Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehet bélelzáródás?

Ez lehet bélelzáródás?

Figyelt kérdés
Szombat este azt vettem észre, hogy a játékát eszi (erősebb textilből készült, amit eddig még sosem kezdett el enni). Amint tudtam, elvettem tőle, de másnap reggel észrevettem, hogy mégis evett belőle, és egy darabot kihányt. Vasárnap még volt széklete, a székletében is észrevettem egy darabot a játékból. Délelőtt, tegnap még eléggé levert volt, viszont délutánra jobban lett, evett is. De tegnap reggel óta nem láttam üríteni annak ellentére, hogy az étvágya, kedve jó. Dokihoz is elvittem, azt mondta, hogy semmi baja. Mit tegyek ha továbbra sem ürít?

nov. 13. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én kutyám lenne, én elvinném egy másik dokihoz is. Másik orvosi vélemény sosem árt - hátha ő észrevesz valamit, amit a másik doki nem.


Ha nem annyit ürít a kutya, amennyit szokott, az bizony gyanús.

nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hovarju ***** válasza:
29%

Ha jó a kedve és étvágya is van én nem vinném sehova.


Esetleg adj neki egy kis olajos halat vagy valamit, ami kicsit lazíthat a székletén.


Ha bélelzáródása lenne nem enne, és nem lenne vidám.

nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha két napig nem ürít, megfelelő mozgás mellett sem, akkor bőven ráérsz aggódni, de olajos semmit ne adj neki, ami meghajthatja, bélelzáródás esetén ugyanis az erőlködéstől bélrepedés alakulhat ki.

Ha látod erőlködni, de nem jön ki semmi, az biztosabb jele annak, hogy baj van, vagy ha megint rossz lesz a kedve.

nov. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Milyen vizsgálat alapján mondta azt az állatorvos, hogy nincs gond?
nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Volt belelzarodasa a kutyamnak. Fel volt fuvodva a mellkasa hasa. Fekudni nem tudott jarkslt fel ala.


Adj a kajaval meghamozott kimagozott almat neki . Sz meg a csontot is felmarja es a csont okozta belelzsrodast is megszunteti.(tapasutalat.)

nov. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

5-os vagyok. Amikor annyira elorehsladott a belelzarodas,h mar felfuvodik es nem tud lefekudni,akkor a mutet segit.


Ha a szekletet figyeled es 1 slkalmat elmarad a szokasostol (nsluk napi 2-3x kakil. )Akkor segit az alma.

nov. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a kutya?
nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan macskámnak volt bélelzáródása, de hátha segít. Attól még evett, csak 2-3 óra elteltével, emésztett formában kihányta. Ami jellegzetes, intő jel volt, hogy nem öklendezve hányt, mint máskor, hanem sugárban, egyszerre az egészet. Napokig ment ez, az orvos ott is azt mondta, ez nem bélelzáródás, három alkalommal voltam ott, másra kezelték. Másik orvoshoz vittem, műtét lett belőle.
nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

5-os vagyok. Jo,hogy segiteni akartam a vslos hashnos valaszommal es nullara lettem pontozva.

Ide se irok tobbet. Menjetek akkor orvoshoz feleslegesen es fizessetek sokat.

dec. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!