Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Mit csináljak a kutyámmal, hogy ne kelljen még az asztalról is elpakolni, ha dolgozni megyek, mert felugrik és mindent elrág? Másik mellé hoztuk menhelyről.

Figyelt kérdés

Ha nem vagyok itthon, csak akkor tesz tönkre dolgokat. Már csak a terítő maradt, amit letéphet. Eleinte ugatott, nyüszített, már abbahagyta. Most az első órában mindent szétver és alszik békésen. Az a baj, hogy az asztalra is simán felugrik a székről. Örökké teljesen ürítsem ki a lakást vagy előbb utóbb abbahagyja? 2 éves és december végén fogadtuk örökbe. Párom állandóan itthon volt betegség miatt, most meg egyedül vagyok a kutyákkal. Így is marad valószínűleg, mert szakítunk. Másik kutya megszokta, hogy csak én vagyok neki, de az újat nem tudtam fokozatosan egyedüllétre nevelni, mert soha nem volt egyedül. Most hirtelen a leendő ex párom úgy gondolta, hogy elutazik. Amúgy meg állandóan hajtogatja, hogy el kell ajándékozni a kutyát, mert rossz. Én sajnálom másnak adni.

Meg fog ez valaha változni?

Kutyasulis dolgokkal tisztában vagyok , az elsővel jártam. Mindent úgy csinálok, amit tanultunk, kivéve az egyedül hagyásra szoktatást. Sétakor is tanulunk. Pl. hirtelen átmenet egy lyukon madár miatt és lejött a hám róla. Hívásra azonnal visszajött hozzám. Amúgy okos, csak egyedül szorong. Ketrecbe azért nem akarom tenni, mert az hogy néz ki,hogy a másik meg szabadon járkál mellette. Pedig van.


2023. febr. 17. 00:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hagyni nekik jatekot,amivel ketten jatszanak? Huzojatek? Kotel?

Labda?

2023. febr. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Sok kutyának van szeparációs szorongása. Rengeteg melóval könnyebbé tehető az élet, de ehhez érdemes kutyatrénert fogadni. Emellett a legtöbb kutya nem bírja (okkal), ha napi 8-12 órákat egyedül kell lennie. Érdemes utána is valakit keresni, aki legalább napi 1x beugrik megsétáltatni őket. A tréner és a sétáltató egyben csodákra képes.
2023. febr. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Próbáld meg a tipikus szeparációs szorongás elleni dolgokat: mikor mész-jössz, nem üdvözlöd, nem engeded, hogy a lakásban követgessen, akkor kap figyelmet, szeretetet, mikor te hívod magadhoz.

Jó lenne, ha lenne olyan valós alternatívája, amit rágcsálhat és valóban érdekli.

Ha olyan a lakás elosztása, egy olyan szobába is csukhatod, ahol nem tud kárt okozni és a kennelt sem vetném el, lehet, hogy elég lenne pár hónapig használni utána meg lassan ki lehetne vezetni.

2023. febr. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Az ilyen kutyát sok munkával lehet megtanítani, hogy mit szabad neki v mit nem. Most már sajnos nehéz a nevelése kezdetén lett elszúrva. Nekem sok állatom volt és van, de soha nem jutott még eszükbe sem, hogy felmenjenek sem a kutya sem a macska.Ha rászokott erre a viselkedésre, mint írtam nehéz leszoktatni, de sok türelemmel és idővel sikeres lehet, de ne bántsd érte az nem hoz eredményt csak ártani vele!

Addig is pakolj le az asztalról! 😀

2023. febr. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről örökbe fogadott kutyát nem lehet csak úgy tovább ajándékozni (hacsak nem akarsz még több problémát magadnak).

Két dolog jutott hirtelen eszembe. Keress egy rehabilitációs szakembert, aki segít megoldani a dolgot, vagy pedig kutyanapközi.

Addig is borítsd a székeket az asztalra, hogy ne tudjon felugrani, és hagyd bekapcsolva a tvt, rádiót, mindegy csak zúgjon valami.

2023. febr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nincs tévé radio. Szakembert nem találok, az a baj. Külföldön élek és csak sulik vannak. Az se most kezdődik.
2023. febr. 17. 08:46
 7/18 A kérdező kommentje:

Sajnos utcakutya lehetett és nem tanította senki, mit szabad és mit nem.

Asztalhoz nem csak szék van, hanem ülőke. Azt nem tudnám felborogatni rá.

2023. febr. 17. 08:47
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Szoktasd be szobakennelbe vagy csukd be az egyik szobába, ha elmész.
2023. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

"Nincs Tv, rádió", akkor basszus oldd meg, hogy legyen, nem egy nagy beruházás. Vagy laptop, ahonnan mehet neki online rádió. A szeparációs szorongásnál általában működik.

Szobakennelben tartani órákon át sokkal rosszabb. Ha bezárod egy szobába, ahol nincs rombolni való, akkor letépi a függönyt, megrágja az ajtót, szétkaparja a falat. (tapasztalat) Nálunk a rádió teljesen megoldotta a problémát, illetve lehet az is segített, hogy a kanapé az egyik ablak elé volt tolva, onnan levettem a függöny, és ő tudott nézelődni az ablakon.

2023. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Hat mondjuk en nagy hive vagyok a szobakennelnek, nem ertem miert ellenkeznek annyira itt gyakorin az emberek miatta. Csak itt szoktam olvasni, hogy jajj a kennel szar, jajj ne, kozben meg trenerek is ezt ajanljak, ha szeparacios szorongasrol van szo.


Ideiglenes befogado voltam sok-sok evig egy menhelynel, csak kennellel dolgoztam.

Es lass csodat, egy szorongo, traumatizalt kutyabol par honap alatt lett nalam nyugodt kutyus.

Igen, ennyire allatkinzas a szobakennel...:D

Na mindegy.

2023. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!