Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Káros lehet a fogamzásgátló...

Káros lehet a fogamzásgátló hosszú távon?

Figyelt kérdés
Barátom nem akarja, hogy szedjem, mert szerinte később káros lesz az egészségemre, a sok hormon miatt. De én meg csak így vagyok nyugodt, másban nem bízom meg.
2011. szept. 12. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben minimális a hormontartalom.7 évig szedtem és utána második hónapban simán összejött a baba.

a pasik semmit nem tudnak erről...szedd nyugodtan,persze rendes nődokival irasd fel aki elötte elküld vérvételre is.

2011. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
lófaszt káros. Olvass utána, nagyon sok mindenben jót tesz, illetve "jót tesz". Lehet, hogy kiszőrösödsz, és az is lehet, hogy nem fogod bírni, mert olyan is van. De ma már nagyon sok nő szedi minden gond nélkül, és nem mellesleg olyanokat adnak inkább már a nőgyógyászok is, amikben kevesebb a hormontartalom. Szedjél nyugodtan, szerintem jó döntés, de csak akkor, ha monogám életet élsz. :)
2011. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Hát akármennyire is azt hiszi sok nő, hogy nem lehet baja tőle, bizony lehet. A gyógyszer úgy hat, hogy leállítja a peteérést. Előfordul, hogy abbahagyás után nem akar helyrerázódni a szervezet, nem indul újra a peteérés. Több nő jár így, mint azt sokan gondolnák.
2011. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

*Hát akármennyire is azt hiszi sok nő, hogy nem lehet baja tőle, bizony lehet. A gyógyszer úgy hat, hogy leállítja a peteérést. Előfordul, hogy abbahagyás után nem akar helyrerázódni a szervezet, nem indul újra a peteérés.


Lehet. Csak el kell olvasni a betegtájékoztatót, azért adják. Viszont sokkal kisebb a kockázata a MARADANDÓ károsodásnak, mint egy abortusznak.

Azt is tudni kell, hogy egy csomó nő azért kapja a fog. gátlót, mert nem rendszeres a ciklusa, vagyis már eleve nincs peteérése. (A mensturáció nem egyenlő a peteéréssel, ugyanis ha nincs peteérés, akkor is elöregszik a nyálkahártya, és egy idő után leválik.) Ha ezt fog. gátlóval "kezelik", lehet, hogy beáll a mesterséges 28 napos ciklus, de peteérés valóban nincs. Ha leállítják a tabit, visszaáll az eredeti állapot: amikor szintén nem volt peteérés.

Ezt jó, ha tudod.


Ha nem akarsz, ne szedj tabit, de ne riogass másokat. Nem a te bajod és felelősséged lesz, ha a kérdező a félinformációid miatt nem meri beszedni a tablettát és teherbe esik.

2011. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

van amelyik a peteérést gátolja van amelyik a megtermékenyitett petesejt beágyazódását.


mint irtam,nekem is második hónapban összejött utána a baba,azért nem az elsőben,mert akkor máshogy védekeztünk.

2011. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

77%-os: Hidd el, tudom. Felőlem azt hiszel, amit akarsz. De bizony vannak olyan ők, akiknek volt peteérésük, rendszeres menstruációjuk, tabi abbahagyása után meg nem indult újra.

Nem mondtam, hogy ne szedjen tablettát, nem mondtam, hogy menjen helyette abortuszra, nem mondtam, hogy ne védekezzem.-

Csak nem kell azt hinni, hogy a tablettának semmi káros hatása nincsen, mert igen is van. Be lehet fogni a füled, el lehet takarni a szemed, de attól még így van és kész.

2011. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez elég meddő vita. Én tartom magam a saját véleményemhez, te meg a tiédhez.

Ezt egy őgyógyász írta: "Azt szeretném kérdezni, hogy a fogamzásgátló szedése éveken át okoz, e bármi bajt, nehézséget, ha majd egyszer abba akarom hagyni, és gyermeket szeretnék? Mennyire törvényszerű az, hogy az abbahagyása után, nem jön meg, vagy nagyon nehezen áll vissza? 3 éve szedem, lindynette 20-at.



tovább Dr. Lázár Erika adatlapjára



Tisztelt Hölgyem!

A gyógyszergyárak, meg a nőgyógyászok többsége is azt hirdeti, hogy a fogamzásgátló szedésének nincsenek káros következményei a termékenységet illetően. Ez azonban nem igaz. A meddőség hátterében nagyon sokszor megtalálható a sok évig szedett fogamzásgátló. Néha még a rövidebb ideig szedett is."


Mint látod, az orvosok között sincs egyetértés. De mivel beszéltem már nem egy olyan nővel, akinek gondja lett a tablettából, ezért úgy gondolom, hogy a "f@szt káros" kifejezés igen csak nem állja meg a helyét.

2011. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen pasi? Hát szerencsés vagy nagyon! :D Ritka az olyan pasi aki lebeszéli a barátnőjét a gyógyszerről! Mert igen, tényleg káros, jól mondja. Persze nem pár év múlva jelentkeznek a rossz hatásai hanem később...
2011. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!