Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítsek, vagy ne - jobb...

Segítsek, vagy ne - jobb nálam, vagy hagyjam rájuk? (cane corso hazát keres)

Figyelt kérdés

Egy olyan kutyáról van szó, amelyet még nem láttam eddig, csak elmondásból ismerem. Ma hívott fel a barátnőm, hogy segítség kéne a kutyának. Kicsit ködös történet, futtában hallgattam..

Nem tudom, hol volt előzőleg, nem tudjuk az előéletét, de nemrég egy telephelyre került. Ott az volt a gond vele, hogy nem szeretett egyedül lenni, mindenhonnan kiásta magát, és a telephely előtt várta az embereket.

A másik probléma pedig az volt, hogy imád autózni, és bárki járműjébe beoson, és potyautasként "elviteti" magát, néha csak sokára derül ki, hogy a kutya bemászott.

Ezért valaki menesztette onnan, de mivel chippelve van, kiderült, hogy hova való, csakhogy - még nem tudtam kihámozni a sztoriból, hogy hogyan - egy kisebbségi csoport kisajátította, és nem akarja visszaadni a telephelyi gazdájának. Viszont a gazdája küzd érte. Úgyhogy holnap a rendőrség fogja visszavinni a kutyát neki. De az említett okok miatt nem tudja megtartani, otthon nem tudja elhelyezni, és most próbálja kitalálni, hogy mi legyen vele.

Én azt mondtam, hogy ha fizeti a tápot, akkor ide jöhet ideiglenesen, úgy, hogy bejelentem egy menhelynek (nem tudom oda vinni, mert így is létszámon felül fogadott be, és pláne magánkennel - tehát amiben egyedül van - nincs szabad). Őt pedig valószínűleg ilyenben kell elhelyezniük.


De már megbántam, mert nem nagyon volt időm felfogni az egészet, csak azt tudtam, hogy segíteni akarok, a fajta egyébként is kedves nekem, de most, hogy átgondoltam, nem vagyunk felkészülve rá.


1. A kutya le van soványodva, és ez egy rövid szőrű fajta. Az én kutyáim kint szoktak telelni, de nagyon kemény tél jön, tehát az eddigi helyük nem lesz elég, a kettőnek a kutyaház több mint 70E Ft lesz!!

A lakásba nem jöhetne be, de nincs pénzem egy harmadik ilyen kutyaházra, tehát neki egy itthon elkészített, de szigetelt kutyaházat tudnánk rokonokkal összehozni, amihez themofüggönyt tudnék venni, és ez kerülne a kennel belső terébe.

Rövid szőrű kutyám még nem volt, ezért fogalmam sincs, hogy elég-e ez neki.


2. Magával a kennellel is gond van, mert sajnos ki tudna jönni - egyrészt a külső, szabad tér talaja föld, és nem beton, nem kell nagy erőfeszítéseket tennie ahhoz, hogy ki tudja ásni magát, másrészt a belső része egy nagyon régi ól, aminek két oldala is nem rendes falból van, hanem fadeszkákból, és korábban egy vastag sávban nyitott volt kb. másfél méteres magasságban, és ez egy fél méteres nyitott sáv volt - amit apa bedeszkázott ugyan, de ha akarja, én el tudom képzelni, hogy ki tudja tépni, abból ítélve, amit eddig hallottam róla, ez nem lenne akadály, mert az ereje megvan hozzá, és sajnos a hatalmas kitartása is :(


Ez azt jelenti, hogy kénytelen lennék láncot tenni rá pluszban, amíg a kennelben van.

Még életemben nem kötöttem meg kutyát, már akkor elszorul a szívem, ha az enyémeket kennelbe kell raknom, ilyenkor inkább pórázra teszem őket, és addig sétálok velük, amíg nem tiszta a terep. Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor voltak bezárva.


A kennel mindenképp szükséges lenne, mert szerintem ez a kutya nem nagyon tudott szocializálódni, erre utal az is, hogy ide-oda veti a sors, és nem a legjobb helyekre (telephely, cigányok), ami önmagában is jelzi, hogy milyen tapasztalatai lehettek eddig. Nekem pedig két kutyám és öt macskám van, ők nem szenvedhetik meg az én döntéseimet.


Az a minimum, hogy mindennap több órát foglalkoznék vele, szellemileg is és fizikailag is, és a kennelben is vele töltenék esténként fél-egy órát pluszban, és váltva lenne kinn a két saját, illetve ő. Bár attól is félek, hogy kiugrik a kerítésen...

Egy szukám és egy kanom van, a szukámmal akarom összeszoktatni, hogy együtt lehessenek kint (ő imádja a kutyákat, nagyon barátságos), mivel a corso egy kan. A kan kutyámmal csak sétákkor lenne együtt.


Szóval sok a bizonytalanság. Nem tudom, hogy hova kerülne, mi történne vele, ha nem vállalom a kutyát, de ilyen áron lehet, hogy szívességet tennék neki, ha hagyom elaltattatni vagy ilyesmi. Ezért ne szóljatok meg, de szerintem a legrosszabb, ha a kutya szenved, és nem az elaltatás.


Szerintetek visszamondjam, vagy még mindig jobb úgy, hogy nálam ideiglenesen elhelyezzük, és amikor egyedül van, akkor láncon, és hogy nem tudom beengedni a lakásba, és kint kell áttelelnie?


2010. okt. 20. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szép tőled.

Egyébként pedig keresd őket: [link]

100%, hogy találtok megoldást a problémára.

2010. okt. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

vaaaagy, még ez is eszembe jutott:

[link]

2010. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg lehetne ivartalanítani is őt és akkor talán(!) nem érezné egyedül magát a kertben a másik 2 kutyával együtt.

De feltétlenül keressd meg a fajtamentőket!

2010. okt. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megnéztem a fajtamentőket - este beszélek majd barátnőmmel, hogy hogy alakult, visszahozták-e már a kutyát, és akkor felveszem a kapcsolatot a gazdájával is. Köszi!


A kutya ivartalanítva van, még az én szukám is, csak a kan kutyám nem. Meg hát a macskáim sem tudom hova eltenni...

2010. okt. 20. 12:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp vedd fel a Noéval (a fajtamentéssel a kapcsolatot). Nagyon jó csapat, biztos hogy fognak segíteni.

Addig meg egy kutyaólat összebarkácsolni meg lehet oldani 10e ft-ból (ha az utolsó szöget is ugy kell megvenni hozzá) .. nem kell csili-vilinek lenni, csak jól szigetelt és meleg legyen. Pár deszka, meg hungarocell szigeltelésnek.

2010. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd légyszi írd meg, mi lett a sorsa.
2010. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A fajtamentők még nem válaszoltak, írtam nekik, a kutyát viszont már visszaszerezte a gazdája, úgyhogy nem sokára jön, már megbeszéltem egy kiképzővel, hogy ha hozzám kerül, akkor menhely honlapján fent lesz, csinálok képeket. De úgy tűnik, találtam egy olyan jelentkezőt, szintén ideiglenesen, ahol jobban el tudnák helyezni, addig is. Szóval valami lesz.
2010. okt. 21. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!