Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyes lenne elaltatni?

Helyes lenne elaltatni?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves kutyusunk. Szegénynek már szürkülnek a szemei,nem igen aktív.

Meg azt vettük észre hogy egyre gyakrabban bepisil. Fájdalmai látszólag egyébként nincsenek. De zavarja hogy bepisil. Nem szándékosan teszi, inkontinensnek tűnik.

Beszélgettünk róla itthon hogy már valószínűleg nem sokáig lesz velünk sajnos. Eléggé megterhelő lelkileg a gondolata hogy elaltassuk.. de neki jobb lenne vajon?

Ti mit tennének?



nov. 13. 16:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Én az aktív eutanázia mellett vagyok az emberek esetében is, de amíg nem szenved, addig nem tenném. Ha zavarja, hogy bepisil, akkor vegyetek rá pelenkát (kapható kutyára is).
nov. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs fájdalma, nem folyamatosan levert, akkor ne!
nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
6%
Szakmai válaszom: IGEN!
nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Amíg nem szenved, addig szerintem nem kell a kutyát elaltatni.
nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
8%
Igen
nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az elaltatás kérdése akkor vetülhet fel, ha a kutya szenved. Ha szeretetben él, és ő is boldog, amikor lát titeket, nem kell elaltatni.

Az meg, hogy bepisil. Van ilyen. Öregkorunkban lehet, hogy mi is bepisilünk majd. Valahol, ez természetes dolog. Vigyázzatok rá még jó sokáig.

nov. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
81%
Mindenek előtt orvoshoz vinném. Meg tudja állapítani, hogy van e bármi problémája, (még ha kívülről nem is látszik, ezerféle variáció lehet) és erre a kérdésre is ő a legkompetensebb, aki válaszolni tud
nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Vidd el orvoshoz, aki megmondja, hogy a kora miatt lelassult vagy közben fájdalmai vannak. Az ő tanácsát követném. A kutyám 14 évesen nem látott, a megtanult útvolanon elment a táljáig, a napozó helyére és vissza a házába. Nem is hallott már, eg pontot megsimagatva vette észre, hogy mellette vagyok, akkor hálásan bújt és a lábam mellett jött velem. Az orvos szerint jól volt, nem altattuk el. Végül a tél elején magától elaludt egy éjjel. Az orvos elmondta, hogy ha érintésre vinnyog vagy morog, akkor állandó fájdalmai vannak, akkor lenne indokolt az altatás. Nála szerencsére nem jutott idáig az állapota.
nov. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
A mi labradorunk is a vége felé sűrűbben pisilt,úgy is hogy közben sétált pl. ,azért nem írom bepisilésnek mert kinti kutyus volt,de ennek ellenére nem altattuk el,más baja nem is volt,talán annyi hogy a csipője már gyenge volt. Magától pusztult el,18 éves volt ❤️
nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
82%
Szia, el kéne vinni orvoshoz, hátha fel tud írni neki valamit bepisilésre. Mi Propalin szirupot kaptunk, a kutyám egyébként 15 éves.
nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!