Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a 2 kutyámmal?

Mit csináljak a 2 kutyámmal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Összevrekedett a 2 kutyánk. Olyan szinten, hogy akármit próbaltunk nem mentek szét. Leontottuk oket egy vodor vizzel, de semmi. Probaltuk oket szethuzni, de nem engedtek sehogy egymast aztan odacsaptubk hatha, de megse rezzentek. Akarmit csinaltunk semmi nem jott be. Mind2 santit picit, viszont csodalom, hogy nem veres egyik sem. Lehetseges ez? Testverek amugy, 2 kan kutyus. Sajnos, ha ez igy megy muszaj leszek kenelt venni, mert nem szeretnem odaadni egyiket sem, senkinek. Szeretem oket es ok is minket, de nem akarom, hogy megoljek egymast. Mikor osszeverekednek ti mit csinaltok? Termeszetesen nem a kenel lenne a 0-24es otthonuk, hanem legtobbszor szabadon lennenek.

nov. 7. 09:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell két kan kutyát tartani, gondolom, amúgy is valami nehezebben kezelhető izomkutya, nem pincsi. Vagy elpasszolod az egyiket, vagy elkülöníted őket és külön-külön foglalkozol velük, azaz dupla meló.
nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Te vagy a boxeres-kaukazusis gazda, ugye?


Ivartalanítva vannak? Mennyi idősek? Csak akkor balheznak, ha ti is ott vagytok velük?

Kennel helyett egy házhoz járó kiképzőnek több értelme lenne. Azért elég ritka ha 2 kutya egyáltalán nem összeszoktatható

nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Ivartalanítás és nevelés... Amúgy annyi történik, hogy rendezik a sorrendet.
nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Ivartalanitas es trener.
nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
7hónap körül. Ivartalanításra gondoltam én is, viszont úgy hallottam, hogy nagyobb testű kutyáknal megkell várni a teljes fejlettséget. Akkor is összemennek, ha bent vagyunk, de így durvábban akkor, ha kint vagyunk. Az a baj, félek mire rendezik a sorrendet addigra az egyiknek komolyabb baja lesz. Szeretik egymást amúgy, mert utána mintha semmi nem történt volna, összebújva alszanak. Az ivartalanítással teljesen elmúlna vagy valamilyen szinten "nyugodtabbak" lennenek?
nov. 7. 11:36
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás nem csodaszer, szerintem nem fogja teljesen megszüntetni a problémát (főleg hogy hónapok, mire a tesztoszteron kiürül), trénert keressetek, mielőtt valamelyikuk vagy ti megsérültök.
nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Ezzel nem fogják rendezni a sorrendet! Miért hagyod nekik?


A kennel egy megoldás. A nevelés lenne a tiszta, de nyilván az neked nem megy.

De mi a fenének vannak tivábbra is együtt, ha ennyire sokszor ugranak egymásnak? Miért hagyod ezt nekik? Vagy valahol neked jó nézni, ahogy ölik egymást?

nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: annyival egészíteném még ki, hogy a tréner és az ivartalanítás együtt legyen meg. Alapvetően én is azon a véleményen vagyok, hogy kicsit érdemes várni az ivartalanítással, de ha már 7 hónapos kutyákkal nem birtok, akkor 1-1,5 éves kamaszokkal sem fogtok tudni bírni, pláne ha ivarosak.
nov. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem sorrend rendezés, és amúgy is azt is a gazdának kellene megtennie, nem a kutyáknak. Ezek a kutyák nincsenek megnevelve. Ha ennyire nem bírtok velük, akkor ebből nagy bajok lesznek még, mert már most a fejetekre nőttek, hogy szét se tudjátok parancsolni őket.

Keressetek egy trénert, a kutyákat tartsátok teljesen külön.

nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
91%
Szerintem nem normális, hogy 2 kutyát nem tudtok szétszedni, vagy ilyen szinten nem hallgatnak rátok (7 hónaposan). Ivartalanítás segíthet, de az engedelmességen nem fog változtatni. Ivartalanítani mindig lehet ~4hónap felett, nem kell megvárni semmit. Tudom rossz hallani, mert én is kutyás vagyok és én sem szeretem, ha beleszólnak, hogy neveljem a kutyáimat, DE itt a nevelésben, vagy magában a tartásukban nagy hiba van. Ha nem tesztek semmit, vagy a kutyák sérülnek vagy ti. Mindkettő komoly probléma. Érdemes trénerrel beszélni, vagy tanácsot kérni. Olcsóbb mint állátkórházba, vagy rendes korházba futkosni miután megtörténik egy esetleges komolyabb baj. (Remélem a ház/lakás biztosításhoz, van kutyatartói felelőségbiztosítási kiegészítés is.)
nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!