Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen káros hatásai vannak a...

Milyen káros hatásai vannak a hosszú távon táppal etetésnek? 1 éves a kutyusom, jelenleg Acanaval etetem (heti 5 nap+ 2 nap főtt kaja).

Figyelt kérdés
Arra volnék kiváncsi ha ezt hosszú évekig így tartom, annak vannak e káros hatásai? Esetleg rák stb? Még új vagyok a tápokkal kapcsolatban, előző kutyusom soha nem evett tápot. Ezért érdeklődöm, lehet e baja ha csak ezt eszi hosszú időn át, éveken keresztül.
2010. okt. 19. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem árt.

Az emésztése, az enzimek beállnak a megszokott étel hasznosítására.Ha át akarsz térni másfajta tápra, vagy ala carte, akkor hozzá kell szoktatni a váltáshoz, mindig egy kicsit többet cserélni le a megszokott táplálékból.

Ellenkező esetben egy hasmenés, vagy székrekedés is kialakul, ami se kutyának, se gazdának nem nagy öröm.

2010. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Állítólag nem. De ha nem adsz neki, akkor sem tudsz neki olyat adni, amitől nem lehet rákos később. Pl. amit megveszel a boltban, az is tele van minden szarral, hiába főzöl belőle jó dolgokat, ha az alapanyag eleve szar.
2010. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha jó minőségű táppal etetsz - és az Acana az - akkor nem.

A gyakori tápváltás okozhat hasmenést az erre érzékeny kutyáknál. A kutyák táplálásában nincs szükség változatos étrendre, mivel nem így vannak kitalálva. Ha találsz egy jó minőségű tápot, amit a kutyád is szívesen eszik, akkor azt nyugodtan adhatod neki élete végéig. Arra figyelj h a korának és kondíciójának megfelelőt válassz mindig!

2010. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem tökéletesen eteted a kutyát, esetleg a száraz tápot és a konzervet váltogathatnád, vagy néha összekeverve adhatnád (persze lehet hogy már így csinálod:))

Ennél jobbat nem is kívánhatna a kutyusod, ezekbe a prémium tápokban minden hasznos tápanyag benne van, ami a házikosztról nem mondható el. Biztos lehetsz benne hogy a kutyusod egészségesebb, és szebb lesz mint a csak "házikoszton" tartott kutyák.

2010. okt. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget, tanácsokat! Akkor maradok ennél, táppal etetek továbbra is:) Konzervet adtam neki néha-néha (azt is igyekeztem jobb minőségűt vásárolni), de attól valahogy nagyon hamar megéhezik újra:) Szóval konzerv helyett inkább főzök neki heti két alkalommal s akkor főtt húst kap zöldséggel. Kistesű kutyáról van szó, szóval ha húst főzök neki,az sem egy nagy kiadás, viszont azzal jobban jóllakik mint a konzerv:) Köszönöm mégegyszer!
2010. okt. 20. 08:26
 6/8 MME ***** válasza:
73%

Sajnos megvannak a káros hatásai, ami azért van, mert száraz, és ez természetellenes a kutyának, ez egy teljesen új találmány, a kutyáknak esélyük sem volt hozzá alkalmazkodni.

A probléma, amit okozhat, a gyomor- és bélcsavarodás, ami szinte mindig halálos. Elvileg a száraz táp nem léphetné túl a kutya menüjének 1/3 részét, hogy kisebb kockázatot jelentsen.


Viszont ez nagyban megelőzhető két egyszerű lépéssel:

1. a tápot kizárólag nedvesítve adod,

2. a napi adagot felosztod több kicsire, ami felnőtt kutyánál minimum kettő. Azoknál a kutyáknál fordult elő a legkevésbé, amelyek naponta 3 vagy több adagban kapták meg az ételüket.

Ennek csak egy hátránya van, az, hogy a kutya általában így kevesebbet eszik, mint ha rendesen napi kétszer etetnéd, mert szinte egyáltalán nem lesz kiéhezve, mindig lesz a gyomrában (beleiben) valamennyi. Egyik kutyám pl. így indult fogyásnak, és ekkor kezdte a hisztijét, hogy nem akar enni rendesen, majd egyáltalán nem volt kedve enni (napi négyszer adtam neki a kajájából). De ez nem jelenti azt, hogy mindenkinél így lenne, hiszen vannak napi 3x és 4x etetők, csak néha sajnos előfordul, a falánkságtól függ - a másik kutyám viszont továbbra is habzsolta, akárhány adagban kapta meg :)


Egyébként, ha ezeket betartod, akkor a legeslegjobb a száraz táp! Olcsó, és konzervből még nem állítottak elő olyan minőséget, mint egyes száraztáp márkák (pl. Orijen).

2010. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MME ***** válasza:
53%

Én a száraztápokra koncentráltam, de újra elolvastam a kérdésed, és így már nem egyértelmű - magára a kutyatápra gondoltál?


A konzerv hátránya főleg, hogy megfizethetetlen, és nincs belőle 5 vagy 6 csillagos (tudtommal!) - előnye a könnyen emészthetőség, és így jótékony élettanilag, ez hordozza a legkevesebb kockázatot, a kutyák erre reagálnak a legjobban.

2010. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MME ***** válasza:
Nem értem a lepontozást, amikor ez állatorvosi tény...
2010. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!