kicsikét.


Még kérdés?:)

2010. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi,szépen rendes vagy.Az enyém 6 kg és ő is kan.

ha lesz valami majd írok :)

meg ha tudsz még valami érdekeset mondani azt is leírhatod :)

köszi

2010. okt. 19. 16:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írhatsz privit. De nem tudom konkrétan, hogy mire gondolsz mivel kapcsolatosan írjak neked érdekeset.
2010. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Acana minőségi táppal etesd,mellé adhatsz neki házi kosztot. rizst, és főzz meg neki húst ( NE DISZNÓHÚST)
2010. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!